Προς το περιεχόμενο

Αγορά maple μπράτσου


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλους τους συνφορουμίτες!

Καλή χρονιά και χρόνια καλά!

Είθε το 2012 να είναι μια καλή χρονιά για όλους μας (γιατί το 2011 ήταν χάλια μπλε).

Καλές μουσικές να έχουμε!

(και όπως λέει και το header του forum "Ευτυχισμένο το 2012 με υγεία", εγώ διάβασα "Ενισχυμένο το 2012 με ηχεία". Not bad και είναι ακόμα 2 του μήνα ε...)

 

Θέλω once more τα φώτα σας.

Χάζευα εδώ στο forum πριν κάτι μέρες και κάποιος φίλτατος συνφορουμίτης εξέφραζε την επιθυμία του να φορέσει ένα maple μπρατσάκι σε μια Grass Roots που είχε και να την κάνει κούκλα.

Και λέω, "Ω Θεοί, τι σύμπτωση αλήθεια?!?!".

Έχω κι εγώ μια Grass Roots από τις παλιές, που μου αρέσει αρκετά σαν όργανο.

Σκέφτομαι να την σενιάρω και να την χώσω στο παιχνίδι γιατί είναι λίγο ταλαιπωρημένη.

Ένα maple μπράτσο θα ήταν ΤΡΕΛΛΛΛΑ (αν το κόστος δεν είναι τρελλό).

Με ένα μπλοκάρισμα στο floyd rose και ένα σετάκι μαγνήτες πιο decent από αυτούς που έχει, πιστεύω θα πέταγε (Ε ναι ρε μάστορα... Μπράτσο πήρες, μαγνήτες πήρες, τι άφησες στην κιθάρα?ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ).

 

Πείτε μου όμως, μπορώ να βρω maple μπράτσα σκέτα?

Για τι τιμές μιλάμε πάνω κάτω για ένα ΟΚ μπρατσάκι?

Πιστεύετε αξίζει τον κόπο?

 

(α, να αναφέρω επίσης ότι δεν μου αρέσουν τα μπράτσα από strat ή tele. Θα ήθελα κάτι με 2 string trees αν γίνεται ε ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε αξίζει τον κόπο?

 

ΟΧΙ γιατι μαλλον το μπρατσο θα κοστιζει περισσοτερο απο την κιθαρα.

 

Κατα τα αλλα καλο ειναι να μετρησεις ΑΚΡΙΒΩΣ τις διαστασεις του neck pocket για να δεις αν οι εταιρειες που πουλανε replacement necks (ψαξε στο φορουμ για να δεις ποιες ειναι) φτιαχνουν μπρατσα που να ταιριαζουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου