Προς το περιεχόμενο

Cakewalk Sonar 6


skatemporas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hell yeah!!! :D

 

τόσα χρόνια με το Sonar, έχω δέρμα σαν μωρού παιδιού... δοκίμασε και 'σύ!

 

(πέρα από την πλάκα, αν το Audio Snap δουλεύει καλά... βλέπω πολλούς να αλλαξοπιστούν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλά,κάθε χρόνο βγάζουν καινούργιο?

 

εντυπωσιακά features,χτυπαέι στα ισα το cubase (όχι και το 4 όμως)

 

fanboy mode on{

 

 

η steinberg είναι για να πρωτοπορεί , η cakewalk για να ακολουθεί :wink:

 

 

}fanboy mode off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρονια με το Sonar εχω μονο επιτυχιες & τα ασπροτερα ρουχα στη γειτονια!

Τωρα με το βερσιον 6 θα γινω ακομα ομορφοτερος & το ΤΕΛΕΙΟ θα γινει ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ!

 

29 εκατομμυρια κατασκευαστες επιτυχιων συνιστουν μονο Σοναρ,ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοκρεμες! :lol: :lol: :lol:

 

spirou το cubase το εχει χτυπησει χαμω σαν χταποδι εδω & χρονια! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κλ@σει το sonar μπροστα στον ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΓΙΓΑΝΤΑ??? :lol: :lol: :lol:

 

κι όχι μόνο σε αυτόν αλλά και στα samplitude,logic,performer....

 

ακόμη και το ταπεινό fl το έχει για πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

το sonar δεν συνηθίζει να κλ@νει...διαθέτει και μια ανατροφή άλλωστε...

όσο για την μυρωδιά που εκπορευεται από κάποιους που το έχουν στο κλ@σιμο την καλύπτει με άρωμα βαθιάς γνώσης και άμεσο feedback στις απαιτήσεις των χρηστών του...

Sonar με εργονομικά φτερά...εμπιστευτείτε αυτούς που ξέρουν την αλήθεια για τις δύσκολες μέρες...η μουσική ειναι γυναίκα και ξέρει καλύτερα τις ανάγκες της...μην ντρεπεστε να ζητήσετε αυτό που σας ζητά...μην το κρύβετε σε αδιαφανείς γερμανικές σακούλες... :lol: :lol: :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα καλύτερο sequencer από το Cubase! Και σε επίπεδα ευκολιών όσο και σε επίπεδο sound clarity. Το Cubase εξακολουθεί να παράγει αυτόν τον πλαστικό ήχο (όχι ΤΟΣΟ πλαστικό όσο του Reason). Τα audio files ακούγονται λίγο mushy και θολά στο Cubase. Στο Sonar νομίζω ότι "απλώνεται¨ καλύτερα ο ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα καλύτερο sequencer από το Cubase! Και σε επίπεδα ευκολιών όσο και σε επίπεδο sound clarity. Το Cubase εξακολουθεί να παράγει αυτόν τον πλαστικό ήχο (όχι ΤΟΣΟ πλαστικό όσο του Reason). Τα audio files ακούγονται λίγο mushy και θολά στο Cubase. Στο Sonar νομίζω ότι "απλώνεται¨ καλύτερα ο ήχος.

 

 

εντάξει,καταλαβαίνω ότι ο καθένας χρησιμοποιεί αυτο που τον βολεύει κ εχει συνηθήσει ,όχι όμως και να απαξιωνουμε το πιο most used sequencer.

 

πρέπει να χρησιμοποιείς την τέλεια κάρτα ήχου με τους τέλειους convertors ,τα τέλεια monitor σε έναν τέλεια ακουστικά διαμορφωμένο χωρο για να ακούσεις διαφορές στα audio files(και αν). για όνομα δλδ...

 

η κουβέντα γίνεται περισσότερο για τα features ,τα bugs, το interface και το ποιο σε εμπνέει να κάνεις πιο γρήγορα & εύκολα την δουλειά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Cubase εξακολουθεί να παράγει αυτόν τον πλαστικό ήχο (όχι ΤΟΣΟ πλαστικό όσο του Reason).

Δεν ξέρω πόση διαφορά έχει το Sonar από το Cubase στον ήχο αλλά δεν είναι άδικο να συγκρίνουμε οποιοδήποτε εξ αυτών με το Reason; Μιλάμε για τελείως διαφορετικά πράγματα! Το Reason δεν είναι DAW ή multitrack audio & MIDI sequencer (όπως τα Sonar και Cubase) αλλά ένα καθαρό MIDI sequencer. Τι ήχο να βγάλει δηλαδή;

 

Για να επανέλθω στο θέμα, έχοντας ξεκινήσει με Cubase δεν μπορώ να μπω στη λογική του Sonar ρε γαμώτ'. Κάποια στιγμή θα κάτσω να κάνω με το ζόρι μια παραγωγή μόνο με Sonar μπας και δω κι εγώ τα οφέλη τέλος πάντων... :?

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει,καταλαβαίνω ότι ο καθένας χρησιμοποιεί αυτο που τον βολεύει κ εχει συνηθήσει ,όχι όμως και να απαξιωνουμε το πιο most used sequencer..

 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν δουλεύω στο Sonar. Δουλεύω στο SawStudio.

 

πρέπει να χρησιμοποιείς την τέλεια κάρτα ήχου με τους τέλειους convertors ,τα τέλεια monitor σε έναν τέλεια ακουστικά διαμορφωμένο χωρο για να ακούσεις διαφορές στα audio files(και αν). για όνομα δλδ...

 

η κουβέντα γίνεται περισσότερο για τα features ,τα bugs, το interface και το ποιο σε εμπνέει να κάνεις πιο γρήγορα & εύκολα την δουλειά σου...

 

 

Κατέβασε το demo του SawStudio (http://www.sawstudio.com), και άκουσέ ένα στέρεο wave file. Μετά κλείσε το sawstudio και κάνε import το κομμάτι sto Cubase.....

Πιστεύω ότι θα ακούσεις την διαφορά. (και δεν έχει να κάνει με χρωματισμό του ήχου από το sawstudio, ούτε με panning laws).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου