Προς το περιεχόμενο

Μαντολινο Gibson '40...?


pastelius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πουμε πως ενα ομορφο πρωινο(οχι σαν ολα τ 'αλλα),ξυπνουσατε κι οσο πινατε τον ζεστο cappuccino σας,ερχοταν και σας ελεγε καποιος δικος σας

οτι κληρονομησατε κατι(δεν εχει σημασια απο ποιον).Αυτο το "κατι"λοιπον,τυγχανε να ειναι ενα μουσικο οργανο.Μαντολινο ας πουμε..

Ελα μου ομως που εσεις ασχολειστε με τη μουσικη και βλεπετε οτι γραφει

επανω Mr.Gibson και ξερετε οτι υπαρχει απο το '40...Τι κανετε?Αν ειναι να

το πουλησετε που πρωτοψαχνετε?

(τονιζω :ΔΕΝ συνεβη σε εμενα...Δυστυχως...) :(

Αλλα μιλαμε για ΠΟΛΛΑ λεφτα. 8O

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τονιζω :ΔΕΝ συνεβη σε εμενα

 

Ξεκαθαρίζω και εγώ με τη σειρά μου ότι δεν έχω μαντολίνο Gibson του '40 σπίτι μου. Μην βαράτε άδικα τα κουδούνια.

 

Εγώ θα το πούλαγα στο ebay. Αλλά μπορώ να σου πω για κάποιους Noiz-άδες, τί πιστεύω ότι θα έκαναν:

 

Elavd: Θα έστελνε mail στη Rockinger ρωτώντας γιατί ένα τόσο παλιό μαντολίνο έχει compound radius και το δικό του όχι.

 

Abraxas: Θα έπαιρνε αμέσως από allparts ένα μπράτσο με 21 τάστα, γιατί με τα 22 δεν θα έβγαινε η πασιέντζα.

 

Superfunk: Καρφί στα Σπάτα, Λονδίνο, Denmark Street, θα το πούλαγε μια περιουσία και θα ψώνιζε καμιά Tele σε Surf Green χρώμα.

 

Antouan_z: Θα το...βασάνιζε...

 

No offence guys...

 

:P

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τονιζω :ΔΕΝ συνεβη σε εμενα

 

Ξεκαθαρίζω και εγώ με τη σειρά μου ότι δεν έχω μαντολίνο Gibson του '40 σπίτι μου. Μην βαράτε άδικα τα κουδούνια.

 

Εγώ θα το πούλαγα στο ebay. Αλλά μπορώ να σου πω για κάποιους Noiz-άδες' date=' τί πιστεύω ότι θα έκαναν:

 

Elavd: Θα έστελνε mail στη Rockinger ρωτώντας γιατί ένα τόσο παλιό μαντολίνο έχει compound radius και το δικό του όχι.

 

Abraxas: Θα έπαιρνε αμέσως από allparts ένα μπράτσο με 21 τάστα, γιατί με τα 22 δεν θα έβγαινε η πασιέντζα.

 

Superfunk: Καρφί στα Σπάτα, Λονδίνο, Denmark Street, θα το πούλαγε μια περιουσία και θα ψώνιζε καμιά Tele σε Surf Green χρώμα.

 

Antouan_z: Θα το...βασάνιζε...

 

No offence guys...

 

:P[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Earendil: θα του πρόσθετε κέρατα και neck neck binding (απωθημένο) για να του θυμίζει την αγαπημένη Epi του... :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Abraxas: Θα έπαιρνε αμέσως από allparts ένα μπράτσο με 21 τάστα' date=' γιατί με τα 22 δεν θα έβγαινε η πασιέντζα.

[/quote']

 

Η συγχωρεμένη η γιαγιά μου έπαιζε μαντολίνο, και το δικό της, αν είχε αντέξει Μικρασιατικές Καταστροφές, εξορίες, μετακινήσεις, παιδιά, κλπ, θα έγραφε πάνω ημερομηνία κατασκευής... του περασμένου αιώνα ίσως!

 

PS: Το 22 είναι γρουσούζικος αριθμός, σε αντίθεση με το 21 και κυρίως το 23! (για όσους γνωρίζουν... :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ?Υπαρχει καποιος που να εχει ασχοληθει με τετοια θεματα

"αντικας" και με τη μεταπωληση τους? Μπορει να βρεθει μια ακρη ??

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό

 

http://cgi.ebay.com/ULTRA-RARE-PRE-WAR-F-12-GIBSON-MANDOLIN-GREAT-SOUNDING_W0QQitemZ170026721964QQihZ007QQcategoryZ10179QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

που είναι του '33 παίζει για $ 3000.

 

Email στη Gibson για εξακρίβωση της αυθεντικότητας και λοιπά στοιχεία, και μετά επαφή με τέτοιου είδους εξειδικευμένους μεταπωλητές, αν όχι ebay απευθείας...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου