Προς το περιεχόμενο

harley benton Vintage Series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το xmmmmm tou bouzoukleri?  ??? oi wilkinson τι ποιότητας θεωρούνται?

 

Το χμμμ πάει στο γεγονός ότι:

 

Σε Harley Benton κιθάρες, οι μαγνήτες συνήθως είναι της οκάς.

Η εταιρία wilkinson είναι κατασκευαστής που σιγά σιγά χτίζει ΟΝΟΜΑ.

Ο συνδυασμός, φωτογραφίας και λουστραρίσματος με κάνει και αναρωτιέμαι.

 

 

Ρε μπας και παίξουν μπάλα και σε πιο μεγάλα budget    :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το χμμμ πάει στο γεγονός ότι:

 

Σε Harley Benton κιθάρες, οι μαγνήτες συνήθως είναι της οκάς.

Η εταιρία wilkinson είναι κατασκευαστής που σιγά σιγά χτίζει ΟΝΟΜΑ.

Ο συνδυασμός, φωτογραφίας και λουστραρίσματος με κάνει και αναρωτιέμαι.

 

 

Ρε μπας και παίξουν μπάλα και σε πιο μεγάλα budget    :-\

 

Κιθάρα με τέτοιες προδιαγραφές και τέτοια εμφάνιση (για τα δικά μου πάντα γούστα) και τέτοια τιμή, αν πάσχει σε μαγνήτες, δεν το κάνεις θέμα... μαγνήτες αλλάζεις και τελειώνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε μαν,δεν καταδικαζω την εταιρια,καθε αλλο το κοστος γαι την ποιοτητα που προσφερει το θεωρω μικρο.Δεν περιμενα με 90 ευρω τιποτα ...περιμενα ακριβως αυτα που αντικρησα,δεν εχω παραπονο απο την κιθαρα.

 

Δεν εχω κανει καποιο setup(δεν γνωριζω πολλα απο κιθαρες) γιατι εχουν παιξει με αυτην τυποι που κατεχουν καποια πραγματα και δεν μου ανεφεραν κατι για setup.Θα το τσεκαρω,ευχαριστω

 

Απλά αυτό το πρόβλημα του φαλτσαρίσματος που ανέφερες είναι θέμα intonation το οποίο λύνετε πανεύκολα με ένα σετάρισμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν γνωριζω πολλα απο κιθαρες)

μιλησε ο "ασχετος" χαχα εγω που σε εχω δει σε βιντεακια μια χαρα το πας ρε  ;)

 

+1 Για τους wilkinson και γενικα για οτιδηποτε εχει βγαλει........απο μαγνητες μονο single coil εχω δοκιμασει και μπορω να πω οτι εχουν punch και ωραιο ηχο.......οντως σε σχεση με μερικους αλλους πολυ πιο ακριβους wilkinson και παλι wilkinson

Ομως ρε παιδια δεν γεναται το ερωτημα πως με τοσα λιγα χρηματα σου προσφερει αυτα τα χαρακτηριστικα ? δλδ και φτηνα εργατικα να βαλεις και οχι και τοσο καλης ποιοτητας ξυλα παλι το κοστος πρεπει να ξεπερναει τα 160-180 ευρω.....

Δεν ξερω ειμαι επιφυλακτικος καθοτι εχουν πεσει στα χερια μου καποιες και ολο και κατι στραβο ειχανε....μα θες το κοψιμο των ταστων θες τα ηλεκτρικα που το knob γυριζε σα να μην ειχε τερμα......ολο και κατι συνεβαινε......

Θα ειδωμεν

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ειμαι επιφυλακτικος καθοτι εχουν πεσει στα χερια μου καποιες και ολο και κατι στραβο ειχανε....μα θες το κοψιμο των ταστων θες τα ηλεκτρικα που το knob γυριζε σα να μην ειχε τερμα......ολο και κατι συνεβαινε......

Θα ειδωμεν

 

Χριστο, πριν μερικα χρονια ειχα ενα θειο (αδερφο της μανας μου) που ειχε ενα εργοστασιο που εβγαζε γυναικεια παπουτσια αυτου στου ψυρρη.

Εφτιαχνε περι τα 200 ζευγαρια παπουτσια την ημερα εκ των οποιων παντα περι τα 10 κομματια στη διαλογη βγαινανε στην ακρη. Αλλα απο αυτα ειχαν χτυπηματα στο χρωμα αλλα ειχανε σκισιματα στο δερμα εκει που δενει το δερμα με τον πατο αλλα αλλα....κλπ κλπ.

Ολα αυτα λοιπον δεν τα πεταγανε (καμμια κατοστη ζευγαρια τη βδομαδα) αλλα περναγανε καποιοι εμποροι λαικων αγορων, πανηγυριων κλπ, και τα μαζευανε με το κιλο. Και αυτοι κονομαγανε και ο μπαρμπας εβγαζε τα υλικα απο τα παπουτσια αυτα και δεν πηγαιναν χαμενα. Οι περισσοτεροι απο αυτους τους λαικαγοριτες ητανε Ιταλοι απο λαικα παζαρια της Ιταλιας.

 

Βγαλε μονος σου τα συμπερασματα.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ωραίες οι ιστορίες αλλά πραγματικά, δεν βοηθάτε καθόλου. Έχω αγοράσει στο παρελθόν μαγνήτες με 10 ευρώ από το ebay που μ'αρέσουν πολύ περισσότερο από τους seymour dunkan που έχω(θέμα γούστου?το πιθανότερο).Αλλά οποιαδήποτε γενικότητα στη ζωή μπορεί δώσει λάθος συμπεράσματα για την μονάδα.Πόσοι κιθαρίστες χρησιμοποίησαν κάτι που ήταν πάμφθηνο και "σκουπίδι" και αργότερα θεωρήθηκαν διαμάντια?Οπότε θα παρακαλούσα αν είναι δυνατόν τα σχόλια σας να αφορούν το μοντέλο των κιθάρων μιας και για αυτό το λόγο ανέβασα το θέμα. Καταλαβαίνω το τι μπορεί να κρύβεται πίσω από μια φτηνή καλή κιθάρα.

Συγνώμη για το off topic.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω το τι μπορεί να κρύβετε πίσω από μια φτηνή καλή κιθάρα.  

...άρα για τι συζητάμε? για τα 150 ευρώ?...και εμείς δεν κρύβουμε τίποτα! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια θα πάρω μία για να δω τι στο καλό παίρνεις με €149...  :-\

 

Πάντως μου φαίνεται παράλογο κάποιος που -στην ουσία- θέλει μιά Gibson,να μην κάνει υπομονή και τελικά να αγοράσει μία ωραιότατη (και ολοκανιμόθρια  ;D αν θέλει απαραιτήτως να είναι και...αγρατζούνιστη) Studio...Αν θυμάμαι καλά με €550 (!!!) τις έχουν...  :o

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια θα πάρω μία για να δω τι στο καλό παίρνεις με €149...  :-\

Κάντο σε παρακαλώ...εσύ που έχεις λεφτά για πέταμα! ;D ;D

 

Πάντως μου φαίνεται παράλογο κάποιος που -στην ουσία- θέλει μιά Gibson,να μην κάνει υπομονή και τελικά να αγοράσει μία ωραιότατη (και ολοκανιμόθρια   αν θέλει απαραιτήτως να είναι και...αγρατζούνιστη) Studio...Αν θυμάμαι καλά με €550 (!!!) τις έχουν...   

Έλα μου ντε...άβυσσος... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ωραίες οι ιστορίες αλλά πραγματικά, δεν βοηθάτε καθόλου. Έχω αγοράσει στο παρελθόν μαγνήτες με 10 ευρώ από το ebay που μ'αρέσουν πολύ περισσότερο από τους seymour dunkan που έχω(θέμα γούστου?το πιθανότερο).Αλλά οποιαδήποτε γενικότητα στη ζωή μπορεί δώσει λάθος συμπεράσματα για την μονάδα.Πόσοι κιθαρίστες χρησιμοποίησαν κάτι που ήταν πάμφθηνο και "σκουπίδι" και αργότερα θεωρήθηκαν διαμάντια?Οπότε θα παρακαλούσα αν είναι δυνατόν τα σχόλια σας να αφορούν το μοντέλο των κιθάρων μιας και για αυτό το λόγο ανέβασα το θέμα. Καταλαβαίνω το τι μπορεί να κρύβεται πίσω από μια φτηνή καλή κιθάρα.

Συγνώμη για το off topic.  

 

Απο την ιστορια που σου ειπα επρεπε να καταλαβεις οτι δεν μπορει να σου πει καποιος σοβαρος ανθρωπος  σοβαρη γνωμη-αποψη για μια τετοιου ειδους κιθαρα.

Αυτα τα οργανα τα παραγγελεις και δεν ξερεις με τι κουσουρι θα σουρθουν, και παρακαλας να σουρθουν με το λιγοτερο οδυνηρο (οπως πχ σπασμενο στα δυο σωμα....το κολλας και σχολας).  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου