Προς το περιεχόμενο

Spock's Beard new album


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάνω από 700 LP και 150 CD που δεν τα 'χω (ακόμη) ακούσει.  ???

Χμμμμμ, μήπως και πάνω από 7 κιθάρες που δεν έχεις ακόμη παίξει? ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη ειμαι στη φαση της αφραγκιας και εχω και τον ενισχυτη μου για σερβις (επιτελους θα τον παρω τελεος της εβδομαδος ) εχω γραψει σε κασσετες ( 3Χ60 ) τα κομματια που μου αρεσουν απο Spocks Beard και τ'ακουω σχεδον καθε μερα.Ετσι ημουν παντα κολλαγα σε ενα γκρουπ και το ελοιωνα στο βινυλιο/κασσετα /cd .

Τα νεα λοιπον ειναι οτι ετοιμαζω ενα project με τον Νεστορα στην κιθαρα ,πληκτρα  Σιαχαμης ,μπασσο (θα βρουμε καποιον) ειμαστε στη φαση  της αναζητησης καθως και μια καλη αντρικη φωνη που να παιζει και κανενα-δυο οργανα .Αυτο θα αρχισει να υλοποιειται μολις τεσταρω το ποδι στα ντραμς (ειχαμε μια υποτροπη προσφατα ) και ελπιζω να ειναι θετικο το τεστ (μυογραφημα ,παιξιμο 2-3 ωρες την ημερα για ανακτηση αντοχης &ευαισθησιας κλπ)

Το Γκρουπ θα παιζει αποκλειστικα Progressive rock διασκευες στην αρχη και μετα κομματια του Σιαχαμη και του Νεστορα .Θα σας κραταμε ενημερους .Καλημερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι περιμενες κατι τετοιο? Η προτελευταια τους δουλεια (Χ) ηταν δισκαρα.

Εννοείται ότι ήταν δισκάρα. Δεν ξέρω πώς μού είχε κάτσει. Ίσως επειδή έφυγε ο Nick (ένα μέλος με ισχυρό ταμπεραμέντο στο γράψιμο ειδικά).. Δεν ξέρω. Πάντως, το ξαναλέω: μού άρεσε πάρα πολύ το νέο άλμπουμ.

 

Όσον αφορά εσένα Νέστορα, ζήσε τις "Neal Morse εποχές" των SB. Ωραίο ταξίδι. Ξεκινάω από τώρα κιόλας το The Light και προχωράω και εγώ μέχρι το τέλος. Το έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν το ταξίδι αυτό. Κάποτε έφτανα στο Octane και σταματούσα (... γιατί δεν είχαν βγάλει άλλο άλμπουμ :P )

 

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου