Προς το περιεχόμενο

Passionage-Stress


Κ.Σταμάτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι το πρώτο κομμάτι των Passionage.

 

www.youtube.com/watch?v=62HsIyDKmZI

 

Όποιος έχει όρεξη να γράψει ένα σχόλιο θα το εκτιμούσα.

Χρόνια πολλά!

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ.Σ. έχεις γράψει ένα πολύ περίεργο και συνάμα ωραίο κομμάτι, που μ' εκανε να το ακούσω δις. Ως εδώ τα θετικά σχόλια. Δεν είναι προφορά ούτε ερμηνεία αυτή που κάνεις. Τι μουσική ακούς; Θα μ' ενδιέφερε να μάθω τ' ακούσματά σου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην Κ.Σ. συγχαρητηρια για το κομματι,πολυ ωραιες μελωδιες και αλλαγες

Κ.Σ. έχεις γράψει ένα πολύ περίεργο και συνάμα ωραίο κομμάτι, που μ' εκανε να το ακούσω δις. Ως εδώ τα θετικά σχόλια. Δεν είναι προφορά ούτε ερμηνεία αυτή που κάνεις. Τι μουσική ακούς; Θα μ' ενδιέφερε να μάθω τ' ακούσματά σου.

Νεστορα θα συμφωνησω στο θεμα της προφορας ομως διαφωνω   σε οτι αφορα  την ερμηνεια.Οπως ειπες το κομματι ειναι περιεργο, οποτε ,πιστευω αυτου του ειδους η ερμηνεια του παει γαντι  .Mπραβο και παλι παιδια  ;)ααα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ έχω κάπως διχασμένη άποψη πάνω στα φωνητικά.

Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα στο verse να εξαφανιστούν και να αφήσω μόνο τα refrain.

Νέστορα τουλάχιστον τα φωνητικά στο refrain σου άρεσαν;

Θα ήθελα να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

Επίσης είναι λίγο δύσκολο να σου γράψω όλα τα ακούσματά μου εδώ.Θέλεις να μου υποδείξεις κάποιο συγκεκριμένο είδος?

Το θέμα είναι ότι όντως το κομμάτι το είχα γράψει σε άγνωστο χρόνο πριν μερικά χρόνια ως instrumental και τις τελευταίες μέρες μπήκαν φωνητικά πάνω.

Α και λίγες παραπάνω πληροφορίες για το ''συγκρότημα''.

Εγώ παίζω και ηχογράφησα κιθάρα-μπάσο-ντράμς, και ο ξάδερφός μου Παναγιώτης τραγουδάει.Ευτυχώς τελευταία έχουμε βρει και άλλα παιδιά και σύντομα θα μπορέσουμε να  παίξουμε και live.

Karozas76 ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτό που άκουσα, μου ήρθαν συνειρμικά γκρουπς της Acid Hard Rock αγγλικής σκηνής εκεί γύρω στο 1970 (που μου φαίνεται λίγο περίεργο να έχεις ακούσει, λόγω ηλικίας). Όπως σου είπα το κομμάτι μ' άρεσε πολύ (ίσως περισσότερο απ' αυτό που φάνηκε στα γραφόμενά μου) αλλά ο τρόπος που ο τραγουδιστής το αποδίδει, μου αφαίρεσαν την πολύ μεγάλη ευχαρίστηση.  :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου