Προς το περιεχόμενο

Signature Chuck Schuldiner vs Jackson RRTMG Rhoads


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑιδια καλησπερα ειδα μια αγγελια που πουλαει την BC Rich Stealth Chuck Schuldiner

Χαρακτηριστικα

alder body,

mahogany thru body neck construction

, bevel top style,

Grover Mini-Rotomatic tuners,

ebony fretboard

, 24 jumbo frets,

USA DiMarzio X2N humbucker pickup

, 1x volume control

, wrap around

bridge

. Colour: Onyx (Black)

 

ΜΟΝΟ 450 ευρω

 

 

και απο την αλλη εχω αυτην εδω http://www.thomann.de/gr/jackson_rrtmg_rhoads_pro_silver_bs.htm

 

ποια απο της δυο ειναι για Θρασ και γενικα ποια ειναι καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις καποια απο τις 2 να μην ειναι για thrash και να ειναι ας πουμε μπλουζιαρικες ;D?

 

μπλεκεις ομως με περιεργα σχηματα,με τα οποια θα πρεπει να παιξεις αρκετη ωρα για να καταλαβεις αν σε βολευουν...παντως και οι 2 εχουν ποιοτηκα χαρακτηριστικα αλλα....βγαζουν ματι!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για thrash κάνουν και οι δύο.

 

Η Chuck έχει ιδιαίτερο ήχο και με τον x2n βγάζει τεράστιο ήχο στα palm mutes.

Αυτά που πρέπει να προσέξεις είναι το wraparound bridge που θα μπορούσε να είναι

καλύτερο ποιοτικά, το περίεργο scale 24 5/8 (μετά το 12ο αρχίζουν να στιμώχνονται τα

πράγματα) και φυσικά το ότι θα έχεις μόνο έναν ήχο από την κιθάρα σου αφού έχει μόνο

bridge μαγνήτη και ένα volume. Αυτό βέβαια σου δίνει πολύ ζωντανό και ατόφιο ήχο αλλά...

Τέλος δοκίμασε τη όρθιος να δεις το balance.

 

H jackson από specs και looks είναι super, αλλά δεν μπορώ να σου πω παραπάνω

γιατί δεν έχω παίξει με καμία από τις καινούριες Jackson. Αν δεν κάνω λάθος πάντως

κι αυτή ινδονησία φτιάχνεται, αλλά όπως είπα δεν έχω παίξει κάποια και δεν έχω άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις καποια απο τις 2 να μην ειναι για thrash και να ειναι ας πουμε μπλουζιαρικες ;D?

 

Επινα καφε οταν το ειδα αυτο και περιττο να σου πω πως εγινε το monitor  ;D Με πεθανες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επινα καφε οταν το ειδα αυτο και περιττο να σου πω πως εγινε το monitor  ;D Με πεθανες!

εσυ φταις ρε....καφε τετοια ωρα??? ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και απο την αλλη εχω αυτην εδω http://www.thomann.de/gr/jackson_rrtmg_rhoads_pro_silver_bs.htm

 

 

Με λίγα λόγια, έχεις ήδη την Jackson RR και σκέφτεσαι αν αξίζει να πάρεις και τη Bc rich?

 

Αν αυτό είναι το σενάριο, τότε ναι, η bc rich σε μιση τιμή αξίζει κι είναι άριστο thrash metal εργαλείο. Ο x2n που έχω ακούσει σε full μαόνι set in κιθάρα είναι απίστευτα δυνατός χωρίς να χάνει την passive χροιά του, δηλ. πολύ πιο ευέλικτος των emg κατ'εμέ.

 

Για το σχήμα, οκ είναι λίγο περίεργο αλλά αν σου αρέσει ή παίζεις και λίγο με ζώνη, why not?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια καλησπερα ειδα μια αγγελια που πουλαει την BC Rich Stealth Chuck Schuldiner

Χαρακτηριστικα

alder body,

mahogany thru body neck construction

, bevel top style,

Grover Mini-Rotomatic tuners,

ebony fretboard

, 24 jumbo frets,

USA DiMarzio X2N humbucker pickup

, 1x volume control

, wrap around

bridge

. Colour: Onyx (Black)

ΜΟΝΟ 450 ευρω

 

 

και απο την αλλη εχω αυτην εδω http://www.thomann.de/gr/jackson_rrtmg_rhoads_pro_silver_bs.htm

 

ποια απο της δυο ειναι για Θρασ και γενικα ποια ειναι καλυτερη

Mή τρελένεσαι..αυτή είναι η αξία της....

Την είχε βγάλει στο σφυρί ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ σε αυτή την τιμή και ο Thommann και όσοι τις πήραν τις δίνουν γτ έφαγαν φόλα(με αρχική τιμή)...Για την ιστορία είχε τιμή αρχική στα 700 κατι αν θυμάμαι καλά...κι έκανε βουτιά στα 450 brand new!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mή τρελένεσαι..αυτή είναι η αξία της....

Την είχε βγάλει στο σφυρί ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ σε αυτή την τιμή και ο Thommann και όσοι τις πήραν τις δίνουν γτ έφαγαν φόλα(με αρχική τιμή)...Για την ιστορία είχε τιμή αρχική στα 700 κατι αν θυμάμαι καλά...κι έκανε βουτιά στα 450 brand new!!!!

 

+1

 

παραπανω απο 700... 890 με 900 ειχε (το θυμαμαι γιατι ψηνομουν και εγω)

 

Η jackson λογικα ειναι πιο ευελικτη, εχει και compound radius, 2 μαγνητες...οποτε η πρωταση μου ειναι jackson, οχι βεβαια πως και η bc rich δεν ειναι το απολυτα metal εργαλειο...

Αλλα απο την αλλη μην το ψηριζεις και πολυ απο videos και internet... το καλυτερο θα ηταν δοκιμη και απο εκει να βγαλεις απο μονος σου συμπερασματα !!!

 

(αλλα με τον 15αρη marshall mg ηχος δεν βγαινει ;))

 

Καλες αγορες anyway ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου