Προς το περιεχόμενο

η καλυτερη πεταλιερα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα κ καλη χρονια ...ανοιγοντας αυτο το θεμα θα ηθελα να ακουσω γνωμες (προκειται να αγορασω) για την πεταλιερα που ο καθενας θεωρει καλυτερη κ γιατι, ή ποιες ειναι υπερεκτιμημενες...π.χ. η boss gt-10 ειναι αψογη αλλα υπαρχει προβλημα με την 4cable method...ευχαριστωωω ...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την πρόσφατη έρευνά μου, οι περισσότεροι κιθαρίστες θεωρούν καλύτερη πεταλιέρα τη δική τους πεταλιέρα, ενώ έχουν δει μόνο σε βιτρίνα (στην καλύτερη) τις ανταγωνιστικές...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη χρονια  :)

 

Γιατι δεν αλλαζουμε την ερωτηση και να την κανουμε ως εξης

"Καλημερα επειδη ενδιαφερομαι για πεταλιερα θελω να εχει "αυτα" "αυτα" και "αυτα" επισης μου αρεσει "αυτο" και θα ηθελα να εχει και "εκεινο". Ποια πεταλιερα θα με καλυψει ? "

 

Ε ? τι λες ?  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα κ καλη χρονια ...ανοιγοντας αυτο το θεμα θα ηθελα να ακουσω γνωμες (προκειται να αγορασω) για την πεταλιερα που ο καθενας θεωρει καλυτερη κ γιατι, ή ποιες ειναι υπερεκτιμημενες...π.χ. η boss gt-10 ειναι αψογη αλλα υπαρχει προβλημα με την 4cable method...ευχαριστωωω ...;)

 

Για να  σου προτεινουν πραγματα πες τα ολα:Την θες με ενισχυτη η χωρις? αν ναι ενδιαφερεσαι ποιο πολυ για εφε η για τα distortion της?Για τι χρηση τη θες περισσοτερο για το σπιτι η για live? κτλ κτλ κτλ....

 

Οχι οτι ετσι θα φτασεις σε καποιο απολυτο συμπερασμα αλλα τουλ θα εισαι κοντα.Πχ καποιος με φοβερο λαμπατο που χρησιμοποιει την GT-10 μονο για τα εφε αμα τον ρωτησεις θα σου πει...εκπληκτικη πεταλιερα,καποιος που την πηρε για amp simulation για super high gain καταστασεις θα σου πει....πλαστικουρα η GT κτλ κτλ κτλ.... οποτε δωσε ολες τις παραμετρους για ενα καλυτερο συμπερασμα ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εχετε δικιο...ηταν πολυ αοριστο...απλα επειδη εχω αυτο που ειπε ο φιλος dreamdancer οσον αφορα το λαμπατο και την gt-10 θελω να το αλλαξω...πιο συγκεκριμενα...ειχα παραθεσει αλλο ενα αρθρο σχετικα με τη συνδεση marshall jvm 205h και boss gt-10 ωστε να μπορω να χρησιμοποιω τα καναλια του ενισχυτη κ τα εφε της πεταλιερας....πραγματικα δεν γινεται....γι αυτο θελω να μου προτεινετε μια πεταλιερα που να μπορει να συνδεεται με τον ενισχυτη...να κραταω τα καναλια του ενισχυτη και να μπορω να βαζω διαφορα εφε..αντε κ λιγο distortion παραπανω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εχετε δικιο...ηταν πολυ αοριστο...απλα επειδη εχω αυτο που ειπε ο φιλος dreamdancer οσον αφορα το λαμπατο και την gt-10 θελω να το αλλαξω...πιο συγκεκριμενα...ειχα παραθεσει αλλο ενα αρθρο σχετικα με τη συνδεση marshall jvm 205h και boss gt-10 ωστε να μπορω να χρησιμοποιω τα καναλια του ενισχυτη κ τα εφε της πεταλιερας....πραγματικα δεν γινεται....γι αυτο θελω να μου προτεινετε μια πεταλιερα που να μπορει να συνδεεται με τον ενισχυτη...να κραταω τα καναλια του ενισχυτη και να μπορω να βαζω διαφορα εφε..αντε κ λιγο distortion παραπανω ...

 

Digitech rp1000.Εργαλειο.Φτιαχτηκε για να δουλευει αρμονικα με ενισχυτες χωρις tone sucking,Εχεις την 4 cable μεθοδο συνδεσης που θες,πολυ καλης ποιοτητας εφφε αλλα και amp sims(για μενα πολυ καλυτερα της  GT ειδικα σε gain καταστασεις) συν οτι πλεον μπορεις να την βρεις μεταχειρισμενη και σε καλη τιμη.Αν ειναι η καλυτερη δεν ξερω(απο τις καλυτερες σιγουρα),value for money ομως ειναι σιγουρα και κανει αυτο που θες χωρις αμφιβολια 8).

 

PS ακομα και σαν ονομα τιτλοφορειται ως amp switching system ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η rp500 φανταζομαι δεν κανει την ιδια δουλεια εε...? γιατι ειναι 100ευρω φθηνοτερη....

Απο αποψη συνδεσιμοτητας οχι, δεν εχει 4 cable δυνατοτητα συνδεσης, ηχητικα ομως δεν νομιζω οτι εχει να ζηλεψει κατι.Για μενα η rp1000 κανει πολλα πραγματα και καλα. Aξιζει.Ειναι ενα πολυ καλο switching συστημα αλλα ΚΑΙ με καλους moddeling ηχους.Εγω πχ θα την προτιμουσα απο ενα υπερμεγεθες pedalboard.Τα εχεις ολα σε ενα με ηχους που αν μη τι αλλο ειναι πολυ κοντα στα αυθεντικα και με τον ενισχυτη που σου αρεσει δεν τον επηρρεαζει αρνητικα αλλα διατηρει 100% τον χαρακτηρα του.Με λιγα λογια νοικοκυρευει την κατασταση χωρις να στερησαι σε επιλογες η ποιότητα.Αλλα ειπαμε...αν δεν την ακουσεις και προπαντων να την δουλεψεις μονος σου ολα τα παραπανω ειναι φιλολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου