Προς το περιεχόμενο

Τα φώτα σας λίγο με house ,electro,trance κ.λ.π!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα παιδιά πολύ  καλό το site σας εχει υπέροχα πραγματα και πιστεύω να περάσω καλα...Αυτήν τη στιγμή χρειάζομαι την βοήθεια σας λιγάκι με τα είδη tης house,electro,trance,και ολα τα σχετικά...Λοιπόν αρχικα να σας πω ότι ξεκίνησα να ασχολούμαι μ,ε την μουσικη πριν λίγο καιρο ,εππηρεαστηκα αρκετα απο την αδερφή μου π ακουγε τετοια και αρχισα να ακούω και εγώ.Μπορεί ομως καποιος να μ εξηγήσσει με λίγα και καλα λόγια της διαφορες π υπάρχουν ανάμεσα στην house electro trance,techno,prοgρesiive και πως μπορώ να τα ξεχωρίζω,επίσης σε ποιες υποκατηγορίες χωρίζονται π.χ deep house και τετοια και π μπορώ να βρω τις νέες κυκλοφορίες τέτοιων τραγουδιών και αν μπορείτε να μ δωώσετε και κανένα link με παραδείγματα ώστε να καταλάβω και ακουστικά τις διαφορες της μουσικης αυτής καθώς επισης να μ πείτε μεγάλους καλλιτέχνες της house electr trance κα.

 

Ξέρω οτι ζητάω υπεραρκετα αλλα παιδια έχω ψάξει παντού και τίποτα δεν βρήκα και έχω απελπιστεί!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

για αρχη μπες στο last.fm

πχ εδω http://www.last.fm/tag/deep%20house

και δες ποια βγαζει top ονοματα για τα στυλ μουσικης που θες.

Σιγα σιγα θα αρχησεις να καταλαβαινεις και της διαφορες που εχουν μεταξυ τους.

 

Να κοιταξεις kevin yost και γενικα irecords !!!

small town underground (συλλογες)

parov stelar...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τη παλευεις, εμεις οι αδαεις ολα μπιτακια τα λεμε!  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κοιτα μεγαλη διαφορα σε trance και house ειναι το tempo

Στην house για την οποια κ μπορω να μιλησω το tempo ειναι αοπ 123-4 μεχρι και 128-9 το ανωτερο.

Για να ξεχωρισεις τωρα τις υποκατηγοριες της house θα πρεπει να κοιταξεις αλλα στοιχεια

πχ στην electro το μπασο ειναι αυτο που κανει την διαφορα (ειναι αυτος ο ξεχωριστος ηχος..)Σε αλλα ειδη ειναι αλλα τα χαρακτηριστικα afro-latin,soulfull,progressive.tech....)

Για μενα περνα μια βολτα απο www.beatport.com, www.traxsource.com

και ακουσε τραγουδια βαση κατηγοριας εκει θα κατλαβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου