Προς το περιεχόμενο

MirrorVain - Echoes


DanAgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ danagg εγώ σου είπα τι λέω εγώ για ζέσταμα. Εσύ μπορείς να λες « εί-μαι ο γα-μώ και δέ-ρνω, δέρ-νω και γα-μώ  εγ-ώ, ντο χαμηλό < ντο ψηλό.»

Ωστόσο αν είσαι τόσο εύθικτος να μας λες εξαρχής ποιές συμβουλές θα γίνονται δεκτές να ξέρουμε και μεις πως θα προχωρήσουμε.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλες δεκτες ιδιως πχ για καλυτερη ποιοτητα ηχητικα. Το "δεν ειναι καλος ο ηχος της κιθαρας" απο ειδημονες δεν βοηθαει!

Τωρα αν δεν αρεσει σε καποιον, θα του πω ενα μυστικο: το ανεβασα για να το ακουσουνε καποιοι και κυριως για να το ξανακουσουνε καποιοι που τους αρεσε!

Τα σχολια εχουνε την πλακα τους, αλλα μερικοι μην περιμενουνε να τους παρουν και στα σοβαρα..

Κάτι ήξερα όταν έγραφα περί "low profile".

Φίλε DanAgg, πολλάκις οι καλλιτέχνες καλόν είναι να είναι επηρμένοι, να συνοδεύεται το "μουσικό" προϊόν τους όμως και από την ανάλογη "έπαρση". Δεν θα σχολιάσω το πόνημά σου αφού έτσι κι αλλιώς δεν σ' ενδιαφέρει, θα σου δώσω όμως μια συμβουλή (ως μεγαλύτερος).

-Δώσε στην οποιαδήποτε αρνητική κριτική περισσότερη σημασία από την θετική και προσπάθησε να την αποκρυπτογραφήσεις και να την αξιολογήσεις.

 

Και κάτι άλλο, σε διαβεβαιώ  ότι δεν είναι όλοι εδώ μέσα "εμπαθείς & ιδιοτελείς".

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι νομιζουν ότι εδω μεσα συχναζουν εφηβες οπαδοι του Justin Bieber, και περιμενουν με τις 2 νοτες που θα ανεβασουν να χυσουμε δακρυα συγκινησης.

 

Και να απολογηθουμε απο πάνω που δεν ειμαστε.

 

Να ποσταρεις τα τραγουδια σου στο φορουμ του Σουπερ Κατερίνα σειρά, και θα παρεις τα «ουαου» που αποζητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν δεν αρεσει σε καποιον, θα του πω ενα μυστικο: το ανεβασα για να το ακουσουνε καποιοι και κυριως για να το ξανακουσουνε καποιοι που τους αρεσε!

 

Να σου πω κι εγώ ένα μυστικό: Δεν με ενδιαφέρει γιατί το ανέβασες. Από τη στιγμή που επιλέγεις να εκτεθείς δημόσια θα εισπράξεις κριτική θέλεις δεν θέλεις, οπότε

Δώσε στην οποιαδήποτε αρνητική κριτική περισσότερη σημασία από την θετική και προσπάθησε να την αποκρυπτογραφήσεις και να την αξιολογήσεις.

 

Το κομμάτι μου άρεσε.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έβαλα το χεράκι μου στην εκτροπή του topic... ;D

 

Όταν διάβασα το post του Νέστορα και είδα ότι ο DanAgg είχε μόλις 3 post,σκέφτηκα απλά να μην τον πάρουμε από τα μούτρα..

Όχι όσο αφορά ενδεχόμενη κριτική,αλλά όσο αφορά ένα ψιλοκαλωσόρισμα στο forum.

 

Συνεχίζω να υποστηρίζω ότι ιδιώματα όπως enjoy,cheers,κ.λ.π. είναι σε τέτοιες περιπτώσεις σχήματα λόγου που εκφράζουν προτροπή.

 

Όμως δεν μπορώ να παραβλέψω και μια έπαρση εκ μέρους του καινούργιου μας φίλου,σε βαθμό που με έχει κάνει να μετανιώσω που διόρθωσα τον Νέστορα.

 

Όταν κάποιος ανεβάζει οτιδήποτε,πρέπει να είναι έτοιμος να δεχτεί και κριτική,που η εμπειρία μου στο forum έχει δείξει ότι είναι ως επί των πλείστων καλοπροαίρετη.

 

Ειδικά δε,όταν από αυτά που ακούνε τα αυτιά μου όσο αφορά κυρίως παραγωγή και εκτέλεση,είναι στα πρώτα βήματα του ταξιδιού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Nestoras με το "ως μεγαλυτερος" τα ειπες ολα

 

@ neeq σου προτεινω να ακουσεις τις δυο παρακατω νοτες, επισης δεν ξερω απο που εβγαλες συμπερασμα οτι αποζηταω ουαου, απ'το enjoy βγηκε και αυτο? Spastic Ink - See, and it's Sharp!

 

@ atreu73 Αν προσβληθηκες απο αυτο που ειπα συγνωμη, εμενα παντως μου φανηκε κουλο. Τωρα αν εσενα σου κανει μια χαρα..

 

@ Haris/Κανιμωθριος & eveyone Κριτικαρετε ελευθερα ρε παιδια, δεν θιγομαι, ουτε εμπαθεια εχω. Δεν εγραψα πουθενα "δεν θελω σχολια". Απλα η κριτικη να εχει και καποιο νοημα, οταν μου κριτικαρουνε τη λεξη enjoy που εγραψα, τι να απαντησω εγω μετα? :P (με το καποιοι εννουσα αυτοι που θα μπουνε για να το δουνε)

 

Εγω παντως σκεφτομουν τι να γραψω και ειπα απο μεσα μου "τι διαφορα εχει, το κομματι θα ακουσουνε" και απλα εγραψα enjoy να τελειωνουμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειδικά δε,όταν από αυτά που ακούνε τα αυτιά μου όσο αφορά κυρίως παραγωγή και εκτέλεση,είναι στα πρώτα βήματα του ταξιδιού.

 

 

Και εχεις απολυτο δικιο, για αυτο και ειπα οτι με ενδιαφερουν οι συμβουλες ιδιως για τεχνικα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σχολιάσω το πόνημά σου αφού έτσι κι αλλιώς δεν σ' ενδιαφέρει, 

 

Και κάτι άλλο, σε διαβεβαιώ  ότι δεν είναι όλοι εδώ μέσα "εμπαθείς & ιδιοτελείς".

 

Ειδες που λεω φιλος Νεστορα οτι δεν ειναι καλες οι κριτικες??  ;D

Μεγαλοι μουσικοι εχουν κρυψει ανεκτιμητα εργα τους (και βρεθηκαν μετα θανατον σε ντουλαπια) εξ αιτιας καποιων κριτικων (λεμε τωρα ...οχι δηλαδη οτι θα το παθουν καποιοι και μεσα δω  ;D).

Σε αυτο το θερντ εσυ τωρα τι κανεις?? Δεν λειτουργεις αθελα σου με εμπαθεια??

Αν και εισαι ταμενος να κρινεις τους παντες, εδω δεν κανεις καμμια κριτικη, αλλα αφηνεις επιζημεια ερωτηματα και γιατι?? Γιατι εγραψε αυτος ....απολαυστε το.

Ασχετα με το τι εγραψε και πως το χειριστηκε το θεμα, αν ηθελες να εισαι αμεροληπτος να εγραφες την κριτικη σου για το τραγουδι (αν και δεν στο ζητησε, οπως ξαναειπα) οπως κανεις παντα, και υστερα να του την πεις.

Προτιμησες ομως την κριτικη στη συμπεριφορα του απο την κριτικη στο τραγουδι.

Αρα η συμπεριφορα του καθ ενος μας μεσα δω, αποτελει για σενα αντικειμενικο κριτηριο.

 

Δεν θελω απαντηση (οχι οτι ειχες και καμμια ορεξη δηλαδη, αλλα ετσι λεω...  ;D)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω το θεμα απο την αρχη και εχω πεθανει στα γελια! Καλα ρε Νεστορας, κανε μια αιτηση να σε παρουνε κριτικη επιτροπη σε κανα fame story να λες τετοιες "ομορφιες". Διπλα διπλα με τον Μαρκελο Νυχτα να λετε για το.. φορεμα χαχαχχαχαχ ελεος! Το κομματι μ'αρεσε, οχι τοσο για την παραγωγη που φαινεται οτι θα ηθελε βελτιωση, αλλα σαν κομματι ητανε κατι καλο. Πιστευω αν το ακουγα live μπορει να ελεγα οτι ειναι πολυ καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου