Προς το περιεχόμενο

Ποίο είναι το πιο σπάνιο LP , που έχετε;


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Νομίζω ότι θα ήταν πιο ενδιαφέρον να μιλούσαμε για το ποιο συλλεκτικό άλμπουμ της δισκοθήκης μας έχει την μεγαλύτερη αξία στην συλλεκτική αγορά (εκτίμηση μέσω Ebay και Popsike), γιατί αλλιώς απλά θα αρχίσουμε να αναφέρουμε κουφά και πιθανόν παντελώς άγνωστα ονόματα με ελάχιστα κομμάτια κυκλοφορίας το καθένα κλπ. Εγώ πχ. έχω αρκετά. Αλλά μιας και θα μπαίναμε σε φιγούρα mode (το οποίο προσωπικά το απεχθάνομαι), θα ζητούσα απλά να μείνουμε σε σχετικά γνωστά ονόματα...

 

Δεν είναι απαραίτητο πάντως, τα λίγα σε κυκλοφορία albums, να αφορούν άγνωστους καλλιτέχνες.

 

Π.χ. εγώ έχω το «As an am» του Zappa, που κυκλοφόρησε σε 500 αριθμημένα αντίτυπα…..opsssss….είπα και δεύτερο…… ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Διαβάζοντας τον τίτλο, για λίγα δευτερόλεπτα κατάλαβα "Ποιά είναι η πιο σπάνια Les Paul που έχετε;"................................. ;D

 

Και λέω, α στα διάλα, έχουν τόσες και τώρα ψάχνουν την πιο σπάνια...;;;;;  :P :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό,αλλά δεν έχω ιδέα αν όντως πιάνει τα λεφτά που ζητάνε και τι γίνεται στην συγκεκριμένη αγορά.

51XLT1QxfwL._SL500_AA300_.jpg.998631f3a7c3d8c278b4309e2241b2a2.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό,αλλά δεν έχω ιδέα αν όντως πιάνει τα λεφτά που ζητάνε και τι γίνεται στην αγορά των LP συλλεκτών.

 

από περιέργεια, τί τιμή του δίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δισκοθήκη μου περιέχει πάρα πολλά σπάνια, υπερσπάνια άλμπουμ και 7ιντσα απ' όλες τις εποχές και όλα τα είδη. Πολλά απ' αυτά είναι original εκδόσεις, άλλα επανεκδόσεις π.χ. (Music Emporium), άλλα σε CD. Το πιο σπάνιο-ακριβό που έχω σε αυθεντική εγγλέζικη κόπια βινυλίου είναι αυτό:

 

http://oldishpsychprog.ucoz.com/news/mouse_1973_lady_killer/2011-02-18-3422

Lady_killer..jpg.91bcceef584da6807b5d69fbeedeaa98.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "πιο σπανιο" και το "πιο ακριβο" δεν πανε παντα μαζι. Παρτε μια αποφαση και πειτε μας. Το να ζητας παλι μονο LP ειναι ασχετο, εμας δηλαδη που πουλησαμε ολα μας τα LP πριν 800 χρονια και εχουμε μονο CD δεν μας παιζετε? :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το "πιο σπανιο" και το "πιο ακριβο" δεν πανε παντα μαζι.

 

Φυσικά. Λέει ο καθένας ό,τι θέλει.

 

Ο καθένας...ΟΧΙ εσύ....εσύ δεν έχεις LP. :P :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δισκοθήκη μου περιέχει πάρα πολλά σπάνια, υπερσπάνια άλμπουμ και 7ιντσα απ' όλες τις εποχές και όλα τα είδη. Πολλά απ' αυτά είναι original εκδόσεις, άλλα επανεκδόσεις π.χ. (Music Emporium), άλλα σε CD. Το πιο σπάνιο-ακριβό που έχω σε αυθεντική εγγλέζικη κόπια βινυλίου είναι αυτό:

 

 

μηπως  να τις βγαλουμε εξω να τις μετρησουμε για το ποιος εχει τις πιο  .....σπανιες?

(κοπιες... ανωμαλοι) :D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου