Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια σχετικα με αγορα D.I. BOX


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.

Θα κανω ενα ακουστικο λαιβ σε μια βδομαδα και το μαγαζι ειναι καφετερια.Εχει ενα λαπτοπ μικτη και 3 μικροφωνα (απο σετ του jumbo για καραοκε υποθετω),γι αυτο επελεξα την χρηση d.i. για την κιθαρα μου.Δεν ψαχνω για μονιμη λυση,απλα για να κανω την δουλια μου χωρις μικροφωνισμους και θορυβους και μπλεξιμο για θεματα ηχου με ατομα που δεν ειναι ηχολιπτες.Τι προτινετε?Active η passive?

εχω αυτα τα 2 κατα νου αλλα πασα προσφορα δεκτη.

active

http://www.thomann.de/gr/behringer_di20_di_box.htm

passive

http://www.thomann.de/gr/palmer_pan_01.htm

 

p.s. πανω απο 50 ευρω δεν παω με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φανταζομαι ότι έχεις ηλεκτρακουστική και θα συνδέσεις απευθείας κιθάρα έτσι;

 

Εγώ έχω ένα Behringer GI100 το οποίο βρήκα εδώ φθηνά και δεν έχω παράπονο για βασική χρήση.

 

Δεν παίρνεις μαζί και καναν compressora αν έχεις πρόχειρο καλού κακού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα το palmer, τουλάχιστον γι'αυτό που το θες. Έχει τα απολύτως απαραίτητα, δεν μπλέκεις με μπαταρίες και τα συναφή και σίγουρα οι εξόδοι του, εισόδοι του, θα είναι πιο ποιοτικoί από του behringer.

 

+1 για τον compressor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις.Ναι ηλεκτρακουστικη της washburn.Γυρω στα 350 η τιμη της τον καιρο εκεινο που την αγορασα.Τιποτα ιδιαιτερο γενικα.Κιθαρα της παραλιας περισσοτερο.Εχω τον compnova(αν το γραφω σωστα...).Ειναι της t-rex o κομπρεσορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου