Προς το περιεχόμενο

Τι συμβαίνει με τον Laiho;


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κάποτε,εκτός από κιθαρίστας,ήμουν και παίκτης handball,αλλά μετά από τόσους τραυματισμούς κατάλαβα ότι το σώμα μου δεν αντέχει :P Εξάλλου χίλιες φορές καλύτερη η κιθάρα  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να μπω κι εγώ στο διάλογό σας!  ;D

 

Δεν συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα τους COB λόγω των brutal φωνητικών. Ο Laiho πάντως σε μερικά τραγούδια που έχω ακούσει, μου άρεσε σαν κιθαρίστας.

 

Στα δύο βίντεο που έβαλες Bill ακούω μεγάλη διαφορά. Στο πρώτο είναι μακράν καλύτερος. Δεν νομίζω βέβαια να επηρεάστηκε από τους τραυματισμούς του ιδιαίτερα στο δεύτερο βίντεο. Μάλλον ήταν σε άσχημη μέρα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άντε να μπω κι εγώ στο διάλογό σας!  ;D

 

Δεν συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα τους COB λόγω των brutal φωνητικών. Ο Laiho πάντως σε μερικά τραγούδια που έχω ακούσει, μου άρεσε σαν κιθαρίστας.

 

Στα δύο βίντεο που έβαλες Bill ακούω μεγάλη διαφορά. Στο πρώτο είναι μακράν καλύτερος. Δεν νομίζω βέβαια να επηρεάστηκε από τους τραυματισμούς του ιδιαίτερα στο δεύτερο βίντεο. Μάλλον ήταν σε άσχημη μέρα.  ;)

Μακάρι να είναι έτσι geodimitri,αλλά όπως θα δεις αν ψάξεις αρκετά vids από το 2007 και μετά,θα δεις ότι δεν παίζει πια τίποτα σε σχέση με παλιά,χάλασε πολύ το παίξιμό του,πολύ sloppy,δεν ακούς καθόλου καθαρά τι παίζει.Ίσως όμως να είναι και από τις καταχρήσεις μόνο και όχι από τους τραυματισμούς...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι έτσι geodimitri,αλλά όπως θα δεις αν ψάξεις αρκετά vids από το 2007 και μετά,θα δεις ότι δεν παίζει πια τίποτα σε σχέση με παλιά,χάλασε πολύ το παίξιμό του,πολύ sloppy,δεν ακούς καθόλου καθαρά τι παίζει.Ίσως όμως να είναι και από τις καταχρήσεις μόνο και όχι από τους τραυματισμούς...

Πολύ πιθανό το βλέπω. Άμα βγαίνει τύφλα (όπως γράψατε παραπάνω) στη σκηνή τι περιμένεις...  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αλλο θα διαβασω ρε παιδια....... :D :D :D

Ρε σεις οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες....αν παθει τραυματισμο θα απεχει μεχρι να θρεψει λογικο δεν ειναι ? σε τι να επηρεασει το παιξιμο του το οτι εχει σπασει τους ομους του ?

  Και ο valentino rossi ειχε σπασμενα τα παντα πανω του οταν επερνε στη σειρα τα πρωταθληματα..... ;) ;)

  Αλλο τωρα.....μην ξεχνατε οτι στα βιντεο που βλεπετε (για οσους δεν το ξερουν) οτι εχουν υποστει επεξεργασια ηχου....σε αλλα ναι σε αλλα οχι.....Προσωπικη μου αποψη στο 2ο που παρεθεσες δεν ειναι sloppy καθολου....σε σχεση με το 1ο (απο τα αγαπημενα μου λαιβ) που παταει και τα φαλτσα του και ολα......

  2ον παιζουν και αλλα πραγματα ρολο που ο καθενας μας δεν μπορει να τα ξερει....π.χ. τεχνικες δυσκολιες,ηχητικα κ.α.

  Εκανα και εγω μια μινι ψαχτικη επειδη ειπες να δουμε απο το 07 και μετα και δεν ακουσα κατι το "περιεργο" οσο το οτι σε πολλα απο αυτα που ειδα ΔΕΝ εχουν υποστει επεξεργασια (τουλαχιστον ολικη)

 

επεξεργασμενο

μη επεξεργασμενο

 

καταλαβαινεις τη διαφορά ?  ;) ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι αλλο θα διαβασω ρε παιδια....... :D :D :D

Ρε σεις οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες....αν παθει τραυματισμο θα απεχει μεχρι να θρεψει λογικο δεν ειναι ? σε τι να επηρεασει το παιξιμο του το οτι εχει σπασει τους ομους του ?

   Και ο valentino rossi ειχε σπασμενα τα παντα πανω του οταν επερνε στη σειρα τα πρωταθληματα..... ;) ;)

   Αλλο τωρα.....μην ξεχνατε οτι στα βιντεο που βλεπετε (για οσους δεν το ξερουν) οτι εχουν υποστει επεξεργασια ηχου....σε αλλα ναι σε αλλα οχι.....Προσωπικη μου αποψη στο 2ο που παρεθεσες δεν ειναι sloppy καθολου....σε σχεση με το 1ο (απο τα αγαπημενα μου λαιβ) που παταει και τα φαλτσα του και ολα......

   2ον παιζουν και αλλα πραγματα ρολο που ο καθενας μας δεν μπορει να τα ξερει....π.χ. τεχνικες δυσκολιες,ηχητικα κ.α.

   Εκανα και εγω μια μινι ψαχτικη επειδη ειπες να δουμε απο το 07 και μετα και δεν ακουσα κατι το "περιεργο" οσο το οτι σε πολλα απο αυτα που ειδα ΔΕΝ εχουν υποστει επεξεργασια (τουλαχιστον ολικη)

 

επεξεργασμενο

μη επεξεργασμενο

 

καταλαβαινεις τη διαφορά ?  ;) ;) ;)

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε σοκάρει η απορία μου,θέλεις να μου πεις δηλαδή ότι ο Malmsteen παίζει ακριβώς ίδια,πριν και μετά το αυτοκινητιστικό που είχε...Ίσως να κάνω και λάθος,αλλά ο Laiho όσο περνάνε τα χρόνια χειροτερεύει,δεν βελτιώνεται σαν κιθαρίστας.Δεν ξέρω τι φταίει,είπα πιο πάνω ότι ίσως είναι οι καταχρήσεις,αλλά δεν ήταν πάντα έτσι,δεν ξέρω τι πιστεύεις,αλλά αυτό για μένα δεν είναι καθαρό παίξιμο,είναι ο ορισμός του sloppy!Και στα 2 vids που παραθέτεις μου φαίνεται καθαρά χειρότερος απ'ότι το 2003...Φιλικά πάντα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα φιλικα αγορινα μου  :D

 

Μα δεν ειπα οτι δεν χειροτερευει ουτε οτι παιζει καλυτερα απο το 03 προς θεου (ειπα εξαλου πιο πανω οτι ειναι το καλυτερο λαιβ του εβερ)

Απλως με το σχολιο μου πιο πανω ηθελα να δωσω και αλλες προοπτικες στην κατιουσα αυτη πορεια οι οποιες δεν βασιζονται καθαρα στις καταχρησεις και στον εγωιστικο χαρακτηρα του ;)

 

Απλως σε αυτο που δεν συναδει η γνωμη μου ειναι οτι επειδη εχει σπασει τον ωμο του οτι απο αυτο εχει αρχισει να χωλενει....σε αυτο εχω ενσταση ναι.......

 

Εξαλου ποιος κιθαριστας (μεταλ παντα) οσο γερναει παιζει καλυτερα ?  ;) (πραγματικα αν ξερεις θελω να μου πεις γιατι εγω δεν ξερω κανεναν)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαλου ποιος κιθαριστας (μεταλ παντα) οσο γερναει παιζει καλυτερα ?  ;) (πραγματικα αν ξερεις θελω να μου πεις γιατι εγω δεν ξερω κανεναν)

 

Glen Tipton... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παντα φιλικα αγορινα μου  :D

 

Μα δεν ειπα οτι δεν χειροτερευει ουτε οτι παιζει καλυτερα απο το 03 προς θεου (ειπα εξαλου πιο πανω οτι ειναι το καλυτερο λαιβ του εβερ)

Απλως με το σχολιο μου πιο πανω ηθελα να δωσω και αλλες προοπτικες στην κατιουσα αυτη πορεια οι οποιες δεν βασιζονται καθαρα στις καταχρησεις και στον εγωιστικο χαρακτηρα του ;)

 

Απλως σε αυτο που δεν συναδει η γνωμη μου ειναι οτι επειδη εχει σπασει τον ωμο του οτι απο αυτο εχει αρχισει να χωλενει....σε αυτο εχω ενσταση ναι.......

 

Εξαλου ποιος κιθαριστας (μεταλ παντα) οσο γερναει παιζει καλυτερα ?  ;) (πραγματικα αν ξερεις θελω να μου πεις γιατι εγω δεν ξερω κανεναν)

Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σοβαρές σκέψεις τώρα,όσον αφορά τη metal και την ηλικία...Εγώ απλά αναρωτιέμαι όσον αφορά τον Laiho,μήπως λόγω του χαρακτήρα του δεν προσπάθησε να επανέλθει,γιατί όσο να 'ναι σε πάνε πίσω οι τραυματισμοί.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Glenn Tipton... ;)

Γερασιμε......δεν στα μαθανε καλα......ο ανθρωπος ΗΞΕΡΕ(και ακομα ξερει οφκορς) κανταρια μπαλα αλλα δεν το εδειχνε  ;)

 

Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σοβαρές σκέψεις τώρα,όσον αφορά τη metal και την ηλικία...Εγώ απλά αναρωτιέμαι όσον αφορά τον Laiho,μήπως λόγω του χαρακτήρα του δεν προσπάθησε να επανέλθει,γιατί όσο να 'ναι σε πάνε πίσω οι τραυματισμοί.

Δεν ειναι μυστικο οτι τρόπον τινά αυτοι οι σρενταδες ειναι "αθλητες" οσον αφορα την ταχυτητα στα δαχτυλα και στα χερια γενικοτερα.....και οπως ενας αθλητης στην ακμη του μπορει και παιζει καλυτερα ετσι και αυτοι.....(μετα το ριχνουν στο μπλουζ για να μην τους κοροιδευουν χαχαχαχαχα )

Εσυ υπηρξες αθλητης και καταλαβαινεις τι εννοω

 

Τωρα ο αλεξης (ο Laiho) ειναι και λιγακι κουνημενος......στα μυαλα του και οταν εχεις υποχρεωσεις απο πισω (λαιβ) εε οσο να πεις την παρασπονδια σου θα την κανεις και θα παιξεις κιθαρα χωρις να εισαι full recovered

 

Υποψην οτι αυτα υποστηριζω σαν λογικη εξηγηση με λιγη απο προσωπικη εμπειρια  8)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου