Προς το περιεχόμενο

Richie Kotzen - Rock Chops (Νυχτερινές εξορμίσεις)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα παιδες!!!!εγω εγραψα στο αλλο forum,και πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι θα τον γνωριζαν πολλοι περισσοτεροι κιθαριστες του forum.

τουλαχιστον εκανα ενα καλο.....εδωσα την ευκαιρια σε πολλους(απο οτι αποδειχτηκε) να γνωρισουν αυτον τον καταπληκτικο κιθαριστα,συνθετη,φωνη,και να ακουσουν και δουλειες του μιας και ο τυπος εχει, παρα μα παρα πολυ υλικο για ακουσμα.

επισης εχει και ιδιαιτερο κιθαριστικo style το οποιο σε οδηγει σε δρομους fusion,jazz,blues ξεφευγοντας απο τα κλασικα ''αποστειρωμενα'' ''κρυα'' αγευστα'' σολο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι παιχτούρα ο Richie... Οι συνεργασίες με τον Howe πολύ καλές, όπως είπε και ο Fusion.. Έχω όλα τα cd και των δύο.. Νομίζω όμως ότι, όταν άφησε το shred και το γύρισε σε πιο blues rock ύφος, έβγαλε το καλύτερο αποτέλεσμα..

 

Για παράδειγμα το αρκετά υποτιμημένο Get Up, προσωπικά μου αρέσει πολύ. Το κορυφαίο cd του ωστόσο, μάλλον είναι το Return of the mother head's family reunion... Δισκάρα απίστευτη...  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα παιδες!!!!εγω εγραψα στο αλλο forum,και πραγματικα ειχα την εντυπωση οτι θα τον γνωριζαν πολλοι περισσοτεροι κιθαριστες του forum.

τουλαχιστον εκανα ενα καλο.....εδωσα την ευκαιρια σε πολλους(απο οτι αποδειχτηκε) να γνωρισουν αυτον τον καταπληκτικο κιθαριστα,συνθετη,φωνη,και να ακουσουν και δουλειες του μιας και ο τυπος εχει, παρα μα παρα πολυ υλικο για ακουσμα.

επισης εχει και ιδιαιτερο κιθαριστικo style το οποιο σε οδηγει σε δρομους fusion,jazz,blues ξεφευγοντας απο τα κλασικα ''αποστειρωμενα'' ''κρυα'' αγευστα'' σολο......

Φιλε rossi οι μεγαλυτεροι και παλαιοτεροι κιθαριστες τον γνωριζουμε.

Ειναι 90ς κιθαριστας.Φοβερος παιχτης.Εχω δει και τους τρεις σε live,σαν το Govan ομως!!

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου