Προς το περιεχόμενο

harley benton Vintage Series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου ξεκίνησα το θέμα γράφοντας το εξής:

Έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο νόστιμο μοντέλο των μουφοκιθάρων του Θωμά ?

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl_450_plus_vb.htm

Σκοπό είχα να ενημερωθώ όσο ήταν δυνατόν για ένα προϊόν και ευχαριστώ όσους συνέβαλαν όπως μπορούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάντο σε παρακαλώ...

 

Θα το κάνω,αλλά αν τα τάστα είναι σαν...την χωμάτινη διαδρομή του Rally Acropolis,θα τη στείλω σε σενα για να τα φέρεις βόλτα...Πρόσεχε...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αστους να λένε.

Ειδικά ο Marathonας έχει αγοράσει κάθε μαδέρι (που ούτε για σκαλωσιά δεν κάνει) που κινείται εκατέρωθεν του Ισημερινού και έχει ξοδέψει πάνω από ετήσιο (2013) προυπολογισμό σήτισης μέσης Ελληνικής οικογένειας για να τα στολίσει.

Και τώρα διδάσκει για χασούρα €149.

 

Αν σου αρέσει η κιθάρα και τα βρίσκεις με τα specs, όρμα και μην το συζητάς.

Υπάρχουν και διαμαντάκια στα (οικονομικά) ρηχά του βουρκου της αγοράς

Αν δεν σ' αρέσει κάτι και αλλάζεται, σιγά σιγά το αλλάζεις.

Αν δεν σου αρέσει τίποτα, έπαιξες κι έχασες το 50% της αξίας.

Σε αυτά τα χρήματα, κομπλε κιθάρα, κάποιος θα βρεθεί.

Απλά και μόνο για να πειραματιστεί.

Πολύ καλά κάνεις και ρωτάς αλλά και φιλολογία, ανάλυση και review για 150 μην περιμένεις χωρίς να εξελιχτεί σε κάτι άλλο το thread.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κιθάρα με τέτοιες προδιαγραφές και τέτοια εμφάνιση (για τα δικά μου πάντα γούστα) και τέτοια τιμή, αν πάσχει σε μαγνήτες, δεν το κάνεις θέμα... μαγνήτες αλλάζεις και τελειώνεις...

 

+1, αν και μόνο καλά λόγια έχω να πώ για όποιο part φέρει το όνομα της wilkinson. (μαγνήτες δεν έχω δοκιμάσει όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά ο Marathonας έχει αγοράσει κάθε μαδέρι (που ούτε για σκαλωσιά δεν κάνει) που κινείται εκατέρωθεν του Ισημερινού και έχει ξοδέψει πάνω από ετήσιο (2013) προυπολογισμό σήτισης μέσης Ελληνικής οικογένειας για να τα στολίσει.

Και τώρα διδάσκει για χασούρα €149.

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ...με κάνει κατάλληλο να έχω άποψη ;)

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επετρεψε και μενα να εχω αποψη , μετα απο 40 ετη γρατζουνισματος

και επαφης με πανω απο 100 + κιθαρων.

Οι harley σε αυτη τη κατηγορια τιμης ειναι πολυ καλες, παντα value for money.

-εχω τελε που της εβαλα gfs μαγνητες και ''δερνει''.

Για τους wilkinson τους εχω σε vintage κιθαρα και ειναι οι πιο καθαροι και σκαστοι απο οσους εχω δοκιμασει. Επισης τους εχω σε humbuckers σε μια 335 ,καθως και ολο το hardware wilkinson, kai ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Τελος θα την επερνα και αυτη , γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα εκανα καλη αγορα ,

αλλα....πιστευω οτι εφτασα στο οριο μου 50 σε αυτη τη ζωη . :'(

:)

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ξεκίνησα το θέμα γράφοντας το εξής:

Έχει δοκιμάσει κανείς το συγκεκριμένο νόστιμο μοντέλο των μουφοκιθάρων του Θωμά ?

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl_450_plus_vb.htm

Σκοπό είχα να ενημερωθώ όσο ήταν δυνατόν για ένα προϊόν και ευχαριστώ όσους συνέβαλαν όπως μπορούσαν.

 

Έχω πάρει την L450 goldtop με τους P90s.

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbl450gt_p90.htm

 

Η κιθάρα είναι χαλαρά σε επίπεδο epiphone από υλικά, έχει καλή γέφυρα, καλά κλειδάκια, καλύτερα ηλεκτρικά από epi. Η ξυλεία είναι μασίφ, 3-4 κομμάτια σώμα αλλά όχι κοντραπλακέδες...

Οι μαγνήτες της δικής μου ήταν Ρ90 βέβαια αλλά έχω wilkinson διπλούς σε άλλες κιθάρες-μπάσα και πραγματικά παίζουν καλά, χωρίς μικροφωνισμούς και τέτοια. H wilkinson παράγει καλά προϊόντα και για επαγγελματίες:

http://www.jhs.co.uk/wilkinsoninfo.html

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2011/Dec/Builder_Profile_Trev_Wilkinson.aspx

 

Από ταστοδουλειά ήταν καλή και δε χρειάστηκε τρίψιμο τάστων ή κάτι τέτοιο. Επομένως, τι πάει στραβά? Αυτό που είπαν έμμεσα κι άμεσα κι άλλα παιδιά: το σετάπ είναι άθλιο εξ αρχής και πρέπει να πάει για ρύθμιση μόλις βγει απ την κούτα της! Αν γνωρίζεις να κάνεις σετάπ, τότε είσαι μια χαρά. Επίσης, πέρασα με μολυβάκι 2ΗΒ τις εγκοπές του nut για να κρατά καλά τo κούρδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου