Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΤΟΙΜΟΣ...κατσε να ερθει και ο Νικόλας να γραψει και τη μουσικη γιατι με τα εμβατηρια δεν τα παω καλα..

 

Αφού είναι πανκ ρε.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αφού είναι πανκ ρε.

 

 

 

Εισαι ΤΡΕΛΛΟΣ? :o

 

Ξερεις τι τους κανανε τους πανκ στην ΕΣΣΔ? :P

 

(τους μαθαινανε να βαρανε καλα τη ΛΑ στο Μαγκανταν...)

 

Η επανασταση απαιτει ΚΛΑΣΣΙΚΗ μουσικη υποκρουση..

 

Τι στο καλο...ολα εγω θα σας τα μαθαινω εδω μεσα?

 

 

Δες και εδω τι εκαναν στο αεροπλανο του AUDIOKOSTAS που πηγε να την κοπανησει (3.30)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικοί οι στίχοι του Νίκου. Με βοηθούν στο να βοηθήσω και κάτι μαθητές μου στο να βρουν όνομα για τη μπάντα τους (προσπαθούν να παίξουν μπλουζ).

NBB

Nefelim Blues Band

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

μπα....απλα ειμαι ενα μεγαλο (και ταπεινο) στιχουργικο ταλεντο....

 

Υποκλίνομαι... μεγαλούργησες  8)  ;D

 

 

ΥΓ: Να σου πω... πες την αλήθεια  ;D Είσαι συνδρομητής στο DPRK;  ;D ;D ;D Έχεις ανεβάσει αρκετά βίντεο από εκεί και αρχίζω να πιστεύω ότι έχεις αρχίσει να γουστάρεις να ακούς αυτή την τόσο... μελωδική γλώσσα  :P ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βοηθήσω και κάτι μαθητές μου στο να βρουν όνομα για τη μπάντα τους (προσπαθούν να παίξουν μπλουζ).

Αυτό πάλι...είναι σεξουαλική παρενόχληση 8)...Τι σου φταίξαν τα παιδάκια και τα έβανες να παίζουν blues? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι...είναι σεξουαλική παρενόχληση 8)...Τι σου φταίξαν τα παιδάκια και τα έβανες να παίζουν blues? ;D ;D

 

Τα έβαλα στον ίσιο δρόμο ;D ;D ;D ;D

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόλύ ενδιαφέρουσα η συνέντευξη του Ράμφου ,ανεξάρτητα αν δεν συμφωνώ σε όλα όσα είπε.

Είπε και πάμπολλα πράγματα και γεγονότα που έχουμε συζητήσει εδώ μέσα,αξίζει να τη δείτε .

 

3 μερες στην εφορία μεροκάματο έκανα γιατί θέλω να πάρω στο όνομά μου το ρολόι της ΔΕΗ.

Η ΔΕΗ λοιπόν μου δήλωσε πως πρέπει να τους πάω χαρτί απ την εφορία πως δεν χρωστάω το χαράτσι και όταν τους είπα πως έχω τους λογαριασμούς τους ,μου απάντησαν πως το θέλουν σε χαρτί της εφορίας  ;D

 

Ξεκίνησα προχτές με ένα ντοσιέ συμβόλαιο του σπιτιού εκκαθαριστηκό,αντίγραφο φολογικής δήλωσεις ,λογαριασμούς με το χαράτσι το περσινό και τις φετινές 2 δόσεις . Στήθηκα σε μια ουρά ανθρώπων που όλοι μας είχαμε κάτι κοινό ,τη ΔΕΗ και το χαράτσι  ;D

Άλλοι να αποδείξουν πως δεν είναι δική τους υποχρέωση ,άλλοι να κάνουν διακανονισμό ,άλλοι πως φιλοξενούνται και όλοι τους χωρίς να ξέρουν ούτε τι χαρτιά χρειάζονται σε ένα κτίριο που ο υπεύθυνος για τις πληροφορίες δεν ξέρει να σε καθοδηγήσει,οπότε τι πιο φυσικό να εμφανίζονται απ το πουθενά -εκτός σειράς - άνθρωποι και να μπαίνουν στο γραφείο για ''μια ερωτησούλα'' και τα νεύρα μας κρόσια .

 

Ο υπάλληλος στο εν λόγω γραφείο ΕΝΑΣ ,τη Δευτέρα που μας πέρασε είχε άδεια καθότι Γιάννης και η συμπτιγμένες εφορίες ΙΖ-ΙΗ Αθηνών ,δεν δεχόντουσαν κόσμο για το θέμα ,καθότι ο υπάλληλος είχε άδεια  ;D. Κατά τις 2 το μεσημέρι-είπαμε ΄πως πήγα Τρίτη- διαπίστωσα πως η ώρα πήγε 2  στις 2,30 κλείνουν και έχω μπροστά μου άλλους 40  :o,είχα πάει στις10 . Ο συγκεκριμένος ανθρωπάκος έκανε τα αδύνατα δυνατά 2 φορές βγήκε για κατούριμα και ορδές ανθρώπων τον κυνήγαγαν για ''μια ερωτησούλα'' κάποια στιγμή και λογικά ,έπρεπε να πάει σπίτι του ,έτσι πήγα κι εγώ σπίτι μου  ;D

 

Χτες Τετάρτη στήθηκα από τις 8  ;D..........αφού έγιναν πάλι τα γνωστά να μπαίνουν διάφοροι -ενδιάμεσα και άνευ ουράς μπαινόβγαιναν και διάφοροι οι οποίοι ήθελαν να κάνουν έναρξη επιχειρήσεως και καθότι είμεθα της αναφτυξιακής πολιτικής ,αλλά δεν δυνάμεθα να τους εξυπηρετήσει άλλους τρώγαμε κι αυτούς στη μούρη ,μαζί με κάτι ανάπηρους ,κάτι εγγυούς κλπ κλπ, όλα τα καλά ;D. Στον υπόλοιπο όροφο 5 υπάλληλοι σε άλλα γραφεία ξύνονταν εξυπηρετώντας στη χάση και τη φέξη κανά περιστατικό άσχετο με τη ΔΕΗ .

Δέησε ο Κύριος και κατά τις 12,30 διέβειν με αποφασιστικό βήμα θριαμβευτικά το Ρουβικωνα. Δυστυχώς η σκηνή δεν αποτυπώθηκε σε σελουλόιντ ,ούτε καν σε ψηφικό μέσο  ;D

Ευχήθηκα στο καλό, συνεπή και δουλευταρά ΔΥ καλή χρονιά και άνοιξα τα χαρτιά περί της υποθέσεώς μου , στη τρίτη ,τέταρτη λέξη με διέκοψε ,λέγοντάς μου πως αυτός είναι αναρμόδιος και θα πρέπει να πάω στον 2ο όροφο στο τμήμα τάδε  :o

 

Μάζεψα τη χαρτούρα και με την ουρά στα σκέλια κατέβηκα στον δεύτερο,άλλο χαρτάκι προτεραιότητας ,άλλη ουρά ,στο συγκεκριμένο τμήμα βέβαια είχε 4 υπαλλήλους . Έχει πάει 2 η ώρα και είναι η σειρά μου ,πλέον νοιώθω ευτυχής πως τελειώσαμε . Στη πρώτη κουβέντα η υπάλληλος μου λέει πως πρέπει να πάω στο 3ο όροφο στο κυριούλη που ήμουν . Στα πρόθυρα εγκεφαλικού διατηρώντας όμως τη ψυχραιμία μου της εξηγώ πως αυτός με έστειλε εδώ και δεν ξαναπάω επάνω που να χτυπιέσαι στα πλακάκια αν δεν με εξυπηρετήσεις ,δεν φεύγεις από δω μέσα  ;D ;D ;D

Στη συνέχεια κοιτάει τους πληρωμένους λογαριασμούς -ο τελευταίος πληρωμένος 20/12 ,έγραφε ΕΕΤΗΔΕ ευρώ χ ,αλλά από κάτω δεν έγραφε δόση 2/5 και στο κομπιούτερ της εφορίας η πληρωμή μου ακόμα δεν ήταν περασμένη  ;D. Έχουμε πρόβλημα μου λέει ,δεν μπορώ να σου βγάλω χαρτί πως δεν χρωστάς  :P

Να πας στη ΔΕΗ να μας φέρεις χαρτί  ;D ;D ;D  Υποθέτω ότι στο 5λεπτο που ακολούθησε θα πρέπει να με άκουγε και ο Στουρνάρας στο Υπουργείο  ;D ,οι δε υπόλοιποι στην αίθουσα χασκογέλαγαν με τη τραγωδία μου  ;D ;D ;D

Την έβαλα να φωνάξει το πριστάμενό της . Κάπως πιο ψύχραιμη η προισταμένη ,κοιτάει το λογαριασμό και ανακαλύπτει-στη πίσω μεριά καθότι άλλαξαν τα έντυπα -τη μαγική εγγραφή ΕΕΤΗΔΕ ΔΟΣΗ 2/5, λλά και πάλι αδυνατεί να μουδώσει χαρτί πως δεν χρωστώ καθότι δεν γνωρίζει τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσει ,καθότι δεν χρωστάω μεν ,αλλά υπολοίπονται άλλες 3 δόσεις  ;D ;D ;D

2,30 διώχνουν τους υπόλοιπους και πλακώνονται στα τηλέφωνα . Τελικά τους είπαν πως θα πρέπει να ακολουθήσουμε την εξής τακτική  ;D  Θα πληρώσεις μου λένε 50 ευρώ έναντι των μελοντικών δόσεων ,ώστε να αποκοπεί η πληρωμή του χαρατσιού απ τη ΔΕΗ  να σου δώσουμε το χαρτί ότι δεν χρωστάς και το υπόλοιπο χαράτσι θα σου έρθει με ραβασάκι δικό μας . Κοίτα της λέω ,επειδή δεν θέλω πάρε-δωσε μαζί σας ,βγάλε μου ένα χαρτί με όλο το υπόλοιπο ποσό να το πληρώσω να μη σας ξαναδώ ,να μη με ξαναδείτε . Αυτή τη στιγμή μου λέει τα ταμεία έχουν κλείσει,έλα αύριο πρωί πρωί και βγάλε και μια επιταγή στο ποσό από τράπεζα ,καθότι πάνω από 250 ευρώ δεν δεχόμαστε μετρητά  ;D ;D ;D

 

9 το πρωί σήμερα με την επιταγή στο χέρι μπήκα θριαμβευτής στο γραφείο της ,από τη πίσω πόρτα  ;D μου έδωσαν το χαρτί πληρωμής ,πέρασα απ το ταμείο πλήρωσα και επέστρεψα να πάρω το περιβόητο χαρτί της ΔΕΗς πως δεν χρωστάω στην Εφορία και μπορώ πλέον να γυρίσω το ρολόι στο όνομά μου. Αύριο θα στηθώ στην ουρά της ΔΕΗς -έχει και κει κάτι απίστευτες ουρές .

Ήταν 4 υπέροχες μέρες από την άδειά μου ,τελικά καλύτερα περνάω στη δουλειά.

 

ΥΓ δεν μου φταίνε οι ΔΥ ,αυτός που οργανώνει και δοιικεί μου φταίει.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@sammy

 

Δεν σε λυπάμαι! Καλά σε έκαναν!

Όχι για να δεις τι τραβάω κάθε μέρα, στη Δ.Ο.Υ., στο Ι.Κ.Α. στο....ΤΕΒΕ, στις γραμματείες των δικαστηρίων...... etc :P ;D

 

 

Αυτό που ακολουθεί, μπορεί να το έχω ξαναγράψει:

 

Ήμουν στην εφορία Δ.Ο.Υ. με ένα πελάτη μου κάποτε, ο οποίος υπόγραψε μπροστά στον γκισέ , στον υπάλληλο, και ο υπάλληλος λέει στον πελάτη μου: « Ωραία, Τώρα θέλω βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής σου»  ??? :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Πάντως τώρα με το taxis...κάτι παέι να γίνει..σε αρκετές περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ κάποτε μετά από μια Οδύσσεια σε γραφεία για να βρω το δίκιο μου κατέληξα σε μουστακοφόρο διευθυντή (στην Κρήτη) ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι από την πλευρά μου.

 

Διστακτικός τον ρωτάω:

"Και με αυτό το χαρτί που μου ζητάτε 800 ευρώ τι να κάνω?"

 

Και με τη χαρακτηριστική προφορά (και κίνηση των χεριών) μου λέει:

 

"Σchίστο."

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D ;D ;D

Μια άλλη φορά στο Ι.Κ.Α...

 

Δεν έχει νόημα, να παραθέτω ευτράπελα, έχω αρκετά για δίτομο βιβλίο. ;D

 

Πάντως αυτά πιθανολογώ ότι μπορούν να συμβούν συμβαίνουν παντού, στη δημόσια διοίκηση κάθε χώρας, ακόμα και των πλέον προηγμένων.

 

Το θέμα ποιό είναι;

Περιμένουμε από τον απλό υπάλληλο να σκεφθεί «out of the box»; Εγώ προσωπικά όχι.

 

Ίσως δώσει λύση ο προϊστάμενος…συνήθως εκεί καταλήγουμε.

 

Άλλως, να που 'ναι τα Δικαστήρια, τι εμείς κλέφτες θα γένομε;  ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου