Προς το περιεχόμενο

Τις απόψεις σας για τα πετάλια μου


AndreasZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Χαιρετω τα αξιοτιμα μελη του Noiz,

Ειμαι απο Πατρα και ειμαι καινουργιο μελος στην παρεα σας.

Ασχολουμαι με την μουσικη και συγκεκριμενα με την Ηλεκτρικη κιθαρα.

Χρειαζομαι τα τις αποψεις σας γυρω απο καποια εφε που με ενδιαφερουν.

 

Θα σας τα παραθεσω και αν δεν κουραζω καποιο αξιοτιμο μελος

μου αφηνει μια μικρη αποψη για το καθενα γιατι με ενδιαφερουν..

 

1. Custom Badass '78 Distortion (MXR)

2. Blackstar HT DISTX

3. Blackstar HT Dual

4. Jam Waterfall Chorus

5. Black Finger (Electro - Harmonix)

6. Deluxe Memory Boy Analog Delay (Electro - Harmonix)

7. RV-7 Stereo Reverb Hardwire (Digitech)

 

Αυτα τα "λιγα"...

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος αν δεν μας πεις τι μουσική παίζεις, με τι κιθάρα και τι ενισχυτή και τι θέλεις να πετύχεις.

Τα πετάλια που αναφέρεις (από όσο ξέρω αφού δεν τα έχω παίξει όλα) είναι πρώτης γραμμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

 

1. Custom Badass '78 Distortion (MXR)

παντα ηθελα να το ακουσω ποτε δεν τα καταφερα

2. Blackstar HT DISTX

δεν σου χρειαζεται γιατι

3. Blackstar HT Dual

αυτο απλα παιζει παντου τελεια και ειναι τρελλο εργαλεια και για μικρα live και ηχογραφησεις.Για εμενα το απολυτο distortion μετα απο τρομερο ενισχυτη

4. Jam Waterfall Chorus

πρωτης γραμμης chorus

5. Black Finger (Electro - Harmonix)

δεν εχω αποψη δεν μου αρεσουν οι κομπρεσορες αλλα καλυτερος απο αυτον ειναι ο Route 66

6. Deluxe Memory Boy Analog Delay (Electro - Harmonix)

τρομερο value for money με tap tempo

7. RV-7 Stereo Reverb Hardwire (Digitech)

προτιμα το hall of fame απο tc electronics

Αυτα τα "λιγα"...

 

παρολαυτα δεν υπαρχουν καλα και κακα πεταλια,παντα,υπαρχουν πεταλια που ταιριαζουν στον ενισχυτη και στην κιθαρα η οχι.Εγω πχ ειχα παρει τον Route 66 με το overdrive διπλα και απλα το πουλησα σε ενα μηνα γιατι ενα σε μονοπηνιες κιθαρες ηταν τρομερος πραγματικα σε μενα στους διπλους εκλαιγα τα λεφτα μου.

δοκιμασε τα ολα πριν παιξεις και προτιμοτερα με την κιθαρα-ενισχυτη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω αποψη δεν μου αρεσουν οι κομπρεσορες αλλα καλυτερος απο αυτον ειναι ο Route 66

 

ουτε για αστειο,ο Route66 ειναι ενας καλος κομπρεσσορας ο Tube EHX Black Finger ειναι ο καλυτερος compressor για κιθαρα που υπαρχει αυτη τη στιγμη στον... πλανητη  ;D (εχω και τους 2)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος αν δεν μας πεις τι μουσική παίζεις, με τι κιθάρα και τι ενισχυτή και τι θέλεις να πετύχεις.

Τα πετάλια που αναφέρεις (από όσο ξέρω αφού δεν τα έχω παίξει όλα) είναι πρώτης γραμμής.

 

Γενικα με ενδιαφερουν τα rock μονοπατια,Blues,πολυ ελαχιστο Heavy.

Επισης διαθετω τον ενισχυτη Marshall DSL - 401 (Λαμπατος),

Απο κιθαρες εχω την RG470 Ibanez 1998 με seymour Duncan(JB bridge,59' neck,vintage middle),Squier Strat Affinity (οπως την αγορασα πριν ενα μηνα,ακομα δεν εχω "βαλει χερι πανω της), GRG Ibanez 170DX (Dimarzio Evolution σετ μαγνητων).Ελπιζω να βοηθησα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου , πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον σκοπο αυτου του θεματος που ανοιξες .

Ρωτας αν τα πεταλια που ηδη εχεις , αρα εχεις επιλεξει εσυ , λογικα ακουγοντας τα και με βαση τις αναγκες σου και το παιξιμο σου , ξοδευοντας αρκετα χρηματα , τα γουσταρουμε εμεις ? Τι νοημα εχει αυτο ? Αν σου τα χαριζανε η σου τα δινανε τζαμπα χωρις να μπορεις να τα ακουσεις η σκοπευες να αγορασεις καποιο/α απο αυτα χωρις και παλι να μπορεις να τα ακουσεις θα ηταν λογικο να ρωτας μια γνωμη , αλλα αλλιως ποιος ο λογος ?

 

Η δεν καταλαβα σωστα και θελεις να τα αγορασεις ? Γιατι ο τιτλος λεει τη γνωμη σας για τα πεταλια μου σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Χαιρετω τα αξιοτιμα μελη του Noiz,

Ειμαι απο Πατρα και ειμαι καινουργιο μελος στην παρεα σας.

Ασχολουμαι με την μουσικη και συγκεκριμενα με την Ηλεκτρικη κιθαρα.

Χρειαζομαι τα τις αποψεις σας γυρω απο καποια εφε που με ενδιαφερουν.

 

Θα σας τα παραθεσω και αν δεν κουραζω καποιο αξιοτιμο μελος

μου αφηνει μια μικρη αποψη για το καθενα γιατι με ενδιαφερουν..

 

1. Custom Badass '78 Distortion (MXR)

2. Blackstar HT DISTX

3. Blackstar HT Dual

4. Jam Waterfall Chorus

5. Black Finger (Electro - Harmonix)

6. Deluxe Memory Boy Analog Delay (Electro - Harmonix)

7. RV-7 Stereo Reverb Hardwire (Digitech)

 

Αυτα τα "λιγα"...

 

Ευχαριστω πολυ!

λογικα δεν τα εχει

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου , πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον σκοπο αυτου του θεματος που ανοιξες .

Ρωτας αν τα πεταλια που ηδη εχεις , αρα εχεις επιλεξει εσυ , λογικα ακουγοντας τα και με βαση τις αναγκες σου και το παιξιμο σου , ξοδευοντας αρκετα χρηματα , τα γουσταρουμε εμεις ? Τι νοημα εχει αυτο ? Αν σου τα χαριζανε η σου τα δινανε τζαμπα χωρις να μπορεις να τα ακουσεις η σκοπευες να αγορασεις καποιο/α απο αυτα χωρις και παλι να μπορεις να τα ακουσεις θα ηταν λογικο να ρωτας μια γνωμη , αλλα αλλιως ποιος ο λογος ?

 

Η δεν καταλαβα σωστα και θελεις να τα αγορασεις ? Γιατι ο τιτλος λεει τη γνωμη σας για τα πεταλια μου σωστα ?

 

Ειναι ενας τιτλος τον οποιο δεν εβαλα εγω "η γνωμη σας για τα πεταλια μου" προσωπικα ανεβασα τιτλο "εφε κιθαρας",τωρα πως βγηκε αυτος ο τιτλος δεν ξερω..απλα ειπα οτι με ενδιαφερουν και θελω καποια στιγμη,αν τα επιτρεψουν τα οικονομικα,να αποκτησω καποιο/α απο αυτα.αν ημουν κατοχος τους δεν θα ρωτουσα καμια γνωμη.

 

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου