Προς το περιεχόμενο

Audiobreed - I Don't Care


tesoner7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The first track from the debut album "All Shades of Colours, but Only Red I See" which will be released in 2012.

Recorded by Kostas Kostidis & Pantelis Nikiforos

Mixed & Produced by Kostas Kostidis & Audiobreed

Mastered by Giannis Christodoulatos at Sweetspot Studios

All Rights reserved by Audiobreed 2012 ©

 

http://soundcloud.com/audiobreedband/i-dont-care

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι ρε μάγκες!!! Αυτά θέλω να ακούω!!! Αν και τα drums είναι λίγο περίεργα από θέμα ήχου... Για κάνα live ενημερώστε!!! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα drums είναι λίγο περίεργα από θέμα ήχου

Ιντίντ, αλλά είναι ακριβώς ο ήχος που ταιριάζει σ' αυτό το είδος.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιντίντ, αλλά είναι ακριβώς ο ήχος που ταιριάζει σ' αυτό το είδος.

Τα πιάτα ναι... Το ταμπούρο ίσως... Η μπότα όχι!!! Και είναι πολύ μπροστά στη μίξη και δεν δίνουν την βαρβατίλα που χρειάζεται το είδος!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά! Πολύ ωραία σύνθεση που δεν υστερεί πουθενά, δεν είναι βαρετή και έχει φωνητικά που δεν είναι ψευτοστονεράδικα και δεν φωνάζουν χωρίς λόγο...υποστηρίζουν το κομμάτι και όχι τον τραγουδιστή. Η παραγωγή δεν είναι η ιδανικότερη (για τα γούστα μου) όμως είναι πάνω από τον μέσο όρο και άρα υποστηρίζει το κομμάτι.

Οπότε οι ενστάσεις μου είναι τεχνικές (και όχι καλλιτεχνικές που είναι και το κυριότερο)

- Η μπότα δεν ακούγεται και δεν προσθέτει στο groove. Εκεί που ακούγεται όταν μένουν μόνα τους τα τύμπανα, ακούγεται πολύ πλαδαρή και με πολύ "δωματιίλα"

- Από το μπάσο λείπει η διακριτότητα, δεν καταλαβαίνω τι παίζει...δίνει μόνο όγκο και αυτός δεν είναι αρκετός. Επίσης είναι πλαδαρός (όγκος)

- Σε όλο το κομμάτι ακούγεται ένας παράφωνος συντονισμός στα μπάσα..ίσως είναι από κάποιο κανάλι tom που συντονίζει άσχημα όταν το tom δεν παίζει. Ίσως είναι συντονισμός από το μπάσο ή από κανάλι μπότας..check it out.

- Το hihat είναι ψηλά και τραβάει την προσοχή (η οποία θα έπρεπε να είναι στα ρυθμικά όργανα που δίνουν το γκρουβ)

- Γενικώς, έχει τοποθετηθεί το κομμάτι σε ένα χώρο ο οποίος το περιορίζει..To stoner νομίζω ότι πρέπει να ακούγεται στο "άπειρο" (ελπίζω να είναι κατανοητό αυτό που λέω)

- Οι παρατηρήσεις αυτές ξαναλέω ότι αφορούν την βελτίωση του τεχνικού σκέλους και κατά ένα μικρό ποσοστό την παραγωγή η οποία έχει βοηθήσει το κομμάτι όπως την έχετε κάνει.

Ελπίζω να σας βοηθήσει κάτι από αυτά. ROCK ON!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου