Προς το περιεχόμενο

Ποια Strat;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους. Εχω μια yamaha pac 012 την οποια θα ηθελα να αντικαταστήσω,

μουσικα κινουμαι περισσοτερο σε κλασικο ροκ και metal δλδ ranbow acdc scorpions iron maiden metallca ufo deep purple κλπ.

Γιαυτο το λογο νομιζω οτι μια strat θα με καλύψει αρκετά. Μου αρεσε πολυ η fender signature του Richie Blackmoore, το θεμα ειναι οτι τοσα χρηματα αυτη την εποχη δε θα μπορεσω να δωσω μαζεμενα. Θα μπορουσα να βρω καποια fender η οποια με τις καταλληλες παρεμβασεις να φτασει τη παραπανω κιθαρα? Να αναφερω οτι ισως να χρησιμοποιηθει και σε καποιο μικρο live, θα παιζει ομως και τον ρολο της καθημερινης κιθαρας.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σιγουρα μια καλη αρχη για το ψαξιμο σου ειναι αυτο το θεμα!

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176182.0

 

Το παραπανω θεμα το διαβασα, απλα δεν ξερω τι διαφορες εχει η richie blackmoore με τη πιο φθηνη squier

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθησε να ρωτησεις οτι πιο συγκεκριμενο μπορεις ωστε να μπορουν να απαντησουν πιο γνωστες (εγω δεν εχω γνωσεις για στρατ) απλα προσφατα το εψαχνα κι εγω το θεμα!

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος της RB με καλυπτει σε πολυ μεγαλο βαθμο. Θα ηθελα να βρω μια strat που να μπορει να φτασει τον ηχο και ενδεχομενος την αισθηση της, αλλαζοντας ειτε μονο μαγνητες, ειτε και τα παντα.

Το ιδανικο για μενα θα ηταν να βρω μια squier και να αλλαξω τα παντα επανω της ωστε να εχω ηχο που να μπορει να σταθει σε live

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτήσεις του τύπου "βοηθήστε με να διαλέξω εξοπλισμό Χ" πρέπει πάντα να περιλαμβάνουν και τον διαθέσιμο προϋπολογισμό.

το οριο χρηματων  ειναι 1,170 οπου με αυτα τα χρηματα αγορασω http://www.fender.com/guitars/stratocaster/ritchie-blackmore-stratocaster/

 

o hope, no life, just pain and fear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχεις δοκιμάσει την συγκεκριμένη; Απο ότι βλέπω έχει πάνω SD quarter pounders, οπότε μόνο για κλασικό ήχο ρίτσι δεν μου κάνει. Αλλά μάλλον θα είναι καλή για μέταλ. :D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου