Προς το περιεχόμενο

Η μεγαλύτερη επιτυχία του Ελληνικού αθλητισμου!


Themis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...είναι για τον τρόπο που έγινε¨

 

1) Μία ομάδα σκληρών δουλευταράδων, με ακέραιο χαρακτήρα, οχι 'Ελληνική ψυχή' και αλλα τετοια καφενείου...

2) Μία ομάδα που αντιμετωπίζει στα ίσια ΤΗΝ υπερδύναμη του αθλήματος, οχι να τους περιορίσει, να παίξει 'αμυνα', να την κάνει πονηρά...

3) Ενα ματς ΝΒΑ, με σκορ ΝΒΑ, η τέλεια ευχαρίστηση

5) Νίκη με κατοστάρα.

4) Μιά χούφτα άνθρωποι που ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ να παίζουν εκεί μέσα και δεν είναι κομπλεξικοί.

 

Είμαι αρκετά μεγάλος ώστε να έχω πάει στο Ειρήνης & Φιλίας το 87, και προσφατα ήμουν μέσα στο Da Luz το 2004. Αυτό όμως είναι ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ!!!! Σορυ για το ασχετο ποστ, αλλά ηθελα να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας.

 

Greece 101 USA 95

Αντε και το χρυσο! :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είναι για τον τρόπο που έγινε¨

 

1) Μία ομάδα σκληρών δουλευταράδων' date=' με ακέραιο χαρακτήρα, οχι 'Ελληνική ψυχή' και αλλα τετοια καφενείου...

[/quote']

 

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα, διαφωνώ λίγο στο θέμα της "ψυχής", το οποίο άλλωστε, δεν θα το χαρακτήριζα τόσο εύκολα και θέμα καφενείου. Πιστεύω ότι για να κάνεις κάτι μεγάλο, όπως τα παιδίά της Εθνικής, δεν αρκεί μόνο η προπόνηση ή η σκληρή δουλειά. Χειάζεται και η αυτοθυσία και η αφιέρωση όλων των πόρων που διαθέτει κανείς, πράγμα το οοποίο δεν είναι ούτε εύκολο, ούτε και δεδομένο. Η αφιέρωση και η κατάθεση ενός κομματιού του εαυτού είναι αυτό που, πιστεύω, ότι κάνει την διαφορά, πέρα από τεχνική κατάρτιση ήεπαγγελματισμό.

 

Αυτό, εάν συνδυαστεί με την γενικότερη "κακοδαιμονία" της ελληνικής πολιτείας, η οποία αντιμετωπίζει με τους γνωστούς τρόπους (δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από αυτά που επιλύει) τα εγχειρήματα των πολιτών της, μπορεί να εξηγήσει καλύτερα γιατί δεν είναι αρκετή η σκληρή δουλειά κλπ.

 

Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι τα παιδιά αυτά έχουν "δάσκαλο" και προπονητή έναν άνθρωπο, ο οποίος στο παρελθόν ως παίκτης έσωσε καταστάσεις πιο πολύ με την ψυχική του δύναμη, παρά με την "τεχνική" του. Ανεξάρτητα δε με τα αποτελέσματα που αυτή η εθνική έχει φέρει (καλοδεχούμενα ούτως ή άλλως), θεωρώ ότι ένα κομάτι της επιτυχίας της ανήκει στην "ψυχή" που ο Π. Γιαννάκης κατάφερε να μεταδώσει στους παίκτες του όντας ο ίδιος ζωντανό παράδειγμα γι'αυτούς.

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζονυ, ετσι όπως αναφέρεσαι στην 'ψυχή' όλοι οι ανθρωποι που κάνουν κατι με πάθος την έχουν. Το προβλημα έιναι ότι ο μέσος Ελληνας θεωρεί ότι η ψυχη και ο Ελληνας εχουν μονοπωλιακη σχέση. Αυτό εννοούσα με 'αλλα τετοια καφενείου'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα έιναι ότι ο μέσος Ελληνας θεωρεί ότι η ψυχη και ο Ελληνας εχουν μονοπωλιακη σχέση. '

 

+10000000000^23

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

 

Αλλά ξέχασα... εμείς είμαστε ανώτερα όντα, που να πάρουμε και την κούπα αύριο... :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως έχει ειπωθεί ψυχη εχει μονο ο bb king και o srv κατι λοιποι paul gilbert και malmsteen ειναι αταλαντοι :D

παιρνω την ουρά μου και φεύγω :D

btw το noiz εχει γίνει απελπιστικά αργο με οποιοδηποτε browser με αλλα site δεν έχω πρόβλημα, θα κάνετε κάτι?

Υ.Γ καποιο thread έπρεπε να την πληρώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw το noiz εχει γίνει απελπιστικά αργο με οποιοδηποτε browser με αλλα site δεν έχω πρόβλημα' date=' θα κάνετε κάτι?[/quote']

 

Τι προτείνεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου