Προς το περιεχόμενο

Signature Chuck Schuldiner vs Jackson RRTMG Rhoads


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα απο την αλλη μην το ψηριζεις και πολυ απο videos και internet... το καλυτερο θα ηταν δοκιμη και απο εκει να βγαλεις απο μονος σου συμπερασματα !!!

 

(αλλα με τον 15αρη marshall mg ηχος δεν βγαινει ;))

 

Καλες αγορες anyway ;D

 

Πολύ σωστός!

Πράγματι, το youtube δίνει απλά μια ιδέα για το tone μιας κιθάρας και καμιά ιδέα για το playability...

 

  Ο Ενισχυτής είναι επίσης το παν στον ήχο, ειδικα΄για thrash! Τι να κάνει μια καλή κιθάρα μέσα από ενισχυτάκι της πλάκας? Ενώ κιθάρα απλή μπορεί ν' ακουστεί μια χαρά σε καλό ενισχυτή. Επειδή το "καλός ενισχυτής" είναι αόριστο, για εσένα καλός θα είναι ένας ενισχυτής με μπόλικο gain, καλό drive και όγκο (12" speakers) για heavy καταστάσεις.

Αν έχεις ακόμη τον mg15 ως μοναδικό ενισχυτή, τότε πρώτα κοιτάς για ενισχυτή ή για συνδυασμό καλής κιθάρας+ενισχυτή στο καλό budgeτ που διαθέτεις.

Kι εγώ θα ψηφίσω Jackson RR ανάμεσα στις 2 αλλά είναι καθαρά προσωπική γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο ενισχυτης δεν με νοιαζει γιατι καθε εβδομαδα ειμαι στο στουντιο απλως τωρα για ηχογραφιση η κιθαρα μου δεν νομιζω να ειναι η καταλληλη οποτε αφηστε τον ενισχυτη :p Οι dimarzio μαγνητες σε σχεση με τους Emg λενε τιποτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο ενισχυτης δεν με νοιαζει γιατι καθε εβδομαδα ειμαι στο στουντιο απλως τωρα για ηχογραφιση η κιθαρα μου δεν νομιζω να ειναι η καταλληλη οποτε αφηστε τον ενισχυτη :p Οι dimarzio μαγνητες σε σχεση με τους Emg λενε τιποτα??

εχεις πολυ διαβασμα μπροστα σου!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο ενισχυτης δεν με νοιαζει γιατι καθε εβδομαδα ειμαι στο στουντιο απλως τωρα για ηχογραφιση η κιθαρα μου δεν νομιζω να ειναι η καταλληλη οποτε αφηστε τον ενισχυτη :p Οι dimarzio μαγνητες σε σχεση με τους Emg λενε τιποτα??

 

Οι dimarzio ειδικά για ηχογράφηση σε σχέση με emg λένε πάρα πολλά...

Δοκίμασε καμία πάντως θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο απ'ότι εμείς. Την jackson την έχει βρει πουθενά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ηχογραφιση η κιθαρα μου δεν νομιζω να ειναι η καταλληλη οποτε αφηστε τον ενισχυτη :p

 

Οι dimarzio μαγνητες σε σχεση με τους Emg λενε τιποτα??

 

Αυτό το "κατάλληλη" κιθάρα για ηχογράφηση δεν υπάρχει πλέον με τα σύγχρονα μέσα studio recording. Βασικά έχω ακούσει ηχογραφίσεις που έγιναν με απλά πλην όμως αξιοπρεπή όργανα (squier, ibanez) και έμεινα. Έχω ακούσει και gibson custom σε χάλια παραγωγή φυσικά... Δε φτάει πάντα η κιθάρα.

 

Για τον ενισχυτή, το αφήνουμε απλά το λέμε για μελλοντική επένδυση που θα χρειαστεί είτε για practice, ηχογράφηση κλπ είτε live.

 

Για τους dimarzio σαν τον X2N, ένα έχω να πω: απ τους δυνατότερους μαγνήτες

ever. Tον έβαλα σε squier affinity και σε sg g400 epiphone κι έγιναν θηρία! Βέβαια ήταν μια χαρά και στα καθαρά κανάλια, απλά στα od έσκιζαν.

  Οι emg καλοί είναι αλλά δεν εχουν αυτή τη "attacking" χροιά του X2N ή άλλων δυνατών passive κεραμικών μαγνητών. Ούτε έχουν αυτά τα καθαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου