Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με FL studio 10


sandiago

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-- στον πινακα των πρωτων secs

 

Ρε παιδια οταν χρησ/ποιω το ezdrummer και περναω καποιο παττερν, 1)στον πινακα μου βγαζει μονο tracks και οχι patterns απο κατω, 2) καθε φορα που θελω να βαλω ενα καινουργια patτερν 2 δλδ , -------το 1 αλλαζει αυτοματα σε 2,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορείς να μας εξηγήσεις καλύτερα το πρόβλημα σου θα ήταν καλό .... Πάντως το ιζί ντραμέρ δεν λειτουργεί όπως πχ το  fpc που συνδέετε αυτόματα με τα πάτερνς και τα αλλάζει .Η μέθοδος που χρησιμοποιώ είναι η εξής : Αφού βρω το πάτερν που μου αρέσει από το ιντερφέις του ίζι το  μεταφέρω στο πιάνο ρολ του οργάνου μέσα στο φλ (με δεξί κλικ pianoo roll  και το σέρνω drop on...) και ούτω καθεξής.   Μετα βέβαια πρέπει να πατήσεις STOP || στον ιζί γιατί αλλιώς θα ακούγεται για πάντα.... για να ακούσεις αυτό που δημιούργησες βάζεις τα πάτερνς στη σειρά που θες και τα ακούς στο song mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορείς να μας εξηγήσεις καλύτερα το πρόβλημα σου θα ήταν καλό .... Πάντως το ιζί ντραμέρ δεν λειτουργεί όπως πχ το  fpc που συνδέετε αυτόματα με τα πάτερνς και τα αλλάζει .Η μέθοδος που χρησιμοποιώ είναι η εξής : Αφού βρω το πάτερν που μου αρέσει από το ιντερφέις του ίζι το  μεταφέρω στο πιάνο ρολ του οργάνου μέσα στο φλ (με δεξί κλικ pianoo roll  και το σέρνω drop on...) και ούτω καθεξής.   Μετα βέβαια πρέπει να πατήσεις STOP || στον ιζί γιατί αλλιώς θα ακούγεται για πάντα.... για να ακούσεις αυτό που δημιούργησες βάζεις τα πάτερνς στη σειρά που θες και τα ακούς στο song mode

 

καλα το πας...λοιπον. αφου το σύρεις, το θεμα εινια στην εικονα που σου δειχνω. ...........1) πρωτον δεν εμφανιζονται patterns κατω απο τα τρακς opvw kai sto video και 2) Οταν παω να βάλω μέσα στο τρακ ενα καινουργιο sample ολα samples αποκτουν τη μορφή του νεοεισελθοντως..........δλδ αν σ'ενα τρακ εχω 1 πατερν1 ......αυτο θα γινει πατερν 2 βάλω και ενα πατερν 2.

fl_studio_-_ez_drumer.thumb.jpg.f905c54bf66ef25ff5ba1a4ee65e35e5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου