Προς το περιεχόμενο

Τι τρεχει με τον σκληρο?


djObiwan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα σκληρο 300γβ εδω και κανα 2μηνο,τον εχω κανει εξωτερικο και σημερα τον συνδεω και παρατηρω οτι δν κανει τη συνηθισμενη διαδικασια να τον διαβασει απο μονο του το πισι.παω στο μαι κομπιθουτερ κανω διπλο κλικ στον σκληρο και μου λεει οτι η δομη του ειναι κατεστραμενη και δεν μπορει να αναγνωσει!!!

τι τρεχει ξερει κανεισ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες λειτουργκό ποτέ σε αυτόν τον δίσκο?

 

Έχει partitions?

 

Για προσπαθησε να τον ξαναβαλεις κανονικά στον υπολογιστή ως εσωτερικό...

 

Αν διαβάζει τότε τα αρχεία ξανα θα δούμε τι θα μου έρθει στο μυαλό.....

 

Αν όχι προσπάθησε με κανένα πρόγραμμα για recover αρχείων να σώσεις ότι μπορείς γιατί κάτι σε crash μου θυμίζει....

 

Αν καποιος ειδήμων έχει καμιά ιδέα....Ασ την αναφέρει γιατί δεν είμαι και ειδικός πάνω στο θέμα....και να μην τον κάψω τον άνθρωπο....

 

 

EDIT μήπως τον έχεις πειράξει και έχειw σβήσει τα partitions?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί (αλλά δεν είναι σίγουρο) ο δίσκος να έχει πάθει ζημιά.

Επίσης είναι πιθανό να έχει πάθει ζημιά η πλακέτα του εξωτερικού κουτιού που χρησιμοποίησες. Είναι usb2 ή firewire? Όπως και αν έχει, θα πρέπει να συνδέσεις το δίσκο σε άλλον υπολογιστή για να δεις τι γίνεται, ή (αν έχεις όρεξη να ανοίξεις τα κουτιά) μπορείς να τον συνδέσεις κατ' ευθείαν πάνω στο motherboard. Αν δεν τον διαβάσει ούτε τότε, κλάψτα...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι πιθανό να έχει πάθει ζημιά η πλακέτα του εξωτερικού κουτιού που χρησιμοποίησες. Είναι usb2 ή firewire?

 

Σωστό και αυτό...Α να ρωτήσω κάτι ακόμα....Τον έχεις λειτουργήσει σαν εξωτερικό ή είναι η πρωτή φορά που τον συνδέεις σαν εξωτερικό...

 

Το κουτί που πήρες είναι κάποια μάρκα ή no-name...?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι αυτό που είπαν τα παιδιά πιο πάνω, δες αν δουλεύει συνδεδεμένος κανονικά ως internal και αναλόγως τα ξαναλέμε μετά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου