Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για εύρεση κινηματογραφικής ταινίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Πρόκειται για μια ταινία που είχα δει απο σύμπτωση γύρω στο 1995 απο την ΕΤ3. Σύγχρονη έγχρωμη ταινία ανατολικής προέλευσης αν θυμάμαι καλά, με ελάχιστους η καθόλου διαλόγους, (σχεδόν βουβή). Η Ελληνική μετάφραση του τίτλου ήταν από όσο θυμάμαι "απόκρυφες επιθυμίες", δεν είναι όμως αισθησιακού περιεχομένου. πραγματεύεται τη ζωή μερικών ανθρώπων σε μια τοπική κοινωνία όπου παρουσιάζει τις μικρές η μεγάλες έξεις του καθενός και πως τις ικανοποιούν οι ήρωες μας, ενώ μέσα από την πορεία αυτή, οι έξεις του ενός σταδιακά αλλάζουν και περνάνε στον άλλο (αφού ποτέ δεν αντιμετωπίζουν τα πραγματικά προβλήματα που τις προκαλούν) λ.χ. ένας κλεπτομανής ανακαλύπτει το πάθος του για τα ηλεκτρονικά ενώ ο καταστηματάρχης των ηλεκτρονικών ξεφεύγει από την σεξουαλική εμμονή του με την όμορφη τηλεπαρουσιάστρια ανακαλύπτοντας το ψάρεμα , ενώ ο αστυνόμος λχ αρχίζει να αγαπά τις γάτες κλπ.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη- ευχαριστώ+ ξαναευχαριστώ τον Pliktras για την ιδέα .

 

Γρηγόρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello there

 

Που λες ειχα την ιδια απορια με σενα αλλα σχετικα με ξενες ταινιες..Το εψαξα στο site της wikipedia βαζοντας για αναζητηση τιτλο, ηθοποιους κτλ κ βρηκα αυτο που ηθελα!

Τωρα για την ταινια που λες...Δες μηπως λεει τπτ στο ελληνικο site της wikipedia για το σχετικα με το ελληνικο ονομα της ταινιας..Ξερω γω??..Μηπως βρεις καμια ακρη!

 

Ελπιζω να βοηθησα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ψυχάκια Γρηγόρη, ακόμα αυτήν την ταινία ψάχνεις;

Θυμάμαι που με είχες τρελάνει με αυτήν, χρόνια πριν. Είχα ψάξει σε διάφορα ενημερωμένα και "δύσκολα" βιντεοκλάμπ, αλλά δεν είχα βρει τίποτα (ούτε, αργότερα, στο ίντερνετ).

 

Σου προτείνω το εξής: Πάρε τηλ/στείλε γράμμα/fax/email στην ΕΤ3 και ρώτα τους. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα σε γειώσουν, αλλά επειδή θυμάμαι τον παλαβό τρόπο με τον οποίο είχες μάθει τον τίτλο ενός κλασσικού κομματιού, είμαι σίγουρος ότι θα το κάνεις. :P

 

Καλό φθινόπωρο.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας για τον παλαβο τροπο που εμαθε το τραγουδι... :) :)

εγω μια φορα ξυπνησα καποιον ξημερωματα γιατι δεν αντεχα να περιμενω ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τον Wow! για την απαντηση του. οσο για σενα λοστ χαιγουεη, παραλίγο να γραψω οτι χαιρομαι που σε βλεπω, αλλα μια αναφορα στο συντονιστη θα σε βαλει στη θεση σου.έχεις αποδείξεις για αυτα που λες? γιατι αν οχι, τοτε ειναι ενα χτυπημα κατω απο τη ζωνη. Στο κατω κατω εγω δεν αρχισα προσωπικες επιθεσεις και υβριστικα σχόλια. νομιζω οτι καποιοι μερικοι δεν εχουν εκτιμησει καποια πραγματα και εκμεταλλευονται καποια προσωπα μερικα πραγματα και καποιες καταστασεις. οι βορβορωδεις χαρακτηρισμοι ("ψυχακιας") και οι ανηθικη σταση σου σε φερνει στο χειλος του κρημνού. προσπαθεις επειδη δεν εχεις επιχειρηματα να με μειωσεις αλλα δεν θα περασει, ο κόσμος βλεπει και κρινει και ειμαι πλεον σιγουρος οτι οι διαχειριστες θα σε περιποιηθουν οπως ακριβως σου αρέσει.

 

mimimi 

 

Καλό φθινόπωρο.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες μας για τον παλαβο τροπο που εμαθε το τραγουδι... :) :)

 

Ήμουν έτοιμος να γράψω ότι δε θα ήθελα να εκθέσω τον παλαιό συμφοιτητή μου, αλλά αυτή η ανήκουστη επίθεση μού γαργαλάει τα ακροδάκτυλα.

 

Grigoris, μην το παρατραβάς.

 

evlogis

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι απειλες κατα της ζωης ειναι ποινικο αδικημα χαιγουεη,  η τρομοκρατια δεν θα περασει. δεν ξερω τι προσπαθεις να αποδειξεις, μα τον καιρο εκεινο δεν ειχα την ωριμότητα... χρειαζόμουν τα χρήματα... όλοι κανουμε λαθη μεσα στη ζωη...

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου