Προς το περιεχόμενο

Gilmourish Covers by Ilias


Iliaspap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες,

 

Μερικά Covers που έχω ηχογραφήσει πάνω σε backing tracks, λαθάκια υπάρχουν αλλα ελπίζω να μην σας επιρεάσουν τόσο αρνητικά.

 

Ελπίζω να σας αρέσουν, αλλά και να μήν σας αρέσουν θα ήθελα τα σχόλια σας που πάντα με βοηθάνε να βελτιώνομαι.

 

*To Comfy είναι panαρισμένο left και right με διαφορετικά effects: Left CE-2, Right Electric Mistress Clone.

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

Hate it when people compare David Gilmour to God..... He is a great guy but he is not Gilmour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι φαν των Pink Floyd, παρόλα αυτά άκουσα πολύ άνετα τις διασκευές σου και μου άρεσαν. Κάποια μικρά λαθάκια μπορεί να υπήρχαν σε κάποια σηκώματα, αλλά δε με ενόχλησαν.

Και πάλι μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι fun των Pink Floyd και σε βρίσκω μια χαρά... Τα λάθη ασήμαντα για να μην σου πω ότι θα μπορούσε να τα είχε κάνει και ο Gilmour σε μια συναυλία... Keep on Rocking !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό παίξιμο και πολύ ωραίος ήχος 8).Αλλά (φιλικά στο λέω) πρόσεξε μην πέσεις στην λούμπα του κοπιαρίσματος του παίξιμού σου με αυτό του Gilmour.Στα λέει αυτά ένας "καμένος" με τον David. Γράψε και ανέβασε κάτι δικό σου(το έχεις το άθλημα :D).  Υ.Γ. Πόσα χρόνια παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρύθμισε καλύτερα το modulation πετάλι (αλλά και το delay, δευτερευόντως) και θα 'σαι μια χαρά*.

 

 

 

 

 

 

 

*Και τώρα είσαι, αλλά στα 7/9 της χαράς. :D

 

Υ.Γ. Στο shine έχεις προβλήματα ρυθμού-χρόνου αλλά και φάλτσων. Περίεργο, γιατί στα περισσότερα σημεία είσαι καλός, γιατί βιάζεσαι, σε κυνηγάει κανένας;

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@geodimitri

@kbasilis

@AXLNICK

@cigaret13

@Nestoras

 

Ευχαριστώ παιδιά, να'στε καλά! Ευχαριστώ και για τα σχόλια σας.

 

Νέστορα, έχεις δίκιο για το shine, που θα μου πάει, θα μου κάτσει. Ακόμα μαθαίνω. Τα ακούω τα λαθάκια και θα τα διορθώσω.

 

Σε οτι αφορά στα modulation τα έχω ψάξει αρκετά για να βγάλω σωστό ήχο, ίσως σου έκατσε άσχημα το panάρισμα στο CN αλλά να φανταστείς ότι έγραψα δύο διαφορετικά tracks, το ένα με CE-2 και το άλλο με το Hartman Flanger, ώστε αν panαρεις left ακους μόνο το σόλο με το flanger και αντίστοιχα απο δεξιά μόνο το chorus. Τα σόλο δεν είναι 100% ίδια και ίσως αυτό φταίει.

 

Kbasilis, ο εξοπλισμός είναι αρκετά καλός: Strat>Dynacomp CS>Ram's Head Clone>Electric Mistress Clone>Replica Delay>Hiwatt

 

Η ηχογράφηση πάλι είναι αρκετά ερασιτεχνική και απο άποψη γνώσεων και απο εξοπλισμό.

Shure SM57>M-Audio ProFire610>Ableton Live. Πιστεύω οτι χρειάζομαι εναν Mic Preamp, μπορεί να λέω και χαζομάρες, αν έχετε να προτείνετε κάτι, είμαι όλος αφτιά  ;D

 

 

Hate it when people compare David Gilmour to God..... He is a great guy but he is not Gilmour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου