Προς το περιεχόμενο

γνωρίζεται οτι οι τουρκοι ψωνίζουν εντος ευρωπα


black_sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , ψαχνωντας να βρω τελικά σε τι amp θα καταλήξω διαπίστωσα κατι  που με ενοχλησε πολύ.. http://www.musicstore.de/tr_TR/TRL/CountryMap  δηλαδή ο hdr που κάνει 820  αμα τον πάρει ο τουρκος θα τον πάρει και όμως 23 % ποιο φθηνά γιατί έχει μηδενικό  fpa!!!!  δηλάδή 688 !!   τελικά μια ζωή κορόιδα θα ήμαστε,  ποιοι?  εμείς η ιρλανδία και η πορτογαλία!  μέχρι και ο βουλγαρος εχει 20 % ΦΠΑ γαμώ τα ζώα που μας κυβερνάνε ..

 

http://www.musicstore.de/tr_TR/TRL/Peavey-Classic-30-TW-Combo-Tweed/art-GIT0001049-002

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμώ τα ζώα που μας κυβερνάνε

 

Μπορεις καλιστα και εσυ να ψηφισεις "αντιμνημονιακες δυναμεις"  ;D ,να βγουμε απο την ΕΕ,να παιρνεις 2.000.000 δραχμες   μισθο το μηνα (που θα ισουνται με 224 ευρω,οσος ειναι αυτη τη στιγμη ο κατωτατος μισθος στη Τουρκια) και να μη πληρωνεις ευρωπαϊκο ΦΠΑ (οπως ολες οι χωρες που δεν ανηκουν στην ΕΕ).

 

 

Μη σκας λοιπον,οι επομενες εκλογες ειναι κοντα.....

 

Βεβαια θα πρεπει να ξερεις οτι οπως και ο...Τουρκος θα πρεπει μετα να πληρωσεις 30%-35% επιπλεον σε ΦΟΡΟΥΣ (Toπικο ΦΠΑ) , ΔΑΣΜΟΥΣ και εκτελωνιστικα μια και δεν θα ανηκει πλεον η χωρα σου ελευθερη ζωνη εμποριου...οποτε μαλλον.....ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟΣ θα σου ερθει....

 

Για σκεψου λιγακι καλυτερα λοιπον τις επομενες κινησεις σου και τι ευχεσαι... ;D

 

μέχρι και ο βουλγαρος εχει 20 % ΦΠΑ γαμώ τα ζώα που μας κυβερνάνε ..

 

ναι αλλα ο Βουλγαρος εχει &  20% ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΕΟΣ ,οχι 160% οπως εσυ ;)

 

για τα ΖΩΑ θα συμφωνησω..(ειπες και κατι σωστο  ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το ποστ σου είναι ανακριβές, υβριστικό και ανορθόγραφο. (Πρόσεχε λίγο)

 

Κατά τα άλλα,

Ο ενισχυτής που ξεκινάει από τον thomann να πάει στην Τουρκία είναι προϊόν που εξάγεται από την ΕΕ και εισάγεται στην Τουρκία. Ο Τούρκος παραλήπτης, θα πληρώσει τουρκικό ΦΠΑ (είναι πολύ μικρό μόνο σε είδη πρώτης ανάγκης), δασμούς και έξοδα εκτελωνισμού. Θα του στοιχίσει (γενικά) περισσότερα.

Να μη σου πω ότι θα χρειαστεί να δώσει και μπαχτσίσι στον τελωνειακό για να μην "χαθεί" το μηχάνημα.

 

Και πίστεψέ με, δεν είναι για να ζηλεύεις τον μέσο Τούρκο για την αγοραστική του δύναμη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ζηλευω τον τουρκο για την αγοραστική του δύναμη, ουτε θέλω να βγώ απο το ευρώ, θέλω να έχω ένα ποιο ανθρώπινο fpa και οχι 23 %  ακόμα και σε είδη εστίασης , η τουρκία σε είδη πρώτης ανάγκης έχει συμβολικό fpa  πχ σε ψωμί νερό κτλ αν δεν κάνω λάθος .

θα πληρώσει τουρκικό ΦΠΑ
εδω μάλλον εχεις δίκιο  :P αναθεωρώ.. 

απλά τρόμαξα ρε παιδί μου με το κινητό ανα χείρας με πρόλαβες sf  θα έπερνα τηλεφωνο τον xasan.. χαχαχαχα

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ζηλευω τον τουρκο για την αγοραστική του δύναμη, ουτε θέλω να βγώ απο το ευρώ, θέλω να έχω ένα ποιο ανθρώπινο fpa και οχι 23 % 

 

Εγω πάλι θα ήθελα να μην προστατεύει το κράτος τα υψηλά περιθώρια κέρδους των εμπόρων, απαγορεύοντας τις εκπτώσεις 11 μήνες το χρόνο... .ώστε να λειτουργεί ο ανταγωνισμός ΟΛΟ το χρόνο. Βλεπεις, αν κάποιο προιόν πέσει από τα 123Ε στα 121Ε (λόγω μείωσης του ΦΠΑ από το 23% στο 21%), δεν πιστεύω πως θα λυθεί το πρόβλημα της ακρίβειας... Όταν όμως στις εκπτώσεις βλέπω 30-50% μείωση τιμών, με τις οποίες τιμές ο έμπορος ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να έχει κέρδος, καταλαβαίνω πως με ΣΥΜΦΕΡΕΙ να απελευθερωθούν οι εκπτώσεις... Διαφορετικά, 11 μήνες το χρόνο λειτουργεί ένα ιδιότυπο καρτέλ, όπου ΟΛΟΙ πουλάνε με τρελό κέρδος, έχοντας τη διαβεβαίωση του κράτους πως ΔΕΝ θα σπάσει κανείς το καρτέλ, αφού κάτι τέτοιο θα ήταν... παράνομο!!!!

 

Εσύ τι λες;  Το 123-121 είναι σημαντικό τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να έχω ένα ποιο ανθρώπινο fpa και οχι 23 %

 

αυτο μπορει να γινει πανευκολα με την αμεση περικοπη κρατους και θεσεων εργασιας σε αυτο ωστε να μη χρειαζεται τοσο υψηλο ΦΠΑ ωστε να καλυπτεται το τεραστιο δημοσιο ελλειμα ...γιατι δεν πας να το πεις στα ζωα που μας κυβερναν και το λες σε εμας?

 

βγες στο δρομο και διαδηλωσε υπερ των αμεσων και οριστικων απολυσεων στο δημοσιο,εμεις...τι να σου κανουμε δεν μας ψηφισες στις τελευταιες εκλογες για να καθαρισουμε τον τοπο......! ;D ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει νομιζω ηδη ανοιχτο θεμα για σχετικες συζητησεις.

 

Κατα τα αλλα..........ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ γαμωτο μου... ::) ::) ::) ::) ::) ::)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πσσστ... καλό είναι να μην συζητάμε το ίδιο πράγμα σε κάθε ποστ που ξεκινάει.

Ας περιοριστεί εκεί στα Πολιτικά σχόλια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου