Προς το περιεχόμενο

λαμπατος 30-50w 350 ευρω


Stef4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

θα παρω bugera τελος  :P

αλλα και κατι αλλο.. κανει για το σπίτι?

 

αυτη ειναι μια πολυ καλη ερωτηση... και εγω εχω μπερδευτει καθως 120w λαμπατος ειναι λιγο... τερας για σπιτι?? υπαρχει καποια αναλογια αναμεσα σε τρανσ και λαμπα αναφορικα με την ενταση?? Πχ εχω ενα 50αρι τρανσ ibanez  και τον εχω στο 5-6 εντος σπιτιου.... ενας λαμπατος ποσο αντεχεται εντος οικειας ?

 

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατοχος ενος Bugera 333-212xl εδω και 2 χρονια περιπου θα σου ελεγα παρτον με κλειστα ματια. καλυτερο ενισχυτη σε αυτα τα χρηματα δεν θα βρεις ισως ουτε και σε περισσοτερα.

καταπλικτικα καθαρα, πολυ γκαζι (αν χρησιμοποιεις του ενισχυτη). και οσον αφορα το θεμα των watt οντως 120w ειναι τερας..αλλα για αυτο εχει το master volume βγαζεις ηχο και σε εντασεις δωματιου κυριολεκτικα. ασε τους μαγαζατορες να κουρευονται και εμπιστευσου το αυτι σου. παντως στα χρηματα που διαθετεις δεν νομιζω να βρεις κατι καλυτερο.

 

και ναι κανει και για το σπιτι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ εχω ενα 50αρι τρανσ ibanez  και τον εχω στο 5-6 εντος σπιτιου.... ενας λαμπατος ποσο αντεχεται εντος οικειας ?

 

Έχεις τον 50άρη στο 5-6 στο σπίτι;

 

Οι μεγάλοι λαμπάτοι είναι φτιαγμένοι για σένα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και ο τύπος περισσότερο μιλάει παρα παίζει (ξέρετε τη συνομοταξία) κάνει ένα ενδιαφέρον συγκριτικό τεστ με σωστές προδιαγραφές. Παράλληλα όμως είναι και προκατειλημμένος.  ;D

 

Και οι δύο είναι πολύ καλοί με τελείως διαφορετικό ηχόχρωμα. Βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επαναλαβω μια προταση που εγινε παραπανω. Αν δεν βιαζεσαι, μπορεις να κανεις υπομονη και να τσεκαρεις τακτικα τις αγγελιες. Ετσι, μπορεις να πετυχεις για παραδειγμα εναν marshall του 500αρικου οπως ανεφερες, του οποιου η αγορα να μπορει να υποστηρηχθει απο το budget των 350 που διαθετεις. Απο την αλλη, αν κατεληξες στον bugera, εχε στο νου σου πως με αλλαγη στις λαμπες και ενδεχομενως στο ηχειο μπορεις να αυξησεις σημαντικα την ποιοτητα του ηχου σου, καθως οι λαμπες με τις οποιες ερχονται οι bugera δεν ειναι κατι ιδιαιτερο οπως ουτε και το ηχειο. Σε αυτη την περιπτωση θα ξοδεψεις επιπλεον λεφτα βεβαια. Το σιγουρο ειναι παντως πως μια βολτα με την κιθαρα σου στους μουσικους οικους της περιοχης σου θα σε βοηθησει να καταληξεις σε συμπερασματα που θα σου λυσουν πολλα προβληματα.

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου