Προς το περιεχόμενο

Τις απόψεις σας για τα πετάλια μου


AndreasZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σου πω οτι δεν ειναι καλα θα στεναχωρηθεις...??

 

8) 8) 8)

 

dig the rig man!!!!

 

Ειλικρινα καθολου!!!! εξαλλου δεν τα εχω για να εχω προβλημα...

καθε γνωμη απο εμπειρους ειναι δεκτη και σεβαστη! οποτε με ενδιαφερει η αποψη σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου , πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον σκοπο αυτου του θεματος που ανοιξες .

Ρωτας αν τα πεταλια που ηδη εχεις , αρα εχεις επιλεξει εσυ , λογικα ακουγοντας τα και με βαση τις αναγκες σου και το παιξιμο σου , ξοδευοντας αρκετα χρηματα , τα γουσταρουμε εμεις ? Τι νοημα εχει αυτο ? Αν σου τα χαριζανε η σου τα δινανε τζαμπα χωρις να μπορεις να τα ακουσεις η σκοπευες να αγορασεις καποιο/α απο αυτα χωρις και παλι να μπορεις να τα ακουσεις θα ηταν λογικο να ρωτας μια γνωμη , αλλα αλλιως ποιος ο λογος ?

 

Η δεν καταλαβα σωστα και θελεις να τα αγορασεις ? Γιατι ο τιτλος λεει τη γνωμη σας για τα πεταλια μου σωστα ?

 

Ειναι ενας τιτλος τον οποιο δεν εβαλα εγω "η γνωμη σας για τα πεταλια μου" προσωπικα ανεβασα τιτλο "εφε κιθαρας",τωρα πως βγηκε αυτος ο τιτλος δεν ξερω..απλα ειπα οτι με ενδιαφερουν και θελω καποια στιγμη,αν τα επιτρεψουν τα οικονομικα,να αποκτησω καποιο/α απο αυτα.αν ημουν κατοχος τους δεν θα ρωτουσα καμια γνωμη.

 

ευχαριστω πολυ.

 

Αγόρι μου όντως δεν χρειάζεται αυτό το θέμα. Καλύτερα βάλε το πόστ σου στο "gear list" των μελών του νόιζ. Απο εκεί θα μάθεις και τα δικά μας. ;)

 

υ.γ. μιά χαρά είναι το rig σου. Άμα εσύ είσαι ικανοποιημένος τότε δεν μετράει η γνώμη μας.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρι μου όντως δεν χρειάζεται αυτό το θέμα. Καλύτερα βάλε το πόστ σου στο "gear list" των μελών του νόιζ. Απο εκεί θα μάθεις και τα δικά μας. ;)

 

υ.γ. μιά χαρά είναι το rig σου. Άμα εσύ είσαι ικανοποιημένος τότε δεν μετράει η γνώμη μας.

 

Μαλλον κατι δεν καταλαβες καλα...δεν εβαλα εγω αυτον τον τιτλο..απλα ρωτησα την γνωμη ειδικων για αυτα..κ οπως ειπες,αν τα ειχα δεν θα ρωτουσα αποψεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αυτό που θα έκανα πρώτα, θα ήταν να πουλήσω την affinity και τη φτηνή ibanez (μη σου πω και την "ακριβή"  ;D ), και να πάρω μια fender της προκοπής, μειώνοντας ίσως το budget από τα πετάλια. Ετσι και αλλιώς ο ενισχυτής σου έχει και γκάζια και reverb, βέβαια το να ψάχνεσαι καλό είναι αλλά ξεκίνα καλύτερα από την κιθάρα IMHO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αυτό που θα έκανα πρώτα, θα ήταν να πουλήσω την affinity και τη φτηνή ibanez (μη σου πω και την "ακριβή"  ;D ), και να πάρω μια fender της προκοπής, μειώνοντας ίσως το budget από τα πετάλια. Ετσι και αλλιώς ο ενισχυτής σου έχει και γκάζια και reverb, βέβαια το να ψάχνεσαι καλό είναι αλλά ξεκίνα καλύτερα από την κιθάρα IMHO.

 

Ευχαριστω για την γνωμη,στα γκαζια του ενισχυτη συμφωνω!! αλλα στο reverb δεν θα το ελεγα..ειναι λιγο (για μενα) "φτωχο".

Οσο για την φτηνη ibanez...ειμαι στην πριζα...

 

ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ηθελα να το ακουσω ποτε δεν τα καταφεραδεν σου χρειαζεται γιατιαυτο απλα παιζει παντου τελεια και ειναι τρελλο εργαλεια και για μικρα live και ηχογραφησεις.Για εμενα το απολυτο distortion μετα απο τρομερο ενισχυτηπρωτης γραμμης chorusδεν εχω αποψη δεν μου αρεσουν οι κομπρεσορες αλλα καλυτερος απο αυτον ειναι ο Route 66τρομερο value for money με tap tempoπαρολαυτα δεν υπαρχουν καλα και κακα πεταλια,παντα,υπαρχουν πεταλια που ταιριαζουν στον ενισχυτη και στην κιθαρα η οχι.Εγω πχ ειχα παρει τον Route 66 με το overdrive διπλα και απλα το πουλησα σε ενα μηνα γιατι ενα σε μονοπηνιες κιθαρες ηταν τρομερος πραγματικα σε μενα στους διπλους εκλαιγα τα λεφτα μου.

δοκιμασε τα ολα πριν παιξεις και προτιμοτερα με την κιθαρα-ενισχυτη σου

 

Σας ευχαριστω ειλικρινα για την βοηθεια σας!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ ότι δεν τα έχει κατάλαβα.

 

Οντως,δεν τα εχω,απλά ρωτησα γνωμες γι αυτα...αν ειναι αξιολογα στις λειτουργειες τους. ::)....Τωρα ποιος εγραψε "τις αποψεις σας για τα πεταλια μου" ειλικρινα δεν ξερω ??? Εφε κιθαρας ειχα ανεβασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου