Προς το περιεχόμενο

Αδιεξοδο! ψαχνοντας λαμπατο ενισχυτη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω λαμπατο ενισχυτη με τιμη γυρω στα 250-300 ευρω..οι μουσικοι μ φιλοι φαινονται να βαριουνται να αξιολογησουν ενισχυτες( η μαλλον δεν εχουν παιξει στους συγκεκριμενους...θα μπορουσατε να μ προτεινετε κατι ανεπιφυλακτα σε αυτες τις τιμες?..απο την αλλη μια στο τοσο βλεπουμε ενισχυτες προκοπης και σε λογικες τιμες στις αγγελιες...με νοιαζει πιο πολυ η ποιοτητα γενικα καθως εχω καλα πεταλια για να φτιαξουν ηχο...ψαχνω περισσοτερο modern ηχο! εχω ενα line 6 και ενα εχω να πω: μακρια απο τοσο digital ηχο κανει κακο στα χερια και στην μουσικη /προσωπικη αναπτυξη σ...με ενδιαφερει απο 15 watt και πανω...

 

αν ειστε γνωστες του καλου warm και Modern ηχου και τον εχετε βγαλει με μηχανηματα σας παρακαλω προτεινετε μ κατι :)

 

φιλικα και παιρνοντας το θεμα σοβαρα ,Παναγιωτης

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα φίλε Παναγιώτη και καλώς ήρθες στην παρέα μας!  :)

 

Για να βοηθήσουμε, δώσε μας λίγα παραπάνω στοιχεία. Όπως τι μουσική θα παίζεις με τον ενισχυτή και αν θέλεις combo ή head.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω λαμπατο ενισχυτη με τιμη γυρω στα 250-300 ευρω..

 

με ενδιαφερει απο 15 watt και πανω...

 

με αυτο το budget πας σε αυτους

 

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_112rc.htm

 

http://www.thomann.de/gr/bugera_v22.htm

 

αλλοιως στις αγγελιες μπορεις να βρεις απιστευτες ευκαιριες με λιγα παραπανω

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=111555

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=108240

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=111033

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσατε να μ προτεινετε κατι ανεπιφυλακτα σε αυτες τις τιμες?..

 

"Ανεπιφύλακτα" δν μπορεί να σ προτείνει κανείς τπτ  ;)

 

Θα πρέπει να κρίνεις με τα αυτιά σου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει σίγουρα να ακούσεις τον fender SuperChamp αν θέλεις κι εφέ πάνω αλλιώς ένας Pro/Blues Junior δεν έβλαψε ποτέ κανένα

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα,

είμαι κάτοχος του super champ x2 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος,

καθάρα απίστευτα και απίστευτη πεταλομηχανή.

Το πήρα ακριβώς για την ίδια χρήση που θες και εσύ και δεν με εχει απογοητεύσει καθόλου.

 

Μπορείς να κάνεις τα πάντα απο hard rock μέχρι jazz και blues,

τα drive του ειναι αξιοπρεπή αλλά μέχρι εκεί.

Οπότε του βάζεις τα πετάλια σου και είσαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις πετάλια για τα γκάζια σου και τα λοιπά θές απλά ενα καλό καθαρό κανάλι, οπότε ότι σου προτείνει ο σούπερφανκ είναι γάντι...απο κει και περα παίζει το τι τον θες. πρόβα? λάιβ? ηχογράφηση, πράκτις? εγώ προσωπικά θα ανεβαινα μπάτζετ και θα έπαιρνα κάτι μεταχειρισμένο με 4-5 κατοστάρικα. Στα λεφτά που λες πηγαινε για τον μπουγκέρα και εισαι οκ...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις πετάλια για τα γκάζια σου και τα λοιπά θές απλά ενα καλό καθαρό κανάλι, οπότε ότι σου προτείνει ο σούπερφανκ είναι γάντι...απο κει και περα παίζει το τι τον θες. πρόβα? λάιβ? ηχογράφηση, πράκτις? εγώ προσωπικά θα ανεβαινα μπάτζετ και θα έπαιρνα κάτι μεταχειρισμένο με 4-5 κατοστάρικα. Στα λεφτά που λες πηγαινε για τον μπουγκέρα και εισαι οκ...

 

 

γεια σ φιλε...τον ενισχυτη τον θελω πιο πολυ για practice και ηχογραφηση...τι θα μ προτεινες στα 5 κατοσταρικα?

 

απο τους ενισχυτες π μ παραθεσατε νομιζω ευκολα κατασταλαζω στο laney vc 30 αν και το μονο π ακουσα ηταν απο youtube χωρις να το παιξω στα χερια μ...ο super champ τα σπαει επισης ενω ο marshall dsl 401 ειναι πιο πολυ για heavy metal soloing...δεν θελω να κλειστω σε ενα ειδος μουσικης αλλωστε αυτος δν ειναι ο σκοπος μ ...θελω να φτιαξω προσωπικο modern ηχο...δικο μ ...αρα θελω μηχανημα να με βοηθησει σε αυτο;)

 

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για εξασκηση και ηχογραφηση παίρνεις τον blackstar ht1r. 200 ευρώ μεταχειρισμένος και τελείωσες. Παραείναι δυνατός για το σαλόνι σου, και αν τον παιζεις και μεχρι το 7 δεν θα σου θολώσει και ο ήχος. Καλύτερη ηχογράφηση δεν θα κάνεις και πιο εύκολη, καθώς έχει και το emulated output με το οποιο γράφεις αξιοπρεπέστατα ευκολα χωρίς μικρόφωνα κ παραπάνω τεχνικές γνώσεις. Δες το θέμα "Amp recording via pc" το οποίο αναπτύσεται παράληλα για να καταλάβεις...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για εξασκηση και ηχογραφηση παίρνεις τον blackstar ht1r. 200 ευρώ μεταχειρισμένος και τελείωσες. Παραείναι δυνατός για το σαλόνι σου, και αν τον παιζεις και μεχρι το 7 δεν θα σου θολώσει και ο ήχος. Καλύτερη ηχογράφηση δεν θα κάνεις και πιο εύκολη, καθώς έχει και το emulated output με το οποιο γράφεις αξιοπρεπέστατα ευκολα χωρίς μικρόφωνα κ παραπάνω τεχνικές γνώσεις. Δες το θέμα "Amp recording via pc" το οποίο αναπτύσεται παράληλα για να καταλάβεις...

Ακριβώς αυτό.Οι Blackstar είναι οι καλύτεροι ενισχυτές για practice και recording σε αυτά τα χρήματα.Τρομερό drive,πολύ ωραία καθαρά και πολύ εύκολη αποδείχθηκε και η ηχογράφηση.Επένδυσε και δε θα χάσεις.Και εγώ και ο degdekis έχουμε παίξει με Blackstar και όπως βλέπεις είμαστε και οι 2 πολύ ευχαριστημένοι.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου