Προς το περιεχόμενο

Τη βοηθεια σας κομπιουτεραδες!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχθες το κομπιουτερ με το οποιο μπαινω στο ντερνετ :lol: μου κρασαρε... :cry:

 

Ξαναφορτωσα τα windows ,τους drivers της ADSL συνδεσης με την Tellas & ολα καλα..

 

μεχρι που δοκιμασα να μπω στο internet.

(αφου βεβαια εγκατεστησα και ετρεξα το τελευταιο adaware,spybot,antivirus,pop up & της παναγιας τα ματια....)

 

Το αποτελλεσμα τραγικο...

 

Μετα απο 1-2 λεπτα παραμονης στο διαδικτυο το κομπιουτερ μου γεμιζει ξανα με "μαμουνια" και τα pop up δινουν και παιρνουν.

 

ουσιαστικα δεν μπορω να παραμεινω στο ιντερνετ παρα πανω απο 2 λεπτα πριν αρχισει ο χαμος!

 

Ξανακαθαριζω το μηχανησμα με το spybot & adaware (λειτουργουν κανονικα και πιανουν τα παντα) αλλα φευ!Μετα απο λιγο να τα παλι τα καινουργια "μαμουνια".. :twisted:

 

Eπισης δεχομαι ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ (σε γκρι οθονιτσα που βγαινει απο το Pc ελπιζω να καταλαβαινετε τι λεω) απο εταιρειες που πουλανε registry cleaners.

 

Τι λετε να εχει συμβει.?

 

(το μοναδικο site που εχω επισκεπτει μετα την επανεγκατασταση των windows ειναι αυτο του noiz & του ebay)

 

Χρησιμοποιω κλασσικο Internet Explorer.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι αντιβιωτικό έχεις; Το έχεις ενημερώσει πρόσφατα;

Το ad-aware; Το έχεις ενημερώσει;

Αν η απάντηση είναι ναι και στα δύο, δοκίμασε να μπεις με FIREFOX, μήπως και το πρόβλημα το έχει ο ... explorer σου...

Αν και αυτό αποτύχει, κάνε backup στα αρχεία σου και FORMAT C:!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν ειναι το antivirus το εχω κανει update (ειναι το e-trust)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρώτα βάζεις τα τουβλα στο σπίτι,και μετά τη μπανιέρα....

Έχει Service pack 2 το κακόμοιρο το pc σου;

(αν δεν ξέρεις τι πάει να πεί αυτό,κάνε δεξί κλίκ στο Ο Υπολογιστής μου--> ιδιότητες)

 

...internet explorer; Kαι νόμιζα πως ήσουν οπαδός της καινοτομίας :lol:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχει.

 

Οντως ξερω οτι ειμαι απαρχιωμενος.... :oops: :oops: αλλα βαριεμαι να "μαθω" firefox! :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη αντιμετωπισα κατι αναλογο με το Pc του πατερα μου χθες(η αιτια ηταν ο ZLOB), και το spybot δεν εκανε δουλεια, δοκιμασε το εξης:

 

1. κατεβασε το avg antispyware (το οποιο αποδειχθηκε Ninja...)

 

http://www.free.grisoft.com/softw/70free/setup/avgas-setup-7.5.0.50.exe

 

2. κανε το update

 

2. επανεκκινησε το Pc σου και μπες σε safe mode, δηλαδη, λιγο μετα την εκκινηση πατα συνεχως F8 μεχρι να σου βγει μια λιστα επιλογων, απο τις οποιες θα επιλεξεις safe mode.

 

3. σε safe mode περιβαλλον τρεξε το avg και σβησε τα ζουζουνια που θα σου βρει.

 

4. ξεχνα τον Internet Explorer, και χρησιμοποιησε οποιονδηποτε αλλον. εγω προτιμω τον Firefox μια και ειναι πολυ ελαφρυς και ασφαλεστατος. δεν εχεις να μαθεις κατι διαφορετικο με εναν αλλον browser. ολοι ειναι βασισμενοι στην ιδια ακριβως λογικη . :wink:

 

πιστευω οτι ετσι θα καθαρισεις :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης δεχομαι ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ (σε γκρι οθονιτσα που βγαινει απο το Pc ελπιζω να καταλαβαινετε τι λεω) απο εταιρειες που πουλανε registry cleaners.

 

Aν κατάλαβα τι λες (αυτό το σπαστικό που κάνει και ήχο και γράφει Messenger Service) αυτό βγαίνει ως εξής:

 

Start->Control Panel->Performance & Maintenance->Administrative Tools->Services

 

Πας στο Messenger,δεξί κλικ->Properties,κάνεις το Startup type manual και πατάς stop.Apply και τέλος.

 

Kατά τα άλλα πρέπει να εγκαταστήσεις ένα firewall.Kαλό δωρεάν προγραμματάκι (κατά τη γνώμη μου ) είναι αυτό της ZoneLabs.Google ZoneLabs firewall .To χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με το επίσης δωρεάν AVG Antivirus και έχουν ελαχιστοποιηθεί τα προβλήματα.

 

Και όντως βάλε καναν άλλον browser. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το zone labs είναι πολύ καλό. Πάντως θα σου έλεγα αν δεν το κατέχεις το άθλημα να δώσεις 10-15e να το πας σε ειδικούς να στο φτιάξουν προτύ κάνεις καμιά γερή πατατιά και μπαμ! :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η υπόθεση μου μυρίζει.....format....Μήπως έκανες απλά repair των windows η απλό ¨πέρασμα" πάνω απο τα παλιά ? Πάντως αφού εσύ δεν μπαίνεις σε @$!sites,τότε πρέπει να τσεκάρεις ποιός άλλος το κάνει.Μιας κι εγώ δέν μπαίνω σε τέτοια,όσα ας πούμε "σωστά" sites όπως το ultimate guitar έχουν popups ο internet explorer τα μπλοκάρει κανονικότατα.

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου