Προς το περιεχόμενο

Αυτοσχεδιασμός πανω σε Βmajor


Randime

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που θέλω να πω είναι να επικεντρώσεις στην μελωδικότητα και στην δομή ενός σόλο και όχι μόνο στον εντυπωσιασμό μέσω μιας γρήγορης τεχνικής  ;).   

 

Συνφωνώ όσο δεν πάει...Πλέον! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θεος!  ;D

 

Μετά από τα κσύλα, προτείνω να μπει στην γνωστή κουβέντα και ο ρυθμός πρόκλησης τενοντίτιδων ως σημείο αναφοράς της κατασκευής μιας κιθάρας.

 

 

 

Χαχαχα!!! Ετσι έτσι! :P

 

Ναι φίλε μου σου τόνισα στα δικά μου αυτιά πως ακούγεται,εννοείται πως θα βγάλεις τον ήχο όπως αρέσει στο δικό σου αυτί,απλά το είπα γιατί μερικοί θέλουν να ακούσουν για τον ήχο.

 

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με σετάρισμα για να σου βγάλει το όργανει τον ήχο που έχει να σου βγάλει για να έχεις μια καλύτερη εικόνα στο τι μαγνήτες θέλεις.

 

Και η δικιά μου ακουγόταν πολύ κουβάς πριν το σετάρισμα και μετά έβγαλε έναν καθαρό και γλυκό ήχο,ενώ πρίν είχε μια μουντίλα και μια "σαβούρα"

 

Καλή επιλογή  ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. Αυτούς εδώ θέλω να βάλω

http://www.dimarzio.com/pickups/8-string/d-activator-8-bridge

http://www.dimarzio.com/pickups/8-string/d-activator-8-neck

 

Ειχα τοn D-activator στην 6χορδη μου και εσκιζε ο ήχος... Αυτους θα πάρω... τους εχει ο Νακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα τοn D-activator στην 6χορδη μου και εσκιζε ο ήχος... Αυτους θα πάρω... τους εχει ο Νακας.

 

Είσαι ίδη κασταλαγμένος από κάποια εμπηρεία οπότε καλή αλλαγή με την όλη φάση (σετάρισμα και μαγνήτες)  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοχος μου ειναι μεχρι το καλοκαίρι να εχω γίνει απο τους καλυτερους 8χορδους Ελληνες...

Ελπιζω να συνειδητοποιείς οτι τα ατομα που ανταγωνίζεσαι ειναι τοσα λίγα που στην ουσία κάθε "8χορδος" ελληνας ειναι ένας "απο τους καλυτερους 8χορδους Ελληνες"...Χεχε εγω παντως βρίσκω πολύ καλο το παιξιμο σου και πιστεύω μπορεις να γίνεις ακομα καλύτερος αμα δεν αφήσεις τον εγωισμό σου να εμποδίσει την προοδο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να συνειδητοποιείς οτι τα ατομα που ανταγωνίζεσαι ειναι τοσα λίγα που στην ουσία κάθε "8χορδος" ελληνας ειναι ένας "απο τους καλυτερους 8χορδους Ελληνες"...Χεχε εγω παντως βρίσκω πολύ καλο το παιξιμο σου και πιστεύω μπορεις να γίνεις ακομα καλύτερος αμα δεν αφήσεις τον εγωισμό σου να εμποδίσει την προοδο σου.

 

Ναι εχω εφικτό στόχο όπως φαίνεται :P ΧΑχαχα.

Δε θα το αναλύσω πολύ , απλά να πω πως ο εσωτερικος μας εγωισμός και ο ανταγωνισμός με τον εαυτό μας είναι που μας κάνει καλυτερους... (ταδε εφη Jason Becker). Ο χρόνος θα με κρίνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και θαυμασια ειναι ολα αυτα...

αλλα θα μπορουσα να κανω μια κεφαλαιωδη ερωτηση????

Για οποιο βιντεο εχεις ανεβασει δεν εχω καταλαβει τη χρησιμοτητα της 8χορδης...

ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ 8ΧΟΡΔΗ ?

Το να παιζεις μια 8χορδη επειδη ειναι δυσκολο δε σε κανει μαγκα...Αποψη μου...

Ποσο μαλλον οταν φερνεις τον εαυτο σου στα ορια του τραυματισμου...για ποιο λογο? για τη χαρα του να λες οτι παιζεις με 8χορδη?

Δεν αξιζει νομιζω φιλε μου...εκτος αν εκτος των αλλων παιζεις κομματια τυπου messugah(δε ξερω αν το εγραψα σωστα) και χρειαζονται(που κι εκει αμφιβαλλω).

Εχεις πολυ καλη τεχνικη και φαινεται οτι εχεις δουλεψει...

 

Τελειως και εντελως φιλικα

 

Ο χρόνος θα με κρίνει :)

 

Η η τενοντιτιδα θα σε αχρηστεψει τελειως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου