Προς το περιεχόμενο

Focusrite Scarlett 2i2 ή καποια αλλη;


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν δεν το χρειάζεσαι το midi δεν υπάρχει λόγος να πας στην 2i4.

 

Όσων αφορά τις εξόδους, από το manual της 2i2,

Connecting Scarlett 2i2 to loudspeakers

The line output connectors are 3-pole (TRS) ¼” (6.35 mm) jack sockets, and are electronically

balanced. Typical consumer (hi-fi) amplifiers and small powered monitors will have unbalanced

inputs, either on phono (RCA) sockets or via a 3.5mm3-pole jack plug intended for direct connection

to a computer. In either case, use a suitable connecting cable with jack plugs at one end.

Professional power amplifiers will generally have balanced inputs.

11. Line outputs - 2 x ¼” (6.35 mm) TRS jack sockets; +4 dBu output level

Either ¼” TRS (balanced) or TS (unbalanced) jack plugs can be used.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το χρειάζεσαι το midi δεν υπάρχει λόγος να πας στην 2i4.

 

Προς το παρον δεν βλεπω να χρησιμευουν! Στο μελλον θα δειξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Scarlet έχει θέμα με το μπάσσο; Γιατί διάβασα αυτά που λέγατε με το gain στην κιθάρα

 

Είχα θέμα με ένα μπάσο (όπως λέω στην πρώτη σελίδα), το οποίο βέβαια είχε active μαγνήτες, και μου ήταν πραγματικά αδύνατον να πάρω σωστό σήμα, τουλάχιστον με το volume τέρμα ανοιχτό.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..

Αν και εγω υποστηριζω την focusrite και την θεωρω απο τις καλυτερες εταιριες ( εχω την Saffire Pro 40 ) θα σου προτεινω να κοιταξεις πολυ ζεστα τη mackie onyx blackjack..οι onyx ειναι απο τους καλυτερους προενυσχιτες που υπαρχουν σε καρτες ηχου σε αυτα τα λεφτα αν οχι οι καλυτεροι..Και εφ οσον θελεις να γραφεις φυσικα οργανα οπως η κιθαρα πιστευω θα ηταν η καλυτερη επιλογη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vaios, καλώς ήρθες!  :)

 

Πριν πάρω την Scarlett είχα πάρει την Blackjack και δεν μπορούσα να τη σετάρω με το laptop μου με τίποτα παρόλο που είχα κατεβάσει τους τελευταίους drivers. Με mac από ότι έχω ακούσει είναι πιο συμβατή η Blackjack αλλά κάτι άκουσα ότι τώρα έχουν ανανεώσει τους drivers και δεν υπάρχει πρόβλημα, αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε είναι μια πολύ καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω καποιες διαφορες αναμεσα στη scarlett και την mackie (υπερ της scarlett) που δεν ξερω κατα ποσο επηρεαζουν τοσο πολυ! Πχ η scarlett ειναι 2.0usb ενω η mackie 1.1! Η scarlett 24bit/96kHz ενω η mackie 24bit/48kHz! Η mackie ειναι και τριων ετων καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επεστρεψα απο το μαγαζι του κεντρου! Βγηκα γρηγορα απο το διλλημα scarlett ή mackie καθως η δευτερη δεν κυκλοφορει πια! Για να μην σας κουραζω μετα ηρθε το διλλημα μεταξυ 2i2 και 2i4! Σε αυτο με βοηθησαν τα παιδια εκει οταν τους ζητησα τιμη για καλωδιο απο unbalanced σε rca! Το καλωδιο θα εβγαινε παραγγελια περιπου στα 30€! (Οχι οτι δεν θα εβρισκα και φθηνοτερο αλλα ειπαμε για ενα αξιολογο καλωδιο). Μια το καλωδιο και μια η πολυ καλη τιμη που εγινε απο το καταστημα με εσπρωξε να παρω την 2i4! Εντυπωσεις σε λιγες μερες! Σας ευχαριστω ολους που ειχατε την υπομονη να ασχολειθειτε μαζι μου και με βοηθησατε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου