Προς το περιεχόμενο

Spock's Beard new album


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι Triton, κανονικο τσελο ειναι παιγμενο απο τον Byron House. O Ryo παιζει μονο Hammond και Mellotron σ'αυτο το αλμπουμ.

 

Εχω στο νου μου ενα απο το youtube, με τον Neal να φοραει βερμουδα (δεν ειμαι ο μονος audiokosta :P )

 

 

Τωρα που πιασαμε τους S.B., μια βλακεια που ειχα κανει, ήταν οταν ακουσα το Made Alive απο το Snow. Ειχα παθει πλακα με τον ήχο του κόρνου στο τέλος...και για καποιο λόγο κολλησε το μυαλό μου ότι είναι synthesizer και μαλιστα αναλογικό. Πόσο καιρό παιζει να παιδευομουν να φτιάξω αυτόν τον ήχο ;D Και δεν ειναι οτι δεν ηξερα το κόρνο...σκάλωμα λέμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειχα παθει πλακα με τον ήχο του κόρνου στο τέλος...και για καποιο λόγο κολλησε το μυαλό μου ότι είναι synthesizer και μαλιστα αναλογικό. Πόσο καιρό παιζει να παιδευομουν να φτιάξω αυτόν τον ήχο ;D

Eμ γι αυτο ανακαλυψαν το Sampler βρε Νικ. Για να μη παιδευονται αλλο προσπαθωντας ματαια να φτιαξουν ακουστικα οργανα με τα synths. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και σου αρεσει τοσο πολυ το "The Light", δες δυο φωτο παρακατω απο την limited edition του αλμπουμ (3000 numbered copies) της σειρας "The Artwork Collectors Series" που ειχε βγαλει η InsideOut το 2004.

Οσοι προλαβαν προλαβαν... ;D

 

sb1.png

 

sb2.png

 

Ααα, δηλαδή μετράμε στην πιάτσα όσοι τό'χουμε;  ;D

(#964)

 

Με βάλατε στη διαδικασία να το ξανακούσω. 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν (ελπιζω συντομα) ερθω με το καλο Κωστα κανονισε να γινει η ανταλλαγη (αυτο που σου εχω ταξει ) γιατι εγω δεν εχω ουτε ενα απο τα παιδια (ντροπη μου αλλα τι να κανω ..στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα ) >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βαλτε με και μενα στο κλιμα.Τι δισκους/κομματια προτεινετε να ακουσω απο τους κυριους κυριους ?  :D :D :D

   

  Respect στον Καταρακτη απο εμενα.Με εψησε να αδημονω παλι να ακουσω δισκους απο την αρχη και να μην κανω τιποτε αλλο οπως εκανα μικρος με το που επιανα το καινουργιο CD αγαπημενων καλλιτεχνων στα χερια μου.Για την ιστορια ο τελευταιος καλος δισκος που ακουσα ηταν το 6 string theory απο lee ritenour  :o :o :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν (ελπιζω συντομα) ερθω με το καλο Κωστα κανονισε να γινει η ανταλλαγη...

"Ημουν νιος και γερασα" περιμενοντας να ερθεις Περικλη. :P Και να πεις οτι ειμαι μακρια? Μιση ωρα δρομος ειναι. 8) Τεσπα ελα οποτε μπορεις. Αυτο που δεν καταλαβα ειναι το "κανονισε να γινει η ανταλλαγη". Ποια ανταλλαγη? ???

 

...εγω δεν εχω ουτε ενα απο τα παιδια (ντροπη μου αλλα τι να κανω ..στερνη μου γνωση να σ'ειχα πρωτα ) >:( >:( >:(

Αυτα τα "παιδια" (τουλαχιστον οι περισσοτεροι απ'αυτους) ειναι στην ηλικια σου. :P

 

Members:

Alan Morse 55

Dave Meros 57

Ryo Okumoto 54

Jimmy Keegan 44

Ted Leonard 41

 

Past members:

Neal Morse 52

Nick D'Virgilio 44

 

Μεγαλη μπαντα που δημιουργηθηκε το 1992 και εβγαλε το πρωτο αλμπουμ της το 1995, ειναι μια απο τις ηγετικες μπαντες του Prog Rock και υπευθυνη (μαζι με τους The Flower Kings) για την "αναζωπυρωση" του Prog Rock και τη δημιουργια της_πολυ επιτυχημενης_τριτης γενιας αυτου του στυλ. Ειναι ολοι τους Αμερικανοι εκτος απο τον Ryo Okumoto που ειναι Ιαπωνας.

Φοβερα παιξιματα και πρωτοτυπες συνθεσεις με εναλλαγες μεταξυ σκληρου ηχου και πολυ μελωδικων στιγμων, αυτη η γκρουπαρα αξιζει μια θεση στη δισκοθηκη σας (αν ακουτε Μαζωνακη απλα αγνοηστε την.... ;D)

 

Για βαλτε με και μενα στο κλιμα.Τι δισκους/κομματια προτεινετε να ακουσω απο τους κυριους κυριους ?  :D :D :D

Οι SB εχουν κυκλοφορησει 10 αλμπουμς και το 11ο τους βγαινει σε λιγες μερες. Οπως εγραψα και παραπανω, "Γενικα οι SB εχουν παρα πολυ καλα αλμπουμς στο συνολο τους, και η πληρης (στουντιο) δισκογραφια τους προτεινεται χωρις δευτερη σκεψη".

Αν θες να αρχισεις απο καπου τελος παντων αρχισε απο το πρωτο τους που ειναι κλασσικο, το "The Light" του 1995. Παρακατω θα βαλω μερικα κομματια απο YouTube να παρεις μια μικρη ιδεα πως ακουγονται.

 

Respect στον Καταρακτη απο εμενα.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=191348.msg724055#msg724055  8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E να γιαυτο αργησα ρε συ περιμενα την αλλαγη σου απο ΝΙΟΣ ΣΕ ΓΕΡΟ  ::) ::)

Οσον αφορα'' τα παιδια'' επιτηδες τα λεω παιδια αφου ειναι στην ηλικια μου !!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Ολοι οι καλοι ειναι στην ηλικια μου νομιζω!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε το ξερω αλλα απο την στιγμη που το "κολλησες" εδω μεσα ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ  ;D

 

  Καλα θα κανεις να παραθεσεις κομματια τους επειδη ειμαι απο τους τυπους που ΠΡΩΤΑ ακουνε και μετα αγοραζουν αν τους αρεσει αυτο που εχουν ακουσει.Οποτε αν θες ριξε και καμια πληροφορια για το απο που θα μπορουσα να προμηθευτω τους δισκους  ;)

 

 

Ολοι οι καλοι ειναι στην ηλικια μου νομιζω!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Μα.............νομιζω οτι εισαι 21 στα 20 ή κανω λαθος ?  :P ;) :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα'' τα παιδια'' επιτηδες τα λεω παιδια αφου ειναι στην ηλικια μου !!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου