Προς το περιεχόμενο

Καλωδια σύνδεσης monitor


vasilis_et.ma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι καλωδια θελω για να συνδεχω τα monitor μου με την m audio profire 610?και αν σας ειναι ευκολο ενα σχετικο λινκ για να αγορασω επιτοπου.ευχαριστω πολυ για το χρονο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τι μονιτορ έχεις. Αν παιρνουν xlr, θες καλωδια jack-xlr. Αν παιρνουν jack, τοτε καλωδια jack-jack.

 

Αν ειναι ψηφιακά,τότε καλωδια σμπντιφ (spdif)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε να πάρεις jack-jack αλλά στερεοφωνικά, με 2 γραμμούλες δλδ.

 

 

Εννοείς Balanced (TRS) CarpeOmnious, σωστά?

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας παρακαλω πολυ μπορειτε να μου δωσετε καποιο λινκ να αγορασω?ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδια! :D

 

θα πρεπει να παρω και καποιον adaptorα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντάπτορα δεν θα χρειαστείς και από την στιγμή που έχεις τη δυνατότητα για balanced σύνδεση πάρε ένα ζευγάρι jack σε XLR (balanced).

πχ,

12886972931051497647__monster_slcmx.jpg

 

Γιατί δεν πας σε ένα μαγαζί ηλεκτρονικών, ηχητικών HiFi/PA ή μουσικών οργάνων? Αν δεν είναι εφικτό, σε οποιοδήποτε αντίστοιχο ιντερνετομάγαζο θα έχει οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστείς 2 από αυτά τα καλώδια, ένα για κάθε ηχείο (έχεις 6 balanced outputs απ ότι βλέπω στην m-audio)

 

http://www.thomann.de/gr/cordial_cfm_30_vv.htm

 

Βασικά χρειάζεσαι 2 καλώδια Balanced (TRS) male to male :)

 

Κοίτα να πάρεις σωστά μέτρα!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντάπτορα δεν θα χρειαστείς και από την στιγμή που έχεις τη δυνατότητα για balanced σύνδεση πάρε ένα ζευγάρι jack σε XLR (balanced).

πχ,

12886972931051497647__monster_slcmx.jpg

 

Γιατί δεν πας σε ένα μαγαζί ηλεκτρονικών, ηχητικών HiFi/PA ή μουσικών οργάνων? Αν δεν είναι εφικτό, σε οποιοδήποτε αντίστοιχο ιντερνετομάγαζο θα έχει οπωσδήποτε.

 

Και αυτό σωστό, τυπικά δεν έχει καμμία διαφορά (και αυτό που πρότεινα εγώ ειναι balanced) απλώς τα jack to jack είναι πιο κοινά (και επομένως έχεις καλύτερη πιθανότητα να τα επαναχρησιμοποιήσεις και  με άλλα ηχεία - πχ τα δικά μου ταπεινα M-audio monitor AV40 δεν έχουν XLR είσοδο)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου