Προς το περιεχόμενο

ΤΗΕ ΒΕΤ-Since I've been loving you & The Message


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Στην πρόσφατη κάθοδο μου στην Αθήνα, ξεναγήθηκα μέσω φίλου σε μέρος της μουσικής ενός συγκροτήματος με το όνομα The Bet. Εντυπωσιάστηκα.

Επειδή νομίζω δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα η περίπτωση τους, παραθέτω δύο δείγματα, ένα ζωντανά ηχογραφημένο -σε πιό κλασσικά ροκ μονοπάτια- για να δείτε πως φαίνονται κι ακούγονται στο πάλκο, κι ένα δικό τους απο το πρώτο ΕΡ που κυκλοφόρησαν.

 

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "the bet" είναι η καλύτερη νέα μπάντα που έχω παρακολουθήσει live τα τελευταία χρόνια.

Συγκεκριμένα στο blues festival που έγινε στο θέατρο του άλσους Γαλατσίου το καλοκαίρι που μας πέρασε.

Θυμάμαι καθόμουν δίπλα στον Νέστορα ο οποίος είχε επίσης εντυπωσιαστεί!

 

Αν δεν κάνω λάθος Ηλία ο τραγουδιστής τους ήταν και στο live του double trouble την τετάρτη?

Νομίζω τον πήρε κάπου το μάτι μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

Αν δεν κάνω λάθος Ηλία ο τραγουδιστής τους ήταν και στο live του double trouble την τετάρτη?

Νομίζω τον πήρε κάπου το μάτι μου.

 

 

Λίαν εξασκημένο το βρίσκω το μάτι σου ;)!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι καθόμουν δίπλα στον Νέστορα ο οποίος είχε επίσης εντυπωσιαστεί!

"Είχε πάθει τη πλάκα του" είναι η σωστή έκφραση. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! Κάτω από κάθε πέτρα τελικά το Λαγογιάννη βρίσκεις. Ωραίος! :D

 

Η επιλογή του Since I've Been Loving You για live θα ήταν συνταγή αυτοκτονίας για 99 στις 100 μπάντες, εδώ όμως το στοίχημα...πάει ταμείο.

Τα παιδιά πιάνουν πολύ ικανοποιητικά και το ύφος και την ουσία της κομματάρας. Μπράβο τους. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως πάρα πολύ καλοί....

και, στο συγκεκριμένο βίντεο, ο τραγουδιστής που τα πάει πάρα πολύ καλά με τον Plant...

αλλά και σ'αυτό που έφτιαξαν μια διασκευάρα από ένα πολύ ωραίο κομμάτι που, όμως, δεν χρησιμοποίησαν κανένα απ'τα αρχικά χαρακτηριστικά στοιχεία.....

 

 

 

Η επιλογή του Since I've Been Loving You για live θα ήταν συνταγή αυτοκτονίας για 99 στις 100 μπάντες, εδώ όμως το στοίχημα...πάει ταμείο.

αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή του Since I've Been Loving You για live θα ήταν συνταγή αυτοκτονίας για 99 στις 100 μπάντες, εδώ όμως το στοίχημα...πάει ταμείο.

Τα παιδιά πιάνουν πολύ ικανοποιητικά και το ύφος και την ουσία της κομματάρας. Μπράβο τους. ;)

Έτσι ακριβώς.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου