Προς το περιεχόμενο

Νεο Ayreon αλμπουμ...


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιεργο, γιατι γραφω σε απλα Ελληνικα....

Γράφεις...αλλά και εμένα μου φάνηκαν αδιάφορα τα παραπάνω videos που ανέβασες... 8) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πειραζει βρε Marathon, και τι εγινε? Νεο παιδι εισαι ακομα, εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να εκπαιδευσεις το αυτι σου σε πχιοτικα ακουσματα.baby.gif ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει βρε Marathon, και τι εγινε? Νεο παιδι εισαι ακομα, εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να εκπαιδευσεις το αυτι σου σε πχιοτικα ακουσματα.

πχιοτικα ίσως...αδιάφορα όμως...που χρόνος :P

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το παιρνω καθολου αλλιως. Ειναι προφανες οτι δεν καταλαβαινεις τι λεω. Περιεργο, γιατι γραφω σε απλα Ελληνικα....

 

Προφανές σε εσένα,όπως και η γνώμη σου για τον Lucassen υποκειμενική.

 

Στο απυρόβλητο δεν είναι κανείς καλλιτέχνης και δικτατορία απόψεων αλλού.

 

Όσο για τα ελληνικά σου, που εννοούν ότι για όποιον είναι αδιάφορο άκουσμα οι Ayreon δεν είναι σοβαρός μουσικός,σε διαβάζουν και άλλοι και κρίνεσαι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα ελληνικά σου, που εννοούν ότι για όποιον είναι αδιάφορο άκουσμα οι Ayreon δεν είναι σοβαρός μουσικός,σε διαβάζουν και άλλοι και κρίνεσαι..

Τα Ελληνικα μου σου λενε πολυ καθαρα οτι

"Tο ολο concept, η ενορχηστρωση, οι στιχοι, το αρτιο παιξιμο των μουσικων, οι πολλοι και καλοι guests και η συνολικη παραγωγη των αλμπουμς ειναι σε υψηλα standards.

Δεν νομιζω να υπαρξει σοβαρος μουσικος που να χαρακτηρισει τα αλμπουμς του "αδιαφορα", κοιτωντας καθαρα τα παραπανω και αφηνοντας εξω τα οποια προσωπικα μουσικα του γουστα."

 

Να κανω και translation γιατι ισως παλι δεν το πιανεις:

Αν το παιξιμο των μουσικων, η ενορχηστρωση και η γενικη παραγωγη που εχει η μουσικη των αλμπουμ των Ayreon σου φαινονται αδιαφορα (και ασχετα αν σου αρεσει η συνθεση, το τελικο μουσικο αποτελεσμα, μιλαμε καθαρα για το τεχνικο μερος) τοτε τζαμπα χαλαμε τοσες σελιδες γραφοντας.

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@sfaku Καλά μη φανταστείς, και εγώ αν ήταν να μου το δώσει, δεν χάλαγα τη δουλειά για τα κηροπήγια.  ;D ;D ;D ;D

 

@Waterfall-K Τα άκουσα. Μέσα είσαι, μου αρέσει το style. Από τα δύο, πιο πολύ το Computer eyes  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Ελληνικα μου σου λενε πολυ καθαρα οτι

"Tο ολο concept, η ενορχηστρωση, οι στιχοι, το αρτιο παιξιμο των μουσικων, οι πολλοι και καλοι guests και η συνολικη παραγωγη των αλμπουμς ειναι σε υψηλα standards.

Δεν νομιζω να υπαρξει σοβαρος μουσικος που να χαρακτηρισει τα αλμπουμς του "αδιαφορα", κοιτωντας καθαρα τα παραπανω και αφηνοντας εξω τα οποια προσωπικα μουσικα του γουστα."

 

Να κανω και translation γιατι ισως παλι δεν το πιανεις:

Αν το παιξιμο των μουσικων, η ενορχηστρωση και η γενικη παραγωγη που εχει η μουσικη των αλμπουμ των Ayreon σου φαινονται αδιαφορα (και ασχετα αν σου αρεσει η συνθεση, το τελικο μουσικο αποτελεσμα, μιλαμε καθαρα για το τεχνικο μερος) τοτε τζαμπα χαλαμε τοσες σελιδες γραφοντας.

 

 

 

Υ.Γ.Α ναι,η μουσική του Lucassen,όταν είχα ψαχτεί με το είδος,ήταν παντελώς αδιάφορη και για μένα..

 

Η μουσική έγραψα από την αρχή αλλά κατά τα φαινόμενα πρόβλημα κατανόησης έχεις εσύ.

Δεν έγραψα για τεχνικές,ενορχηστρώσεις ή όλα αυτά που φαντάστηκες.

 

Και translation κάνε για πάρτη σου, γιατί τόσες σελίδες με τα ρούχα σου τσακώνεσαι όπως επιτυχώς σου επισήμαιναν και άλλοι..

 

Μόνος σου μιλάς,να το κοιτάξεις αυτό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "παντελώς αδιάφορη" στ'αυτια μου ακουστηκε (και μου ακουγεται) καπως σαν "γενικως για πεταμα", προσωπικα αν μια παραγωγη ειναι αψογη αλλα δεν μου αρεσει η μουσικη δεν θα πω ποτε οτι μου ειναι "παντελώς αδιάφορη".

Δεν υπαρχει θεμα λοιπον, ας το αφησουμε εδω.

 

Από τα δύο, πιο πολύ το Computer eyes  ;)

Ειναι κομματαρα, αλλα στο βιντεο ειναι η πρωτη εκτελεση του 1996 και οχι η_αρκετα καλυτερη_επανεκτελεση του 2004. Το εξωφυλλο που δειχνει το βιντεο ειναι του 2004, οπου ο Lucassen ξαναεγραψε το αλμπουμ με καλυτερο ηχο και αρκετες αλλαγες.

Ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει ολο, οποτε σου προτεινω να αγορασεις το "Actual Fantasy (Revisited)" του 2004 απο InsideOut (Cat. Num. IOMCD 194).

H εκδοση αυτη εχει την επανεκτελεση (2004) του "Actual Fantasy" συν bonus DVD με την νεα εκτελεση του αλμπουμ σε 5.1, το original 1996 αλμπουμ, ενα βιντεοκλιπ σε 2.0 και 5.1 και ενα "Making Of" βιντεο (Recording Drums, Bass & Guitar)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ειναι κομματαρα, αλλα στο βιντεο ειναι η πρωτη εκτελεση του 1996 και οχι η_αρκετα καλυτερη_επανεκτελεση του 2004. Το εξωφυλλο που δειχνει το βιντεο ειναι του 2004, οπου ο Lucassen ξαναεγραψε το αλμπουμ με καλυτερο ηχο και αρκετες αλλαγες.

Ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει ολο, οποτε σου προτεινω να αγορασεις το "Actual Fantasy (Revisited)" του 2004 απο InsideOut (Cat. Num. IOMCD 194).

H εκδοση αυτη εχει την επανεκτελεση (2004) του "Actual Fantasy" συν bonus DVD με την νεα εκτελεση του αλμπουμ σε 5.1, το original 1996 αλμπουμ, ενα βιντεοκλιπ σε 2.0 και 5.1 και ενα "Making Of" βιντεο (Recording Drums, Bass & Guitar)

 

Θα εξετασθούν στην επόμενη αγορά.

ThanQ 4 the info.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου