Προς το περιεχόμενο

Νεο Ayreon αλμπουμ...


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...το 2013. 8)

Good news λοιπον για το πολυπληθες ( :-X) Prog κοινο του ΝΟΙΖ.

Λεπτομερειες απο τον Mr Arjen Lucassen παρακατω.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος. Περασα αρκετές ώρες ακουγοντας Ayreon και Star One.

 

Πλέον τον ψιλοβαριέμαι να πω την αλήθεια.

Το αγαπημένο μου ήταν το flight of the migrator. Ειδικά το black hole ταδε με τον Ντικινσον είναι κομματάρα.

 

Πάντως απο synthesizers σκίζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν κατάφερε ποτέ να μου προσφέρει συγκίνιση η μουσική του..πολυ μπερδεγουέι χωρίς λόγο. Παρόλα αυτά θα αγοράσω ξανά το άλμπουμ του για να δω τι παιζει. Είμαι της άποψης ότι καμιά φορά ίσως σου πάρει και χρόνια να εκτιμήσεις έναν καλλιτέχνη, αρκεί να του δώσεις ευκαιρία, και να μην το σνομπάρεις. Πρώτα άκουσε, μετά κρίνε...

Πάντως πολύ ζηλεύω το ...στουντιάκι του.......... :P

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά το black hole ταδε με τον Ντικινσον είναι κομματάρα.

"Into The Black Hole" 8)

Προσωπικα τον προτιμω στις Ayreon δουλειες του, που σε γενικες γραμμες ειναι απιστευτες, παρα στις δουλειες του σαν Star One. Ειναι μουσικαρα παντως ο τυπος.

 

ΥΓ:

Kαποιος πρεπει να πει στον Καρβελα (τον γνωστο) να ακουσει λιγο Ayreon για να παψει επιτελους να ξεφτιλιζει αυτον τον ταλαιπωρο ορο Rock Opera... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω.. Ποτέ δεν με κέρδισε.. Συνειδητοποιώ, ότι με εξαίρεση τους Pain of Salvation και ειδικά τα δύο Road Salt που είναι δισκάρες παρά την κριτική που δέχτηκαν, τα αγαπημένα μου prog albums πάνε πίσω στο 2005...

 

Riverside - Second Life Syndrome και

 

Sieges Even - The Art Of Navigating By The Stars..

 

Ωραία χρόνια τα άτιμα.. ;) ;)

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Riverside ε? Ασχετο αλλα πριν 5 λεπτα σκεφτομουν το "Rapid Eye Movement" του 2007. 8)

Και οι Sieges Even βεβαια αλλη γκρουπαρα, κριμα που το διελυσαν το "μαγαζι".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εξαίρεση τους Pain of Salvation και ειδικά τα δύο Road Salt που είναι δισκάρες παρά την κριτική που δέχτηκαν

 

Δεν ξερω τι είναι τα road salt, αφου δεν καταφερα να τα ακουσω ποτέ ολοκληρα...

 

αλλά Perfect Element δε θα γίνουν ποτέ.

 

Ο μλκας κατεστρεψε αυτό που εφτιαξε. Το αγαπημένο μου συγκροτημα. Μου πηρε κάτι emo καγκουρες για session, και νομιζει ότι είναι ακομα PoS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μαμά του είναι αυτή που τραβάει το βίντεο;

Γιατί το όλο σκηνικό μου θύμισε ελληνίδα ηρωίδα μάνα..

 

Έχω πάει στο δωμάτιο φίλου γεμάτου τατουάζ και piercing,αφίσες με 5άλφες,διαβόλους και τριβόλους και ξαφνικά χτυπάει την πόρτα η μάνα του με ένα πιατάκι homemade μπουρεκάκια.. ;D

 

Υ.Γ.Α ναι,η μουσική του Lucassen,όταν είχα ψαχτεί με το είδος,ήταν παντελώς αδιάφορη και για μένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Riverside ε? Ασχετο αλλα πριν 5 λεπτα σκεφτομουν το "Rapid Eye Movement" του 2007. 8)

Και οι Sieges Even βεβαια αλλη γκρουπαρα, κριμα που το διελυσαν το "μαγαζι".

 

Και το Rapid Eye Movement είναι δισκάρα... Μπράβο ρε man  ;) ;) ;) Για τους Even πραγματικά κρίμα...

 

Neeq και εγω το Perfect Element το θεωρώ σημείο αναφοράς και το λατρεύω... Τα τελευταία χρόνια οι PoS έχουν αλλάξει πολύ το στυλ τους και αρχικά είχα απογοητευτεί.. Όμως, δώσε μια ευκαιρία ακόμη στα 2 αυτά albums... Οκ, είναι κάτι διαφορετικό αλλά είναι εκπληκτικά από στίχους, από σύνθεση, από παραγωγή, από αυθεντικότητα... Δεν ξέρω, αλλά τα λατρέυω..  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μαμά του είναι αυτή που τραβάει το βίντεο;

Γιατί το όλο σκηνικό μου θύμισε ελληνίδα ηρωίδα μάνα..

 

Έχω πάει στο δωμάτιο φίλου γεμάτου τατουάζ και piercing,αφίσες με 5άλφες,διαβόλους και τριβόλους και ξαφνικά χτυπάει την πόρτα η μάνα του με ένα πιατάκι homemade μπουρεκάκια.. ;D

 

 

Μάλλον θα της είχαν τελειώσει οι καρδιές μωρών (raw) και τα στήθη παρθένων (medium-raw) της δόλιας μάνας...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου