Προς το περιεχόμενο

Αγορά drums για αρχάριο


gpapava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυσκολοι καιροι για λαθη και περιττα εξοδα. απλα οπως ολος ο κοσμος ετσι και εγω  ;D ψαχνω το τελειο μεχρι εκει που φτανω. προφανως για πληρη σετ dw κατω απο 3 χιλιαρικα δυσκολο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις. Για να μη το μετανιωσεις πανω στο χρονο, το βασικο (περα απο τα ξυλα να μην ειναι κοντρα πλακε made in china) ειναι το hardware. Τα πιατα,αντικειμενικα καποια στιγμη θα τα αλλαξεις γιατι τα γουστα αλλαζουν οπως και τα ειδη μουσικης.

 

Αν λοιπον εχεις ενα budget Χ που εσυ το οριζεις αναλογα με τις δυνατοτητες σου. Δωσε το 85% για ξυλα και σιδερα. Με τα υπολοιπα χρηματα παρε καποια φτηνα μεταχειρισμενα πιατα, τα οποια ειναι σιγουρο οτι αργοτερα θα αλλαξεις ειτε επειδη θα ειναι μαπα, ειτε επειδη θα αλλαξεις γουστα (ενας λόγος παραπανω να τα παρεις μεταχειρισμενα)

 

Αν κινηθεις σε μεταχειρισμενο σετ - βασεις θα εισαι αρχοντας. Αν πας σωνει κ καλα για καινουργια τοτε με το budget στα 500-700 ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ

 

και βεβαια μη κανεις αλματα απο τα ludwig accent σε DW. Υπαρχουν κ ενδιαμεσες καταστασεις

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με τα μεταχειρισμενα ειναι οτι πρεπει να τα δωσεις ολα τα χρηματα για αυτο και κοιταζω καινουρια μεσω δοσεων.και προσπαθω να βρω κατι με μετρια προς καλα σε ολα σε λογικες τιμες. ολα τα σετ ομως μεχρι 1000 ευρω και παραπανω, εχουν σχετικα αθλια πιατινια.να μην κοιταξω σε σετ ? ειναι η αγνοια που το κανει δυσκολο και δεν ξερω για το τι να κοιταξω. αν υπαρχει και καποιο καταστημα να ριξω μια ματια στειλε μου σε π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο αξιοπρεπές φτηνό σετ που εχω δοκιμάσει και θα πρότεινα ήταν τούτο δώ:

http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_m5_fusiontobaccoshell.htm

 

Το μόνο κακό είναι οτι δεν δίνει hardware και πιατίνια, οπότε δεν ξέρω αν θα σε βγάλει οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει πακετο, βγαλτο απο το μυαλο σου.

 

Αν το θεμα σου ειναι οι δοσεις ΟΚ πασο. Παρε καινουργια. βεβαια με τα ιδια χρηματα σε μεταχειρισμενα αγοραζεις μεγαλυτερη αξια, αλλα αν δεν εχεις να τα δωσεις ολα ΟΚ.

 

Αλλα ΟΧΙ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ. Δεν υπαρχει πακετο με σοβαρα πιατα. Παρε ξεχωριστα. η κανε κατι απο αυτα τα bundle που εχει στο thomann.

 

Το σετακι που προτεινει ο ippex ειναι μια χαρα. Το εχω δοκιμασει σε studio και ειναι αξιοπρεπεστατο.

 

Υ.Γ. Δε ξερω που μενεις, αλλα αν εχεις τη δυνατοτητα πηγαινε σε κανα μαγαζι να ακουσεις πραγματα. Ασε το ιντερνετ και τις πραξεις και βγες να ακουσεις. Εχεις καποιον δασκαλο ? Ρωτα τον . Καποιο φιλο, κανα στουντιο στη γειτονια σου ? Κατι πραγματικο...

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου