Προς το περιεχόμενο

Lisenced Floyd Rose και Dropped D


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαν, γιου σέιβντ δε ντέι λέμε!!!

Αλλά λύσε μου μια μικρή απορία. Στο site του αναφέρει και titanium, το οποίο κοστίζει 3 φορές πάνω. Να υποθέσω ότι η μόνη διαφορά είναι το υλικό;

Υποθέτω ότι την ίδια δουλειά θα κάνει, υποθέτω σωστά;

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ώπα περίμενε.

Το τρέμολο σου είναι floating; Αν ναι, ξέχασέ το.

 

Edit: Βλέπω ότι είναι από τη μάνα του - οπότε θα χρειαστείς και ένα tremol-no ή κάτι παρόμοιο που θα σου δίνει dive-only option.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση. Αυτό που έβαλε ο φίλος είναι για να σετάρεις το intonation σε ένα Floyd. Δεν κατάλαβα γιατί το έβαλε. Ίσως έχει κάποια άλλη χρήση που δεν ξέρω.

 

Όσο για το Tuna στο site λέει τα εξής: "The D-Tuna was designed to adapt to a double-locking tremolo, such as a Floyd Rose or Floyd Rose-licensed version fine tuner tremolo."

 

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, οπότε δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Στείλτους ένα μέιλ στην τελική και ρώτα τους.

 

Τώρα, για το τι έχουν φτιάξει, όταν αντιμετωπίζεις ένα πρόβλημα στην κιθάρα, πάντα πρέπει να σκέφτεσαι ότι δεν είσαι ο πρώτος... ;)

έχεις δίκιο.απλά έμοιζε και μπερδέυτικα.αυτό ούτε που ήξερα ότι υπήρχε.φαίνετε χρήσιμο πάντως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα περίμενε.

Το τρέμολο σου είναι floating; Αν ναι, ξέχασέ το.

 

Edit: Βλέπω ότι είναι από τη μάνα του - οπότε θα χρειαστείς και ένα tremol-no ή κάτι παρόμοιο που θα σου δίνει dive-only option.

 

ναι είναι floating. Δηλαδή λύση στο να παραμείνει ως έχει δεν υπάρχει ε; Θα πρεπει να βάλω αυτό το περίφημο ξυλάκι πίσω, ώστε όπως λες να έχω μόνο dive.

Σιτ

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις ξυλάκι, θα έχεις μόνο ΕΝΑ dive. Στο πρώτο dive θα φεύγει και μετά θα είσαι floating και ξεκούρδιστος...

Κάνε ένα google για tremol-no. Αλλά ανεβαίνει το κόστος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είναι floating. Δηλαδή λύση στο να παραμείνει ως έχει δεν υπάρχει ε; Θα πρεπει να βάλω αυτό το περίφημο ξυλάκι πίσω, ώστε όπως λες να έχω μόνο dive.

Σιτ

 

Να σου διωρθόσω το σιτ-"Σιέτ"  ;D ;D ;D

 

Υπάρχει και αυτό

http://www.fu-tone.com/catalog/images/tremolostoppers/BrassTremoloStopper800.jpg

 

το οποίο έχει μικρό κόστος αλλά αν μπορείς το φτιάχνεις και μόνο σου  :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στο εικόνες του google και πατήσεις floyd rose stopper θα σου βγάλει και πως τοποθετήται μπορεί να χρειαστεί μια αλλαγή στη θέση των ελατηρίων  :P

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανκοκομμάτια κυρίως, αλλά έχουμε βάλει και κάτι γκραγκρα (όπως πχ το beat it, το οποίο το χουμε από dropped d) αλλά και άλλα ροκοκόμματα, στα οποία που και που βασανίζω το τρέμολο μέσαέξωπάνωκάτω

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου