Προς το περιεχόμενο

Peavey Classic - Classic Problem!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον ενισχυτη τον ΕΙΧΑ στο studio που κανουμε προβες,εχουμε μεγαλο προβλημα με υγρασια και τωρα ψαχνουμε τι μπορουμε να κανουμε.

 

για τις τελικες δε θυμαμαι τι μου ειπε ακριβος,οτι κατι μου τις "ξηλωσε".

 

η αληθεια ειναι οτι τελευταια η τελικες ειχαν ενα εντονο μπλε φως που δεν ειναι και οτι καλυτερο απο οτι ξερω.

 

Τις "ξήλωσε"?!?.... ???

 

Anyway, μάλλον θα ήταν η ώρα να αλλάξουν μερικές τελικές.

Όταν πυρώνουν και γίνονται κόκκινα τα μεταλλικά plates των τελικών(red plate), έχεις πρόβλημα. Η μπλε-μοβ λάμψη δεν είναι θέμα.

Τo red plate είναι θέμα bias αλλά μπορεί κάποια λυχνία(ες) να έχει πρόβλημα και να κάνει red plate ενώ οι υπόλοιπες να ανάβουν κανονικά.

Για την υγρασία, μπορεί να κάνει προβλήματα αλλά αυτό το: "τις ξήλωσε" δε μου αρέσει καθόλου ως εξήγηση να σου πω την αλήθεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

 

δυστυχώς κύριοι δεν θυμάμαι καλά τι μου είπε και δεν γνωρίζω τόσο καλά απο ενισχυτές.

 

τώρα το "τις ξήλωσε" μπορεί να είναι κάτι που δεν κατάλαβα εγω καλά,δε νομίζω να έχει νόημα να ασχοληθούμε παραπάνω.

 

εγω ξέρω οτι του πήγα τον ενισχυτή με πρόβλημα και τον πήρα μια χαρά.

 

σας ευχαριστώ όλους για άλλη μια φορά   

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου