Προς το περιεχόμενο

Σχισμένο woofer σε combo-amp.


takissam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Noizαδες για μια ακόμη φορά καλησπέρα. Κλασικά μπαίνω αμέσως στο ψητό. Ο amp είναι ένας Peavey Stereo Chorus με 2x12". Τον βρήκα μεταχειρισμένο (είναι τουλάχιστον 15ετίας...) και μου είπε ο τύπος που τον δίνει ότι καθώς τον καθάριζε με την ηλεκτρική σκούπα ( ??? :o) έσχισε καταλάθος το woofer από το ένα ηχείο......

 

Η αλήθεια είναι οτι ακόμα δεν τον έχω δει ούτε ακούσει αλλά μιας και ψήνομαι για αυτόν τον ενισχυτή περιμένω απόψεις για το αν αξίζουν τα 200€ που ζητάει. Παίζει το σχίσιμο να έχει γίνει από την πολύ χρήση και το τσίτωμα του ενισχυτή (είναι 150αρης)?? (μιας και μου είπε οτι έπαιζε σε μια ταβέρνα live... :-X).

Επίσης τί πιθανά προβλήματα μπορεί να έχει ένας solid state amp μετά από αρκετή χρήση και live???

 

Any comments θα με βοηθήσουν αφάνταστα! Ευχαριστώ. :)

 

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρανζιστοράτοι, και ειδικά οι Peavey, δεν μασάνε από την χρήση, το πιθανότερο είναι να έχει ζημιές το ξύλο της καμπίνας από χτυπηματάκια κλπ παρά τα ηλεκτρικά του.

 

Ηχείο βρίσκεις άνετα κάτω από 100 ευρώ (π.χ. ένα eminence).

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου