Προς το περιεχόμενο

Sonar 8 ,δεν εχω ηχο σε midi...


Dark Oblivion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

 

Εχω στο pc επανω μια M-audio 2496. Και οταν ανοιγω το Sonar για να κανω πχ ενα κομματι midi playback δεν εχω ηχο.

 

Τι μπορει να φταιει?

 

Ευχαριστω.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωριζω το sonar, αλλα φανταζομαι θα εχεις βαλει καποιο οργανο vst στα καναλια του midi.

 

Και καλως ηρθες. :D

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζω ολοκληρα midi τραγουδια... με ολα τα οργανα. Οποτε εκει ειναι νομιζω επιλεγμενα.

 

Αλλα και παλι πειραματιζομαι με ολα αυτα ,και αυτο που ειπες αλλα δεν...

Δειχνει οτι παιζει στην 'ενταση' του master και το καθε volume του καθε καναλιου αλλα δεν βγαινει ηχος.

 

Καλως σας βρηκα. :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζω ολοκληρα midi τραγουδια... με ολα τα οργανα. Οποτε εκει ειναι νομιζω επιλεγμενα.

 

 

Μπορεις να γινεις πιο σαφης, τι ακριβως εννοεις;

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννωω οτι κανω ανοιγμα σε αρχεια mid.

 

Μου ανοιγει οσα ειναι τα οργανα ,τοσα καναλια midi.

Παταω αναπαραγωγη και στο volume του καθε καναλιου οπως και στο master fader αριστερα δειχνει οτι υπαρχει ηχος ,αλλα δεν βγαινει.

 

Πειραματιστικα με τις ολες πιθανες ρυθμισεις (πιστευω δλδ) και παλι τιποτα.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου βγαλει ηχο ενα καναλι midi, θα πρεπει να του εχεις βαλει καποιο οργανο vst.

Απο οτι γραφεις, καταλαβαινω οτι δεν το κατεχεις το θεμα.

Το midi χοντρικα,δεν ειναι ηχοι, αλλα δεδομενα,χοντρικα παντα.

Οποτε μην περιμενεις να ακουσεις τιποτα.

 

 

 

Υγ. οργανα vst εχει το sonar;

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανοντας import το midi λογικα στο ανοιγει με το tts1 δρομολογει τα καναλια με το gm οποτε θα επρεπε να το ακους. εφοσων δεν εχεις ηχο τσεκαρε αν ειναι πρασινο το κουτακι του audio engine αυτο αριστερα απο ενα κουτακι θαυμαστικο στην ευθεια του transport. το προβλημα σου πρεπει να εχει να κανει με το ποια audio device εχεις επιλεγμενη. τσεκαρε αν η καρτα σου ειναι επιλεγμενη απενεργοποιησε στο device drivers αλλες καρτες και τσεκαρε την δικια σου στο input και output  διαλεξε ως playback και record αντιστοιχα την καρτα, επελεξε asio drivers και ρυθμισε το latency σε μια λογικη τιμη, κανε εφαρμογη και θα εισαι ενταξει. δυστυχως δεν ειμαι μπροστα στο pc και δεν μπορω να σου πω ακριβως διαδρομες, θα τα βρεις απο τα options. ειμαι εκτος για λιγες μερες.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσων δεν εχεις ηχο τσεκαρε αν ειναι πρασινο το κουτακι του audio engine αυτο αριστερα απο ενα κουτακι θαυμαστικο στην ευθεια του transport.

 

Παταω για να γινει πρασινο. Αλλα δεν μενει πατημενο και δεν γινεται πρασινο.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα δεν λειτουργει το audio engine, τσεκαρε αυτα που σου εγραψα παραπανω και αμα μπεις στους asio χαλαρωσε το latency, δωσε περισσοτερα samples και ξαναδοκιμασε.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου