Προς το περιεχόμενο

Στραβο Control Plate σε Tele ???


nikos17m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μιλας για το routing η την τρυπα της βιδας???

 

εχεις προσωπικη εμπειρια απο κατι παρομοιο?

Για την τρύπα της βίδας ενοούσα. Όχι δεν έχω προσωπική εμπειρία απλά βλέπω από την φώτο πως θα φαίνεται και λογικά όλο το σκάψιμο είναι στραβό.

Την παρήγγειλες και σου ήρθε έτσι; Γι αυτό είπα πριν να την αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τρύπα της βίδας ενοούσα. Όχι δεν έχω προσωπική εμπειρία απλά βλέπω από την φώτο πως θα φαίνεται και λογικά όλο το σκάψιμο είναι στραβό.

Την παρήγγειλες και σου ήρθε έτσι; Γι αυτό είπα πριν να την αλλάξεις.

 

Δεν την εχω παραγγηλει ακομα αλλα μαλλον θα το κανω μιας και μου αρεσαν πολυ τα νερα,καλυτερα λιγο στραβο plate που ισως και να φτιαχνεται παρα χαλια νερα στο σωμα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω ότι δεν είναι στραβό - ίσως πρόκειται για κάποιο illusion με τα νερά του σώματος, τη γωνία λήψης, το φωτισμό κλπ.

(Οι κόκκινες γραμμές είναι παράλληλες)

 

parallhlo-tasaki.png.576ad9ca0506c58cef2bfa59c4ab9736.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρουμε αναφορά τις χορδές είναι στραβό! Ξεβίδωσε το και δες τι συμβαίνει! Δύο βίδες είναι, αν το cavity είναι ίσιο τότε δεν τρέχει τίποτα αλλά αν είναι στραβό τότε έχεις πρόβλημα.

 

Καινούργια είναι η κιθάρα? Μήπως να την επιστρέψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την εχω παραγγηλει ακομα αλλα μαλλον θα το κανω μιας και μου αρεσαν πολυ τα νερα,καλυτερα λιγο στραβο plate που ισως και να φτιαχνεται παρα χαλια νερα στο σωμα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια παιδια

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikos17m, ειναι πολυ απλο.

Μιλα με το μαγαζι που πουλαει την κιθαρα και πες τους τον προβληματισμο σου. Αν σε διαβεβαιωσουν (γραπτως, π.χ. email) οτι δεν ειναι στραβο τοτε παρτην. Αν σου πουν "ε, ειναι λιγο στραβο, αλλα απο squier τι περιμενεις" τοτε πραξε οπως νομιζεις. Ζητα τους ομως να ριξουν λιγο την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν είναι στραβό - ίσως πρόκειται για κάποιο illusion με τα νερά του σώματος, τη γωνία λήψης, το φωτισμό κλπ.

(Οι κόκκινες γραμμές είναι παράλληλες)

 

Σου'χει φυγει λιγο ξωφαλτσα η γραμμη στη γεφυρα αν συγκρινεις τις χορδες.

Παντως εαν ειναι οντως τοσο στραβο οπως φαινεται στη φωτο, δε παιζουν και πολλα περιθωρια να διορθωθει. Πρεπει να ειναι λιγο στεναχωρα εκει μεσα και η κλιση δειχνει μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου