Προς το περιεχόμενο

Τα δεκα (10 ) καλυτερα Super groups ολων των εποχων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σούπα-γκρουπ είναι οι Driver's hit. Έχουν περάσει από 40 κυμ...γκρουπ, έχουν πάει Euro, έχουν παίξει σε δίσκους, τους κυνηγάνε οι γκόμενες*, ... και παρά τις αντίξοες συνθήκες θα παίξουν; και live τη Κυριακή. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαση οσοι εχουν μια σωστη αποψη για το τι ειναι super group  ειναι μαθουσαλες;Οπαδοι των δεινοσαυρων του ροκ κλπ ; ???

Απο τα καθημερινα σχεδον ποστ μου με βιντεος αυτοι που καταλαβαινουν πεντε πραματα καταλαβαν .Πιστευω λοιπον οτι σε αυτο το thread 3-4 ατομα εχουν πιασει το νοημα.Ορισμενοι δε ψαχνουν ευκαιρια να νοιωσουν το'' μαστιγιο μου'' στην πλατη τους  ;D ;D ΑΛΛΑ δεν θα τους κανω το χατηρι καλο παρασκευοσαββατοκυριακο.

Παρατηρηση :ο Audiokostas καθε Παρασκευη ειναι τσιτωμενος απο την δουλεια μολις ομως πλησιαζει η ωρα για να την κανει τοτε ερχεται στην επιφανεια η ευγενικη του πλευρα. 8)

Αν ζητησω ταυτοτητα απο τον marathon θα με πειτε περιεργο ; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ζητησω ταυτοτητα απο τον marathon θα με πειτε περιεργο ; :o

Άσε ρε φίλος...ειμαι μικρότερος από τον Yameth ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρηση :ο Audiokostas καθε Παρασκευη ειναι τσιτωμενος απο την δουλεια μολις ομως πλησιαζει η ωρα για να την κανει τοτε ερχεται στην επιφανεια η ευγενικη του πλευρα. 8)

Συνήθως αλήθεια.

Αλλά είναι συγχρόνως αλήθεια ότι ειλικρινά βαριέμαι από τα τρίσβαθα του είναι μου την πλειονότητα όλου αυτού του συρφετού.

Αντίθετα με σένα αγαπητέ μου Οτρογότθε, δεν λέω ότι "η αλήθεια μου ανήκει και οι υπόλοιποι δεν ξέρετε τι λέτε" αλλά ότι αυτή η πλευρά του ε, χμ, πως αλλιώς να το πω, άντε, ας πούμε ροκ, είναι συγκεκριμένου ενδιαφέροντος.

Λέγε με παλιόπαιδο, λέγε με αλήτη, δεν πάω από κείνες τις περιοχές καθόλου πλέον.  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα με σένα αγαπητέ μου Οτρογότθε, δεν λέω ότι "η αλήθεια μου ανήκει και οι υπόλοιποι δεν ξέρετε τι λέτε"

@Αudiokostas

Πρωτον :ΟΣΤΡΟΓΟΤΘΟΣ και οχι Οτρογοτθος . >:(

Δευτερον :που ειδες να γραφω η να εννοω κατι τετοιο -απλα δεν επιασες το νοημα οπως και αλλοι  .Επανειλλημενα εγραψα ποιος ειναι o κατα παραδοση  ορισμος του super group .Το διαβασαν η το γνωριζαν oι:Τrolley,waterfall-k,Nestoras νομιζω και ο terry.

Ο develek προσπαθησε να ζητησει ορισμο για το τι ειναι SUPER GROUP αλλα δεν εισακουσθηκε. ???

Αρκετα με αυτο το ζητημα.Kαλη ξεκουραση. ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον :ΟΣΤΡΟΓΟΤΘΟΣ και οχι Οτρογοτθος . >:(

Ναι μωρέ, γράφω και συμβάσεις ταυτόχρονα, μου ξέφυγε ντε...

Δευτερον :που ειδες να γραφω η να εννοω κατι τετοιο -απλα δεν επιασες το νοημα οπως και αλλοι  .Επανειλλημενα εγραψα ποιος ειναι o κατα παραδοση  ορισμος του super group .Το διαβασαν η το γνωριζαν oι:Τrolley,waterfall-k,Nestoras νομιζω και ο terry.

Ο Νέστορας δεν νομίζω ότι είπε τίποτα (πέραν της -σωστής- διευκρίνησης περί "θρυλικών") αλλά δεν γυρνάω να δω.

Ασε που επιμένω να λες ότι έπιασαν το νόημα όσοι συμφωνούν μαζί σου.

Δεν γνωρίζω κάποια τέτοια παράδοση αλλά να μην πω ψέμματα δεν με πολυνοιάζει κιόλας καθότι συμφωνώ μαζί σου ότι το κουράσαμε.

Καλό ΠΣΚ.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανειλλημενα εγραψα ποιος ειναι o κατα παραδοση  ορισμος του super group

 

μου τον ξαναγραφεις για να μη ψαχνω 20 σελιδες? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super group καποτε ονομαζαν τα γκρουπ οπου σχηματιζοντουσαν μετα απο διαλυση αλλων η αποχωρηση αυτων απο τα σχηματα που επαιζαν και ειχαν γινει γνωστα (τα μελη)

 

"Σούπερ γκρουπ- σούπερ μουσικοί" που παιζουν "παπαδες" σε πολλα διαφορετικα μουσικα ειδη, ειναι πολυ καλοι συνθετες και εφεραν κατι το καινουργιο/πρωτοποριακο στη μουσικη.

Ή απλα με μια λεξη: ELP ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου