Προς το περιεχόμενο

zoom g5 ή line 6 hd (300,400,500) ή boss gt-10


lampros.ko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα ..θετω τη συγκεκριμενη ερωτηση προς τους φιλους και συναδελφους...θελω μια πεταλιερα η οποια να μπορει

1) να συνεργαζεται αψογα με τον ενισχυτη μου (Μarshall jvm205h)

2) επειδη η παραμορφωση του ενισχυτη δεν μου φτανει να μπορει να τον ενισχυει χωρις ομως να χαλαει ο ηχος

3) να εχει τα εφε σε ωραια μορφη κ οχι ψηφιακουρες. π.χ. (delay ,reverb)

για κουρδιστηρια κ τετοια δεν αναφερω καν ...ειναι δεδομενα...αν θελετε πειτε μου και αν εχετε καποια καλυτερη προταση hit to me!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Με την κατάλληλη συνδεσμολογία και ρυθμίσεις όλες συνεργάζονται άψογα!

 

2) Δε σου φτάνει η παραμόρφωση του JVM; :o Κάτι κάνεις λάθος...

 

3) Τι εννοείς σε ωραία μορφή; :P Δεν υπάρχει ωραία και άσχημη...όλες οι πεταλιέρες που είπες και γενικά τα μεγάλα μοντέλα διαθέτουν αρκετά είδη reverb, delay κλπ τα οποία εξομοιώνουν είτε ψηφιακά είτε αναλογικά εφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) η συνδεσμολογια που ειχα με την boss δεν γινεται να συνεργαστει με τον marshall ετσι ωστε να μπορω να εχω την πεταλιερα για τα εφε και τα distortion ενα ειδος booster π.χ.

2) δεν κανω κατι λαθος...εχω τον ενισχυτη 2 χρονια...

3) ωραια κ ασχημη εννοω οτι δεν ειναι ιδιο το delay του mxr analog delay κ του harley benton dd-2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) η συνδεσμολογια που ειχα με την boss δεν γινεται να συνεργαστει με τον marshall ετσι ωστε να μπορω να εχω την πεταλιερα για τα εφε και τα distortion ενα ειδος booster π.χ.

 

Πώς σύνδεσες τη GT 10 με το Marshall, και δε συνεργάστηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το ίδιο θεμα δεν συζητήθηκε εδώ;

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196814.msg708523#msg708523

 

Δες τι κάνεις λάθος με τη σύνδεση σου. Διαθέτεις 2 απο τα πιο ευέλικτα συνδεσμολογικά μηχανήματα. Διάβασε τα manual. 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα τι ειδος παιζεις και δε σου φτανει το γκαζι του JVM??????

Κατι δε κανεις σωστα η κατι δε παει καλα με τον ενισχυτη...(μηπως θελει λαμπες)

Περιεγραψε μας τον εξοπλισμο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) η συνδεσμολογια που ειχα με την boss δεν γινεται να συνεργαστει με τον marshall ετσι ωστε να μπορω να εχω την πεταλιερα για τα εφε και τα distortion ενα ειδος booster π.χ.

2) δεν κανω κατι λαθος...εχω τον ενισχυτη 2 χρονια...

3) ωραια κ ασχημη εννοω οτι δεν ειναι ιδιο το delay του mxr analog delay κ του harley benton dd-2...

 

1) Aν δε μπορείς να συνδιάσεις τη Boss GT-10 με τον JVM δεν θα μπορέσεις καμία! Ειδικά οι GT της Boss έχουν τρομερές ικανότητες σύνδεσης από παλιά (4 cable method, midi switching κλπ κλπ)!

 

2) Το ότι τον έχεις τον ενισχυτή 2 χρόνια τι σημαίνει; Ακόμα και για metal θα έπρεπε να χαμηλώσεις το gain, όχι να μη σου φτάνει! Άλλο αν θες extra boostάρισμα που θα σε ανεβάζει συχνοτικά/ηχητικά όταν παίζεις solo κλπ!

 

3) Αυτά που είπες είναι απλά 2 διαφορετικά delay, δε σημαίνει απαραίτητα πως κάποιο είναι καλύτερο ή χειρότερο! Για αυτό θα πρέπει να δοκιμάσεις τις πεταλιέρες εσύ ο ίδιος για να ακούσεις ποιάς εταιρίας τα εφέ σου αρέσουν περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδω:

http://www.bossgtcentral.com/showthread.php?24755-Copy-of-my-previous-tutorial-about-4CM-(adapted-to-the-GT10)

 

Και εδω ειδικα με τον ενισχυτη σου:

http://www.bossgtcentral.com/showthread.php?28996-Marshall-JVM-205H-Boss-GT-10-4-Cable-Method-video-demo

 

Προφανως κατι κανεις λαθος το οποιο λογικα θα κανεις με οποιαδηποτε πεταλιερα( μπορει και μεpedalboard)...τωρα αν βαρεθηκες και θες απλα αλλαγη στον εξοπλισμο σου καντην χωρις να την χρεωνεις καπου...

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου