Προς το περιεχόμενο

τασταρει...


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον εχουμε και λεμε

the guitar -esp eclipse standard

λοιπον χωρις να εχω πειραξει κατι στις ρυθμισεις στην κιθαρα αλλαξα το κουρδισμα se drop c

οι χορδες που ειχα βαλει ηταν οι ernie ball not even slinky η μι μπασα ηταν Νο56(13αρες)

λοιπον τωρα αλλαξα το κουρδισμα ειμαι μισο τονο κατω απο  το κανονικο ,με την μι μπασα Νο48(11αρες)

πριν ειχα την εντυπωση οτι τασταρε απο την ''λιγη'' ταση των χορδων

τωρα τασταρει ακομα

και τωρα σκαει η ερωτηση///

τι φταιει?μηπως πρεπει να πειραξω το truss rod?

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα θελει το αναλογο ρυθμισμα καθε φορα που αλλαζεις κουρδισμα η παχος χορδων, παρολα αυτα το τασταρισμα μπορει να παραμεινη αν το action ειναι χαμηλο...το θεμα ειναι να μην περναει στον ενισχυτη  ;)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο κούρδισμα άλλο σετ απ ,αν δεν ξέρεις τι κάνεις πήγαινε την σε ειδικό ή ρώτα τα παιδιά εδώ .Εγώ έχω μια λες Παύλος σε STANDAR B....   χρειάστηκε να τουμπάρω ένα σάντλε της γέφυρας για να πετύχω ιτονασιόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την χορδη ατυλιχτη ειναι ακομα και στο σετ με τις 13αρες παρ ολο που ηταν σαν συρμα ηταν οκ

το τασταρισμα δεν περναει στον ενισχητη και  η αποσταση χορδης ταστιερας ναι ειναι μικρη

...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις ξαναχειριστεί truss rod άστο ήσυχο >:( .υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο νετ και στο σάιτ αυτό να μελετήσεις . θα μπορούσες να λύσεις τις χορδές και να σηκώσεις την γέφυρα αλλά ιτονασιόν μπάι μπάι :'(...θέλει σετ απ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τασταρισμα δεν περναει στον ενισχητη

 

τοτε μην ασχολεισαι,ηλεκτρικη κιθαρα ειναι αλλωστε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου