Προς το περιεχόμενο

Τι συμβαίνει με τον Laiho;


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Άκουσα διάφορες live εμφανίσεις των Children of Bodom και ο Laiho δεν έχει καμία σχέση με παλιά.Ναι,ξέρω ότι έχει σακατευτεί 100 φορές,αλλά επηρεάζονται τόσο πολύ τα νεύρα που δε μπορεί να επανέλθει;Νόμιζα ότι το 70% βρίσκεται στον εγκέφαλο και στους νευρώνες που αφορούν τη μνήμη!Όποιος μπορεί να με διαφωτίσει ας γράψει κάτι!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πόσταρε κανένα βιντεάκι να δούμε  :) Εντάξει δεν είναι και από τα καλύτερα παιδιά ο τύπος.Είναι γνωστό ότι έχει κάνει αρκετες καταχρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για πόσταρε κανένα βιντεάκι να δούμε  :) Εντάξει δεν είναι και από τα καλύτερα παιδιά ο τύπος.Είναι γνωστό ότι έχει κάνει αρκετες καταχρήσεις.

Πριν σου ανεβάσω 2-3 vids,θα σου πω ότι ο Laiho έχει σπάσει 3(!) φορές τους ώμους του,μια το 2005,μια το 2007 και μια το 2011.Πάμε τώρα στα vids.

Αυτό είναι πριν από οποιονδήποτε τραυματισμό,το 2003 συγκεκριμένα.

Αυτή η συναυλία έγινε το 2012,μετά δηλαδή και από τους 3 τραυματισμούς.Πήγαινε στο 2.14 και άκου.ΚΑΜΙΑ σχέση!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου βεβαια (από COB εχω όλη τη δισκογραφία μέχρι το ARE YOU DEAD YET,από την οποία μόνο το hatebreader μ' αρέσει) αλλά πάντα έτσι επαιζε ο τύπος.Τους είχα δει live στη θεσσαλονίκη και μετά την επόμενη μέρα καπάκι αθήνα και επαιζε όπως στο δευτερο βίντεο (2007-2008 πρέπει να ήταν).Γενικά είναι από τους κιθαρίστες που στις ζωντανες εμφανισεις χωλένουν.Το λόγο δεν τον ξέρω αλλά μπορώ να φανταστώ μερικούς.Επίσης στην πρώτη περίπτωση δεν τον βοηθα και ο ήχος.Δε νομίζω ότι τρέχει κάτι.Πάντα έτσι ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αποψη μου βεβαια (από COB εχω όλη τη δισκογραφία μέχρι το ARE YOU DEAD YET,από την οποία μόνο το hatebreader μ' αρέσει) αλλά πάντα έτσι επαιζε ο τύπος.Τους είχα δει live στη θεσσαλονίκη και μετά την επόμενη μέρα καπάκι αθήνα και επαιζε όπως στο δευτερο βίντεο (2007-2008 πρέπει να ήταν).Γενικά είναι από τους κιθαρίστες που στις ζωντανες εμφανισεις χωλένουν.Το λόγο δεν τον ξέρω αλλά μπορώ να φανταστώ μερικούς.Επίσης στην πρώτη περίπτωση δεν τον βοηθα και ο ήχος.Δε νομίζω ότι τρέχει κάτι.Πάντα έτσι ήταν.

Στα lives χωλαίνει ΚΑΙ γιατί συνέχεια βγαίνει λιάρδα.Αλλά τα χέρια του μου ακούγονται πολύ χειρότερα απ'ότι το 2003.Άμα είναι να χρειάζεσαι 100 noise gates και compressors για να ακούγεσαι καλά,τότε να το αφήσει το άθλημα  :P Μου αρέσει πολύ σαν κιθαρίστας αλλά με στεναχωρεί να τον βλέπω έτσι,γιατί κάποτε είχε τρομερά χέρια,τρομερές συνθέσεις.Τώρα είναι πάρα πολύ μέτριος.By the way,πώς κατάφερες βρε θηρίο να πας και στα 2 lives back to back;  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κάνει και χειρότερα.Ολλανδία Αμστερνταμ headline In Flames με special guest arch enemy,και τη επόμενη καπάκι Χάγη για Arch Enemy,special guest In Flames και surprise act Soilwork (τοτε που είχε αποχωρήσει ο Wichers από τη μπάντα,ο φαλακρούλης μωρε :P).Ωραίες στιγμες (2009-10).

 

Το ότι βγαίνει λιάρδα είναι γνωστό.Ισως να 'εχει αρχίσει να τον επηρρεάζει πιο πολύ όσο πάει.Εγώ πάντως δε στεναχωριέμαι.Καλό δίσκο έχει να βγάλει από το hatebreeder οπότε και έχω σταματήσει να ασχολούμαι.Και μένα μ αρεσε σαν κιθαρίστας όταν ήμουν ακόμα στο λύκειο.Πολύ fancy και τεχνικος/γρήγορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εχω κάνει και χειρότερα.Ολλανδία Αμστερνταμ headline In Flames με special guest arch enemy,και τη επόμενη καπάκι Χάγη για Arch Enemy,special guest In Flames και surprise act Soilwork (τοτε που είχε αποχωρήσει ο Wichers από τη μπάντα,ο φαλακρούλης μωρε :P).Ωραίες στιγμες (2009-10).

 

Το ότι βγαίνει λιάρδα είναι γνωστό.Ισως να 'εχει αρχίσει να τον επηρρεάζει πιο πολύ όσο πάει.Εγώ πάντως δε στεναχωριέμαι.Καλό δίσκο έχει να βγάλει από το hatebreeder οπότε και έχω σταματήσει να ασχολούμαι.Και μένα μ αρεσε σαν κιθαρίστας όταν ήμουν ακόμα στο λύκειο.Πολύ fancy και τεχνικος/γρήγορος.

Αχαχαχαχαχα τέλεια εμπειρία!! ;D Ναι έχει χρόνια να κάνει καλό δίσκο,τουλάχιστον ακόμα γουστάρει να παίζει.Είχε βγει να παίξει με σπασμένο ώμο πέρσι το καλοκαίρι στο Dallas ο τρελός.Απλά δεν ξέρω κατά πόσο τον έχουν επηρεάσει τα σπασμένα χέρια.Πίστευα ότι είναι θέμα εγκεφάλου πιο πολύ και όχι χεριών...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M αρέσει που κάνεις quote νώ μιλάμε οι δυο μας στην ουσία  ;D ;D

 

Λογικά όταν σπας κάτι,το δένεις και απέχεις από τη χρήση του.Οπότε λογικά όταν θα έσπασε τους ωμους δεν θα έπαιζε και κιθάρα.Ως γνωστόν για να κρατηθεις σε φόρμα πρέπει να παίζεις αρκετες ώρες τη βδομάδα.Εγώ πχ τώρα αναρρώνω από τενοντιτιδα στο δεξί καρπό.Κιθάρα πάπαλα για 6 μερες και σημερα που την ξανάπιασα εκανα 3 ώρες να επανέλθω σε ταχύτητα και αντοχή.Φαντάσου αν έχεις να παίξεις μήνες μέχρι να φτιάξει το χέρι σου.Και στο κάτω κάτω αν οι ώμοι έχουν θρέψει τι δουλειά έχουν με τα δάχτυλα και τον καρπό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

(Τα quotes μου έχουν γίνει συνήθεια  :P )

Ναι δε νομίζω να τον επηρέασε τόσα άμεσα,αλλά μπορεί να έχουν πειραχτεί οι νευρώνες των χεριών του,όπως του Malmsteen ας πούμε.Κι εγώ έχω σπάσει 4 δάχτυλα,μου είχαν κοπεί σε ένα οι σύνδεσμοι και έχω σπάσει και τον αγκώνα μου,ευτυχώς όμως πριν αρχίσω να μελετάω τόσο σκληρά όσο μελετάω τώρα και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Δε συγκρίνω τις ικανότητές μου με του Laiho ή του Malmsteen,προς θεού,ίσως έχει να κάνει και με την ηλικία,διότι εγώ όλα αυτά τα ατυχήματα τα είχα πάθει πάνω στην εφηβεία και τώρα που τελειώνει σιγά σιγά (κοντεύω τα 18),ίσως να έχουν θρέψει καλύτερα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου