Προς το περιεχόμενο

1ο Original Κομμάτι. Yiannis Papadopoulos.


John Papaducci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις τώρα το άκουσα κιεγώ...τα είπανε όλα οι προηγούμενοι!

 

Another Day μου θύμισε το σημείο με το σαξόφωνο σαν αισθητική και αναπόλησα!

 

Τελειώνει λίγο απότομα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιάννη είσαι μεγάλος κιθαρίστας, δεν την κάνεις και σιγά σιγά από τα πάτρια εδάφη για να μήν σε καταπιούν και σε αφανίσουν; Το κομμάτι σου με συγκήνησε αλλά και με στεναχωρήσε διότι δεν αξίζει να χάνεται μες στην χαβούζα που λέγετε youtube. Αξίζει πολλυυυ παραπάνω.

 

 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πού είναι ο Γιάννης ντε;

 

Γιάννη, ούτε εμένα μου λέει πολλά το είδος της μουσικής που παίζεις (κλασικός πιανίστας για να καταλάβεις), αλλά ΑΥΤΟ που έγραψες μου άρεσε. Και το backing track και ειδικά αυτό που έπαιξες. Έχει πολύ καλή μελωδικότητα και τα πάντα ακούγονται στην εντέλεια!

 

Μπράβο σου και σου εύχομαι ότι καλύτερο! Δε γνωρίζω τίποτε για την αγορά αυτής της μουσικής οπότε ελπίζω να σου φτάνει το "ότι καλύτερο"! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εισαι κιθαρισταρα δεν ειναι καινουριο και οποιος σε χει δει σε live ξερει.

Εμενα μ αρεσε πολυ το μερος με το σαξοφωνο ηταν πολυ ωραια αλλαγη μεσα στο τοσο shred

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εξαιρετικος,αλανθαστος,με ανεση που δειχνει πολυ μελετημενο μοντερνο κιθαριστα!

Απο τους λιγους!

ΕΥΓΕ!

 

Τα συγχαρητηρια μου πηγαινουν περισσοτερο στο οτι εκανες κατι δικο σου βεβαια! ;)

 

Καλη επιτυχια σε ο,τι στοχο εχεις με τη μουσικη ευχομαι!

 

+1000!

 

 

Υ.Γ. - Τι backing track βρε αθεόφοβοι! Αφου σας λέει ορίτζιναλ μουσική είναι. Δηλαδή όλα τα άλλα όργανα και οι μουσικοί υπάρχουν για να εξυπηρετούν την κιθάρα; Βέβαια δεν μας είπε ποιοι άλλοι παίζουν και πως το έγραψε. Θα ήταν πιό ολοκληρωμένη γνώση για εδώ μέσα με τους καμένους.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη!!Χαίρομαι που σας άρεσε το κομμάτι!!Σχετικά με ερωτήσεις/διευκρινήσεις/σχόλια..

 

Eξαιρετικό, καλοδουλεμένο, τα θέματα φυσικά φοβερά.

 

Εξαιρετικη δουλεια!

 

Το μονο που θα σχολιαζα για πιο "εμπορική" χρηση, θα ηθελα η κιθαρα να ειναι λιγο πιο χαμηλα, δεν λεω οτι πικαρει , απλά στο γενικο ακουσμα του backing ξεχωριζει εχοντας μια οξυτητα, μπορεις αν θελεις να το δεις αυτο, επισης καποιες αναπνοες στην κιθαρα σε καποια σημεια γιατι σολαρισμα μονοκομματα λιγο κουραζει το μεσο ακροατή, μην κοιτάς εμας , τον μουσικο δεν τον ενοχλει γιατι επικεντρωνεται εκ φυσεως στο τεχνικο θεμα, οποτε εμας μας αναγκαζεις να επαναλαβουμε το ακουσμα συνεχεια για να φχαριστηθουμε την αρτιοτητα της τεχνικης σου αλλα και την απόδοση των ιδεων σου, που πραγματικα ειναι εθιστικότατα στοιχεια.

 

Νομιζω οτι η ενορχήστρωση είναι υποδειγματική, σημείο αναφοράς θα έλεγα, ολο το κομμάτι είναι στημένο υπέροχα, εντυπωσιακό.

 

Πραγματικά πολύ ωραία δουλειά. Οταν ακούω κατι τετοιο εγώ πάντα λέω στον συνάδελφο... Ευχαριστώ!!!!

 

Όντως…ευχαριστώ :)!!To κομμάτι στην «στουντιακή έκδοση» είναι με την κιθάρα πιο κάτω,όπως σωστά υπογράμμισες και εσύ και άλλα παιδιά στο φόρουμ.Το κομμάτι (βίντεο/ήχος/παρτιτούρα-tab και backing track ήταν να κυκλοφορήσει με κάποιο μεγάλο.. και…γνωστό site (δεν μπορώ να ανακοινώσω όνομα) και η παραγωγή ήθελε την κιθάρα πιο πάνω. Έτυχαν κάποια επρόσμενα γεγονότα και δεν έγινε…-στο μέλλον θα υπάρξει συνεργασία…επειδή το κομμάτι-βίντεο είχε ετοιμαστεί δεν ήελα να μπω στην διαδικασία να μιξάρω ξανά..Σχετικά με το παίξιμο, συμφωνώ πως κάποιες αναπνοές ίσως βοηθούσαν στο σύνολο στου κομματιού…το έκανα έτσι για να τονιστεί η αντίθεση με το σημείο με το σαξόφωνο..

 

 

Το σαξόφωνο δεν ειναι vst να υποθέσω ε?  ;D

 

 

Το σαχόφωνο δεν είναι VST  :)..Παίζει ένας πολύ γνωστός βραζιλιάνος σαχοφωνίστας, ο Nene Santos..Θα τον βρείτε εδώ: http://www.nenesantos.com.br/

Επίσης στο μπάσσο/keys είναι ένας εξαιρετικός Έλληνας μουσικός- ο Λεωνίδας Πετρόπουλος..Για όσους ενδιαφέρονται:

[email protected]

 

 

Plus, θα έδινα ευχαρίστως το μισό μου συκώτι για να είχα την ΗΧΑΡΑ σου.

 

Μην δώσεις το συκώτι σου και τσέκαρε εδώ ;)

http://www.facebook.com/pages/AudioTubeWorks/363410790351600?sk=photos_stream

 

PS: Επειδή πολλοί με ρώτησαν, θέλω να πω πως παρτιτούρα-ταμπλατούρα και το Backing Track του κομματιού υπάρχουν προς πώληση. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα mail στο [email protected] . Επίσης, να πω πως σύντομα θα βγεί νέο υλικό… Και πάλι ευχαριστώ για όλα!!Καλή συνέχεια σε όλους και καλή μουσική χρονιά να έχουμε με υγεία!!

 

www.yiannispapadopoulos.gr

www.facebook.com/YiannisPapadopoulos.Guitar www.youtube.com/user/YiannisPapadopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου