Προς το περιεχόμενο

Νεο Ayreon αλμπουμ...


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η μουσική του Lucassen,όταν είχα ψαχτεί με το είδος,ήταν παντελώς αδιάφορη και για μένα..

Μάιστα.

Δηλαδη εσυ τωρα εχεις ακουσει ολα τα αλμπουμς των Ayreon και βρηκες τη μουσικη τους "αδιαφορη".

Κατα τα αλλα πως παμε? Ολοι στο σπιτι καλα? Ωραια... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάιστα.

Δηλαδη εσυ τωρα εχεις ακουσει ολα τα αλμπουμς των Ayreon και βρηκες τη μουσικη τους "αδιαφορη".

Κατα τα αλλα πως παμε? Ολοι στο σπιτι καλα? Ωραια... ;D

 

Εγώ θυμάμαι ότι μου έδωσαν 5-6 cd's από mid 90's μέχρι αρχές 2000..

Αυτά άκουσα και δεν..

Δεν θέλω να σε σοκάρω,αλλά το ξαναέγραψε και κάποιος φίλος προηγουμένως.

 

Κατά τα άλλα όλα καλά,χαιρετίσματα από όλους στο σπίτι.

 

Υ.Γ.Ελπίζω να μην έθιξα πάλι τους "θεούς" κάποιου μέλους του forum και για αυτό να με βγάλει μουσικά άμπαλο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα.

Δηλαδη εσυ τωρα εχεις ακουσει ολα τα αλμπουμς των Ayreon και βρηκες τη μουσικη τους "αδιαφορη".

Κατα τα αλλα πως παμε? Ολοι στο σπιτι καλα? Ωραια... ;D

 

Εντάξει, δεν τους έβρισε. Μια γνώμη εξέφρασε ψύχραιμα και πολιτισμένα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε Κανιμωθριε, "αδιαφορη" ειναι η μουσικη του...Τσαλικη, οχι του Lucassen.

Μπορεις να πεις απλα οτι δεν σου "καθεται" στο αυτι η μουσικη των(του) Ayreon και κανενα προβλημα, αλλα σαν μουσικος που εισαι, μονο "αδιαφορες" δεν μπορεις να χαρακτηριζεις τετοιες παραγωγες.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα Waterfall, δεν έχει θέση η σύγκριση στην οποία προχωράς. Δε θα μας ζητήσει την άδεια για να το χαρακτηρίσει αδιάφορο ή ό,τι άλλο νομίζει.

 

Δεν υπήρξε καν κάποιος μειωτικός χαρακτηρισμός για να τσιγκλιστείς, αν τους γουστάρεις τόσο.

Δηλαδή αν εγώ πω ότι το Perfect Element το παίδεψα κάμποσα χρόνια και κατέληξα να το χαρίσω θα μαζευτούν οι fans να με δείρουν;

Κι αν μου αρέσει τελοσπάντων ο Τσαλίκης; Να μην ξαναγράψω εδώ;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil, νομιζω ημουν σαφης.

"Μπορεις να πεις απλα οτι δεν σου "καθεται" στο αυτι η μουσικη των(του) Ayreon και κανενα προβλημα, αλλα σαν μουσικος που εισαι, μονο "αδιαφορες" δεν μπορεις να χαρακτηριζεις τετοιες παραγωγες."

Κατα τα αλλα, δεν εχω...τσιγκλιστει καθολου. Απλα δεν μπορω να διαβαζω υπερβολες.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Κατα τα αλλα, δεν εχω...τσιγκλιστει καθολου. Απλα δεν μπορω να διαβαζω υπερβολες.

 

Το ίδιο κι εμείς.  :)

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρράκτα-Κ, πραγματικά δεν κατάλαβα την αντίδρασή σου, και τον Τσαλικο-παραλληλισμό σου. ???

Δηλ. και 'γω που είμαι fan των Yes όταν θα πω (την πραγματική άποψή μου) ότι το Relayer, είναι απίστευτα βαρετό και ανέμπνευστο άλμπουμ πρέπει να βγουν οι λοιποί Yes-fans και να με λοιδωρίσουν;

Η δισκοθήκη μου είναι αρκετά (όχι πολύ) εκτεταμένη* και οι δίσκοι των Ayreon δεν έχουν καταφέρει να εισέλθουν, θα πρέπει να κατηγορηθω π.χ. σαν οπαδός του Κιάμου; :D

 

 

*Και στο λεγόμενο prog-rock.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δισκοθήκη μου είναι αρκετά (όχι πολύ) εκτεταμένη* και οι δίσκοι των Ayreon δεν έχουν καταφέρει να εισέλθουν, θα πρέπει να κατηγορηθω π.χ. σαν οπαδός του Κιάμου; :D

Εγώ το ήξερα...ότι είσαι άσχετος... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου