Προς το περιεχόμενο

Γιατί ωρέ μαγαζάτορα ξηγιέσαι έτσι;;;


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το νόμιμο του θεματος:

Μίλησα εχθές πολύ πρόχειρα με 2 φίλους που έχουν λογιστικό γραφείο και μου είπαν οτι πιθανόν να μπορεί να κόψει μια απόδειξη δαπάνης που κοβεται απο εργοδότες πρός ιδιώτες με όριο μέχρι 5000€ .

 

Χα χα χα .......  :D :D :D

 

Για να κοψεις τετοια αποδειξη πρεπει να εχεις μπλοκ "αποδειξεων δαπανων και παγιων"

το οποιο μπλοκ φιλος για να σου εκδοσει και να σφραγισει η εφορια πρεπει να εχεις μια επιχειρηση, η οποια δεν χρωσταει πουθενα (επιμελλητηρια, ΤΕΒΕ, ΙΚΑ, ΦΠΑ, φορο εισοδηματος) συν η επιχειρηση να μην εχει πεσει ποτε σε φορολογικη παραβαση, και παλι να χεις και τον εφορα κολλητο.  ;D

Με λιγα λογια να εισαι προσωπο της απολυτου εμπιστοσυνης του κρατους γιατι με το μπλοκ αυτο μπορεις να περνει πισω φορο.

Ειναι κατι σαν τα μπλοκ που εχουν οι κρεατεμπορες και οι εμπορες μαναβικης που λεγεται "τιμολογιο αγορας αγροτικωμ προιοντων" και με τα τιμολογια αυτα γινονται ολες οι Ελληνοποιησεις των εισαγομενων κρεατων (Απολυτος γνωστης της καταστασης σαν παλιος κρεατεμπορας  ;D).

 

Βρεσε τωρα εσυ εναν επαγγελματια που μπορει να παρει φορολογικη ενημεροτητα και θα σου βρω εγω μαγαζι να παιξεις με 2000 μεροκαματο  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για να κοψεις τετοια αποδειξη πρεπει να εχεις μπλοκ "αποδειξεων δαπανων και παγιων"

Εγώ έχω κόψει σε υπάλληλο (πριν τον προσλάβω κανονικά)...και δεν έχω μπλοκ "αποδειξεων δαπανων και παγιων" ως ΑΕ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κόψει σε υπάλληλο (πριν τον προσλάβω κανονικά)...και δεν έχω μπλοκ "αποδειξεων δαπανων και παγιων" ως ΑΕ...

 

Καλα εσυ τωρα σαν ΑΕ εισαι και πολυ μεγαλος και το δικαιουσαι.  ;D

 

 

 

Φατην τωρα που με ειπες μεγαλυτερο σε ενα ποστ  ;D

 

 

Συμπέρασμα: για να παίξεις live σε μαγαζί πρέπει να είσαι και κρεατέμπορας.

 

Εγω δεν παιζω σε Live....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φατην τωρα που με ειπες μεγαλυτερο σε ενα ποστ  ;D

και ηλικιακά είμαι μεγαλύτερός σου...αλλά δεν σέβεσαι τίποτα.... 8)

έχε χάρη που μου αρέσουν τα πανηγύρια και τα κλαρίνα ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα: για να παίξεις live σε μαγαζί πρέπει να είσαι και κρεατέμπορας.

 

Λάθος... για να διοργανώσεις live πρέπει να είσαι κρεατέμπορας γιατί τότε μπορείς να κόψεις απόδειξη δαπάνης!  ;)

 

Οπότε όποιος ενδιαφέρεται για live μια βόλτα απο Αθηνάς και καθάρισε.... ή ένα μήνυμα στον Thomsot που είναι κρεατέμπορας  ;D

 

(Χουμορ κάνουμε έτσι  :-[)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε όποιος ενδιαφέρεται για live μια βόλτα απο Αθηνάς και καθάρισε.... ή ένα μήνυμα στον Thomsot που είναι κρεατέμπορας

 

Ημανε ρε κρεατεμπορας, τωρα δεν ειμαι. ;D

 

 

και ηλικιακά είμαι μεγαλύτερός σου...αλλά δεν σέβεσαι τίποτα.... 8)

έχε χάρη που μου αρέσουν τα πανηγύρια και τα κλαρίνα ;D ;D

 

Μαραθωνιε τα χω κοψει τα κλαρινα τωρα (γιατι το καλοκαιρι που ανθιζουν εγω εχω αλλη δουλεια, οχι γιατι δεν θελω  ;D), και πνιγω τον καυμο μου με το τουμπερλεκι και την Ελιζαμπεθ.

 

Purple haze.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από σένα όμως μπήκε κάποιος άλλος,γούσταρε τα μπιφτέκια,τις σαλάτες,τα σαγανάκια και τα πάντα όλα και πλήρωσε.Έτσι είναι αυτά.Μπορείς να μαγειρέψεις πολύ καλά και χωρίς να έχεις πάει σε σχολή στο Παρίσι,αλλά κάνοντας ιδιαίτερα στη ''μαγειρική'' ;)

ναι ρε μαν ειρωνικα το ειπα και εγω μαζι σου ειμαι  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν βέβαια, μέσα στο πνεύμα του OP, να συζητούσαμε τις απόψεις και τις προτάσεις που απορρέουν από τις εμπειρίες μικρών/μέτριων με γάλα/μεγάλων/τεράστιων σχημάτων ξενόφερτης και μιαρής μουσικής στα μικρομεσαία μαγαζιά των μεγάλων αστικών κέντρων τσι Ελλάδος.

 

Με όλον βέβαια τον σεβασμό και χωρίς καμία πρόθεση να υποτιμήσω την τεράστια μουσική κατάθεση που έχουν κάνει στην Ελληνική ζωντανή σκηνή τα κλαρίνα, μπουζούκια, τουμπερλέκια και Νταλάρας (πάει παντού) ή την ομορφιά και τη σημασία ενός Καστελόριζου ή της Αετομηλίτσας, η συζήτηση έχει ξεκινήσει υπό διαφορετικό πρίσμα.

 

Αν παίζει βέβαια κάποιο ρόλο αυτό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου